Zobacz 74 nieruchomości na sprzedaż na terenie Suchania: ceny od 115 000 zł do 760 000 zł, średnio 429 000 zł.
Ceny nieruchomości Suchania według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Suchania sprzedawano w 2025 roku za medianę 156 500 zł. Typowa nieruchomość: 49,2 m², 4 izby. Ceny straciły 2,2% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
156 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 020 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
10
2025
Ceny w ciągu roku
-2,2%
mediana
Od 2011 roku
+137,1%
mediana
Wobec mediany powiatu
-54%
Stargardzki: 340 000 zł
Wobec mediany krajowej
-65,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Suchania obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 156 500 zł, czyli 3 020 zł/m², w obserwowanym przedziale od 80 000 zł do 255 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 45 000 zł do 210 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 41,3% transakcji zawarto między 80 000 zł a 160 000 zł, a 11,6% przekroczyło 210 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 41,3% sprzedanych lokali ma od 46 do 62 m², a 9,9% przekracza 83 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 54% niższa od mediany powiatu (Stargardzki: 340 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 65,2% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Suchań — mediana 132 000 zł (2 632 zł/m², 67 transakcji od 2010 roku), dalej Suchań (obszar wiejski) z medianą 95 000 zł (1 688 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 168 500 zł i 3 338 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 168 500 zł (3 059 zł/m²) przy 10 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Suchania rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
168 500 zł |
+7,7% |
3 338 zł/m² |
| 2025 |
10 |
156 500 zł |
-2,2% |
3 020 zł/m² |
| 2024 |
11 |
160 000 zł |
+52,4% |
2 763 zł/m² |
| 2023 |
8 |
105 000 zł |
-34,4% |
1 746 zł/m² |
| 2022 |
9 |
160 000 zł |
+6,7% |
2 843 zł/m² |
| 2021 |
11 |
150 000 zł |
+63,9% |
2 487 zł/m² |
| 2020 |
8 |
91 500 zł |
+83% |
1 530 zł/m² |
| 2019 |
7 |
50 000 zł |
-13,8% |
1 143 zł/m² |
| 2018 |
6 |
58 000 zł |
-60% |
1 145 zł/m² |
| 2017 |
4 |
145 000 zł |
+45% |
2 615 zł/m² |
| 2016 |
5 |
100 000 zł |
+69,5% |
1 919 zł/m² |
| 2015 |
9 |
59 000 zł |
-37,9% |
1 100 zł/m² |
| 2014 |
9 |
95 000 zł |
-20,8% |
1 894 zł/m² |
| 2013 |
5 |
120 000 zł |
-10,8% |
2 426 zł/m² |
| 2012 |
6 |
134 550 zł |
+103,9% |
2 354 zł/m² |
| 2011 |
5 |
66 000 zł |
+4,8% |
1 212 zł/m² |
| 2010 |
2 |
63 000 zł |
— |
1 360 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Suchań: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
10 |
| Mediana ceny |
156 500 zł |
| Cena za m² |
3 020 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,2 m² |
| Typowy przedział |
80 000 – 255 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Suchania
Rozkład obliczony na podstawie 121 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 45 000 zł |
9,9% |
| 45 000 – 80 000 zł |
17,4% |
| 80 000 – 160 000 zł |
41,3% |
| 160 000 – 210 000 zł |
19,8% |
| Powyżej 210 000 zł |
11,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Suchania
Rozkład ceny za m² na podstawie 121 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 870 zł/m² |
10,7% |
| 870 – 1 500 zł/m² |
16,5% |
| 1 500 – 2 800 zł/m² |
43,8% |
| 2 800 – 3 600 zł/m² |
17,4% |
| Powyżej 3 600 zł/m² |
11,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Suchania
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
10,7% |
| 38 – 46 m² |
19% |
| 46 – 62 m² |
41,3% |
| 62 – 83 m² |
19% |
| Powyżej 83 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Suchań: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
14,5% |
50 500 zł |
1 744 zł/m² |
| 3 izby |
37,3% |
100 000 zł |
2 288 zł/m² |
| 4 izby |
36,4% |
150 000 zł |
2 629 zł/m² |
| 5 izb |
5,5% |
183 816 zł |
2 014 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
6,4% |
210 000 zł |
2 351 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Suchania
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Miasto Suchań |
209 |
131 000 zł |
18 zł/m² |
| Wapnica |
151 |
87 000 zł |
9,7 zł/m² |
| Sadłowo |
80 |
— |
2,5 zł/m² |
| Brudzewice |
76 |
150 250 zł |
2,6 zł/m² |
| Żukowo |
66 |
— |
2,2 zł/m² |
| Tarnowo |
58 |
48 000 zł |
2,5 zł/m² |
| Suchanówko |
40 |
— |
1,6 zł/m² |
| Nosowo |
35 |
— |
3,0 zł/m² |
| Słodkówko |
24 |
— |
2,8 zł/m² |
| Słodkowo |
20 |
— |
1,9 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Suchania
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Suchań |
67 |
132 000 zł |
2 632 zł/m² |
| Suchań (obszar wiejski) |
54 |
95 000 zł |
1 688 zł/m² |
Ceny działek na terenie Suchania: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
10 |
35 zł/m² |
40 526 zł |
1 193 m² |
| Grunty rolne |
478 |
3,1 zł/m² |
40 000 zł |
10 244 m² |
| Wszystkie działki |
490 |
3,1 zł/m² |
40 000 zł |
9 918 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Suchania
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Suchań |
98 |
18 zł/m² |
33 992 zł |
| Suchań (obszar wiejski) |
392 |
2,8 zł/m² |
43 262 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Suchania
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
80 |
10 |
0 |
54 |
16 |
| 2026 (do 17.08) |
33 |
6 |
0 |
23 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
1 189 |
133 |
0 |
795 |
261 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Suchania to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 100 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 2,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Suchania: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Suchania?
Na zakup nieruchomości na terenie Suchania trzeba przeznaczyć średnio 429 000 zł, czyli około 3 735 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Suchania?
Aktualna oferta to około 74 nieruchomości: 5 domów i 2 mieszkania oraz 67 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 115 000 zł i sięgają 760 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 115 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 143 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 44 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Suchania?
Średnio wychodzi około 3 735 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 750 zł/m², a dla domów spada do 3 733 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Suchania?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowy dom.