Odkryj 377 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Trzebiatów. Ceny wahają się od 103 000 zł do 3 870 000 zł, a średnia cena to 773 064 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Trzebiatów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Trzebiatów? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 595 881 zł — to mediana wyliczona z 54 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2016 roku zmiana wynosi +278,3%.
Mediana ceny sprzedaży
595 881 zł
2025
Mediana ceny za m²
13 153 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
54
2025
Ceny w ciągu roku
-16,1%
mediana
Od 2016 roku
+278,3%
mediana
Wobec mediany gminy
+19,2%
Trzebiatów: 500 000 zł
Wobec mediany krajowej
+32,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Trzebiatów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 595 881 zł, czyli 13 153 zł/m², w obserwowanym przedziale od 100 000 zł do 1 465 940 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 170 000 zł do 840 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,2% transakcji zawarto między 360 000 zł a 610 000 zł, a 9,8% przekroczyło 840 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 43,9 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Trzebiatów: 500 000 zł) o 19,2%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 32,4%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 435 000 zł (10 965 zł/m²) przy 15 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Trzebiatów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
54 |
595 881 zł |
-16,1% |
13 153 zł/m² |
| 2024 |
45 |
710 000 zł |
+19,5% |
15 202 zł/m² |
| 2023 |
138 |
594 111 zł |
+11,3% |
15 849 zł/m² |
| 2022 |
231 |
533 884 zł |
+14,9% |
13 310 zł/m² |
| 2021 |
215 |
464 748 zł |
+36,7% |
11 794 zł/m² |
| 2020 |
70 |
339 908 zł |
+78,9% |
7 822 zł/m² |
| 2019 |
29 |
190 000 zł |
+18,8% |
4 376 zł/m² |
| 2018 |
23 |
160 000 zł |
-10,5% |
3 150 zł/m² |
| 2017 |
18 |
178 750 zł |
+13,5% |
3 255 zł/m² |
| 2016 |
20 |
157 500 zł |
+26% |
3 723 zł/m² |
| 2015 |
3 |
125 000 zł |
— |
2 956 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Trzebiatów (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
54 |
| Mediana ceny |
595 881 zł |
| Cena za m² |
13 153 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
43,9 m² |
| Typowy przedział |
100 000 – 1 465 940 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Trzebiatów
Rozkład obliczony na podstawie 846 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 170 000 zł |
10% |
| 170 000 – 360 000 zł |
17,7% |
| 360 000 – 610 000 zł |
44,2% |
| 610 000 – 840 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 840 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Trzebiatów
Rozkład ceny za m² na podstawie 846 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 600 zł/m² |
9,9% |
| 3 600 – 8 600 zł/m² |
18% |
| 8 600 – 15 000 zł/m² |
43% |
| 15 000 – 19 000 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 19 000 zł/m² |
10,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Trzebiatów (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,8% |
342 340 zł |
11 377 zł/m² |
| 2 izby |
63,5% |
499 238 zł |
14 380 zł/m² |
| 3 izby |
21,2% |
479 856 zł |
9 181 zł/m² |
| 4 izby |
7,3% |
245 000 zł |
4 434 zł/m² |
| 5 izb |
2,9% |
515 000 zł |
11 982 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
1 070 000 zł |
8 420 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Trzebiatów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Mrzeżyno - 3 |
704 |
499 711 zł |
25 zł/m² |
| Mrzeżyno - 2 |
102 |
200 000 zł |
193 zł/m² |
| Mirosławice |
94 |
95 000 zł |
9,6 zł/m² |
| Trzebusz |
78 |
105 000 zł |
15 zł/m² |
| Mrzeżyno - 1 |
67 |
405 000 zł |
350 zł/m² |
| Gorzysław |
54 |
— |
21 zł/m² |
| Gołańcz Pomorska |
48 |
55 000 zł |
12 zł/m² |
| Kłodkowo |
45 |
— |
2,4 zł/m² |
| Włodarka |
32 |
— |
13 zł/m² |
| Chomętowo |
31 |
— |
5,8 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Trzebiatów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
37 |
356 zł/m² |
160 000 zł |
585 m² |
| Grunty rolne |
493 |
9,4 zł/m² |
50 000 zł |
5 000 m² |
| Wszystkie działki |
531 |
10 zł/m² |
55 000 zł |
4 458 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Trzebiatów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
217 |
58 |
0 |
67 |
92 |
| Razem 2010–2026 |
3 937 |
1 073 |
0 |
1 564 |
1 300 |
Zasadnicza część sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Trzebiatów zamyka się między 100 000 zł a 1 465 940 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10% nieruchomości sprzedano poniżej 170 000 zł, a 9,8% powyżej 840 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Trzebiatów w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Trzebiatów?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Trzebiatów kosztują średnio około 773 064 zł, czyli około 7 786 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 377 nieruchomości: 228 mieszkań i 86 domów oraz 63 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Trzebiatów?
Ceny wahają się od około 103 000 zł do 3 870 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 99 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 245 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 44 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Trzebiatów:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 25 m² | 481 358 zł |
| 2 pokoje | 44 m² | 734 868 zł |
| 3 pokoje | 80 m² | 692 858 zł |
| 4 pokoje | 133 m² | 586 526 zł |
| 5 pokoi | 259 m² | 1 153 091 zł |
| 6 pokoi | 213 m² | 950 857 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 7 786 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 15 076 zł/m², a dla domów spada do 4 270 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Trzebiatów?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.