Odkryj 27 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Barlinek. Ceny wahają się od 189 000 zł do 2 750 000 zł, a średnia cena to 729 519 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Barlinek według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 14 mieszkań zmieniło właściciela na obszarze wiejskim gminy Barlinek, przy medianie ceny 215 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 168,8%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 3 759 zł.
Mediana ceny sprzedaży
215 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 759 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
14
2025
Ceny w ciągu roku
-7,7%
mediana
Od 2010 roku
+168,8%
mediana
Wobec mediany gminy
-28,3%
Barlinek: 300 000 zł
Wobec mediany krajowej
-52,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Barlinek obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 215 000 zł, czyli 3 759 zł/m², w obserwowanym przedziale od 37 750 zł do 482 650 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 40 000 zł do 280 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,5% transakcji zawarto między 80 000 zł a 180 000 zł, a 10,3% przekroczyło 280 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 44,2% sprzedanych lokali ma od 48 do 66 m², a 10,3% przekracza 88 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 28,3% niższa od mediany gminy (Barlinek: 300 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 52,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 269 000 zł i 4 297 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 269 000 zł (4 275 zł/m²) przy 17 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Barlinek rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
9 |
269 000 zł |
+25,1% |
4 297 zł/m² |
| 2025 |
14 |
215 000 zł |
-7,7% |
3 759 zł/m² |
| 2024 |
10 |
233 000 zł |
+114,5% |
3 706 zł/m² |
| 2023 |
6 |
108 620 zł |
-36,1% |
2 724 zł/m² |
| 2022 |
15 |
170 000 zł |
+13,3% |
3 261 zł/m² |
| 2021 |
12 |
150 000 zł |
+87,5% |
2 899 zł/m² |
| 2020 |
11 |
80 000 zł |
-24,2% |
1 427 zł/m² |
| 2019 |
6 |
105 500 zł |
+3,9% |
2 011 zł/m² |
| 2018 |
6 |
101 500 zł |
+1,5% |
1 901 zł/m² |
| 2017 |
9 |
100 000 zł |
-24,8% |
2 394 zł/m² |
| 2016 |
8 |
133 000 zł |
+20,9% |
2 493 zł/m² |
| 2015 |
12 |
110 000 zł |
-24,7% |
2 323 zł/m² |
| 2014 |
7 |
146 000 zł |
+82,5% |
2 110 zł/m² |
| 2013 |
7 |
80 000 zł |
+19,4% |
1 436 zł/m² |
| 2012 |
7 |
67 000 zł |
+46,6% |
1 245 zł/m² |
| 2011 |
10 |
45 700 zł |
-42,9% |
798 zł/m² |
| 2010 |
7 |
80 000 zł |
— |
1 739 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Barlinek (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
14 |
| Mediana ceny |
215 000 zł |
| Cena za m² |
3 759 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
65,4 m² |
| Typowy przedział |
37 750 – 482 650 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Barlinek
Rozkład obliczony na podstawie 156 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 000 zł |
9,6% |
| 40 000 – 80 000 zł |
16% |
| 80 000 – 180 000 zł |
45,5% |
| 180 000 – 280 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 280 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Barlinek
Rozkład ceny za m² na podstawie 156 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 800 zł/m² |
10,3% |
| 800 – 1 500 zł/m² |
17,3% |
| 1 500 – 3 100 zł/m² |
42,9% |
| 3 100 – 4 100 zł/m² |
19,9% |
| Powyżej 4 100 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Barlinek
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
7,1% |
| 39 – 48 m² |
20,5% |
| 48 – 66 m² |
44,2% |
| 66 – 88 m² |
17,9% |
| Powyżej 88 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Barlinek (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
5,4% |
46 314 zł |
1 444 zł/m² |
| 3 izby |
47,3% |
101 500 zł |
2 365 zł/m² |
| 4 izby |
31,8% |
140 000 zł |
2 908 zł/m² |
| 5 izb |
13,5% |
173 750 zł |
2 792 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2% |
100 000 zł |
1 240 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Barlinek
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Moczkowo |
316 |
245 000 zł |
50 zł/m² |
| Rychnów |
98 |
105 000 zł |
3,0 zł/m² |
| Krzynka |
94 |
— |
27 zł/m² |
| Mostkowo |
90 |
100 000 zł |
3,1 zł/m² |
| Równo |
75 |
82 500 zł |
2,4 zł/m² |
| Ożar |
75 |
— |
35 zł/m² |
| Dziedzice |
69 |
70 000 zł |
2,4 zł/m² |
| Osina |
47 |
— |
30 zł/m² |
| Płonno |
39 |
— |
18 zł/m² |
| Moczydło |
37 |
— |
26 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Barlinek: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
84 |
71 zł/m² |
100 000 zł |
1 450 m² |
| Grunty rolne |
725 |
17 zł/m² |
60 000 zł |
3 005 m² |
| Wszystkie działki |
818 |
20 zł/m² |
65 000 zł |
2 845 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Barlinek
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
111 |
17 |
0 |
69 |
25 |
| 2026 (do 17.08) |
76 |
9 |
0 |
49 |
18 |
| Razem 2010–2026 |
1 612 |
173 |
0 |
1 114 |
325 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Barlinek to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 101 500 zł. W ciągu roku mediana straciła 7,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Barlinek: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Barlinek?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Barlinek kosztują średnio około 729 519 zł, czyli około 4 855 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 27 nieruchomości: 14 domów i 13 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 189 000 zł do 2 750 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 150 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 234 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Barlinek:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 60 m² | 461 556 zł |
| 4 pokoje | 111 m² | 699 571 zł |
| 5 pokoi | 248 m² | 1 087 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Barlinek?
Średnia cena to 4 855 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 363 zł/m², a dla domów spada do 4 492 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Barlinek?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.