Mamy 43 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Pełczyce, w cenach od 189 000 zł do 4 200 000 zł, przy średniej cenie 1 360 636 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Pełczyce według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Pełczyce wyniosła 120 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Pełczyce) mediana to 125 000 zł. Zmiana roczna: +10,1%.
Mediana ceny sprzedaży
120 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 844 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
19
2025
Ceny w ciągu roku
+10,1%
mediana
Od 2011 roku
+140%
mediana
Wobec mediany gminy
-4%
Pełczyce: 125 000 zł
Wobec mediany krajowej
-73,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Pełczyce obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 120 000 zł, czyli 2 844 zł/m², w obserwowanym przedziale od 35 250 zł do 294 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 17 000 zł do 160 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,3% transakcji zawarto między 43 000 zł a 100 000 zł, a 10,6% przekroczyło 160 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,2% sprzedanych lokali ma od 43 do 66 m², a 10,6% przekracza 78 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 4% niższa od mediany gminy (Pełczyce: 125 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 73,3% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 213 200 zł (3 234 zł/m²) przy 11 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Pełczyce rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
53 500 zł |
-55,4% |
2 375 zł/m² |
| 2025 |
19 |
120 000 zł |
+10,1% |
2 844 zł/m² |
| 2024 |
14 |
109 000 zł |
+21,1% |
2 197 zł/m² |
| 2023 |
16 |
90 000 zł |
-2,7% |
2 003 zł/m² |
| 2022 |
17 |
92 500 zł |
+25% |
1 509 zł/m² |
| 2021 |
24 |
74 000 zł |
+13% |
1 409 zł/m² |
| 2020 |
18 |
65 500 zł |
-6,4% |
1 248 zł/m² |
| 2019 |
19 |
70 000 zł |
+13,8% |
1 330 zł/m² |
| 2018 |
12 |
61 500 zł |
+29,5% |
1 284 zł/m² |
| 2017 |
12 |
47 500 zł |
-17,4% |
865 zł/m² |
| 2016 |
10 |
57 500 zł |
+15% |
859 zł/m² |
| 2015 |
9 |
50 000 zł |
+42,9% |
885 zł/m² |
| 2014 |
14 |
35 000 zł |
-7,9% |
915 zł/m² |
| 2013 |
10 |
38 000 zł |
+280% |
767 zł/m² |
| 2012 |
3 |
10 000 zł |
-80% |
588 zł/m² |
| 2011 |
7 |
50 000 zł |
— |
1 031 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pełczyce (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
19 |
| Mediana ceny |
120 000 zł |
| Cena za m² |
2 844 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,6 m² |
| Typowy przedział |
35 250 – 294 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pełczyce
Rozkład obliczony na podstawie 208 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 17 000 zł |
10,6% |
| 17 000 – 43 000 zł |
17,3% |
| 43 000 – 100 000 zł |
43,3% |
| 100 000 – 160 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 160 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Pełczyce
Rozkład ceny za m² na podstawie 208 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 450 zł/m² |
10,1% |
| 450 – 890 zł/m² |
17,8% |
| 890 – 1 800 zł/m² |
42,8% |
| 1 800 – 3 000 zł/m² |
19,2% |
| Powyżej 3 000 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pełczyce
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
10,6% |
| 36 – 43 m² |
16,3% |
| 43 – 66 m² |
45,2% |
| 66 – 78 m² |
17,3% |
| Powyżej 78 m² |
10,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pełczyce (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,8% |
22 500 zł |
1 831 zł/m² |
| 2 izby |
11,1% |
36 000 zł |
1 156 zł/m² |
| 3 izby |
49,8% |
67 000 zł |
1 441 zł/m² |
| 4 izby |
25,1% |
90 000 zł |
1 742 zł/m² |
| 5 izb |
8,7% |
120 000 zł |
1 685 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
130 000 zł |
3 571 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Pełczyce
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Chrapowo-Wierzchno |
71 |
65 000 zł |
2,9 zł/m² |
| Boguszyny |
65 |
55 000 zł |
3,0 zł/m² |
| Będargowo |
55 |
70 000 zł |
3,3 zł/m² |
| Płotno |
50 |
83 000 zł |
2,5 zł/m² |
| Ługowo |
48 |
— |
40 zł/m² |
| Przekolno |
41 |
73 000 zł |
2,4 zł/m² |
| Jarosławsko |
41 |
57 500 zł |
2,6 zł/m² |
| Łyskowo-Sarnik |
37 |
100 000 zł |
25 zł/m² |
| Nadarzyn |
36 |
38 000 zł |
— |
| Lubiana |
35 |
79 000 zł |
— |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Pełczyce: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
269 |
3,3 zł/m² |
63 000 zł |
10 000 m² |
| Wszystkie działki |
273 |
3,4 zł/m² |
63 000 zł |
10 000 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pełczyce
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
56 |
20 |
0 |
24 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
34 |
5 |
0 |
19 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
954 |
248 |
0 |
420 |
286 |
Zasadnicza część sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Pełczyce zamyka się między 35 250 zł a 294 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,6% nieruchomości sprzedano poniżej 17 000 zł, a 10,6% powyżej 160 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Pełczyce — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pełczyce?
Licz się ze średnią kwotą 1 360 636 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Pełczyce, czyli około 4 954 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Pełczyce?
Aktualna oferta to około 43 nieruchomości: 9 domów i 2 mieszkania oraz 32 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Pełczyce?
Ceny wahają się od około 189 000 zł do 4 200 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 275 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 321 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 67 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Pełczyce?
Średnia cena to 4 954 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 669 zł/m², a dla domów rośnie do 5 014 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Pełczyce?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.