Porównaj 48 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Pyrzyce — średnia cena to 741 778 zł, a ceny sięgają od 349 000 zł do 1 299 000 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Pyrzyce według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na obszarze wiejskim gminy Pyrzyce wyniosła 175 000 zł w 2025 roku, na podstawie 11 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 1,4%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 2 903 zł.
Mediana ceny sprzedaży
175 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 903 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
11
2025
Ceny w ciągu roku
+1,4%
mediana
Od 2010 roku
+29,6%
mediana
Wobec mediany gminy
-22,9%
Pyrzyce: 227 000 zł
Wobec mediany krajowej
-61,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Pyrzyce obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 175 000 zł, czyli 2 903 zł/m², w obserwowanym przedziale od 64 500 zł do 267 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 40 000 zł do 230 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,8% transakcji zawarto między 78 000 zł a 160 000 zł, a 10,8% przekroczyło 230 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 46,4% sprzedanych lokali ma od 48 do 59 m², a 9% przekracza 68 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 22,9% niższa od mediany gminy (Pyrzyce: 227 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 61,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 11 sprzedaży mieszkań, z medianą 115 000 zł i 2 667 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 116 000 zł (2 588 zł/m²) przy 16 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Pyrzyce rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
11 |
115 000 zł |
-34,3% |
2 667 zł/m² |
| 2025 |
11 |
175 000 zł |
+1,4% |
2 903 zł/m² |
| 2024 |
12 |
172 500 zł |
+4,5% |
2 623 zł/m² |
| 2023 |
13 |
165 000 zł |
+11,9% |
3 367 zł/m² |
| 2022 |
10 |
147 500 zł |
+8,5% |
2 275 zł/m² |
| 2021 |
4 |
136 000 zł |
+4,6% |
2 829 zł/m² |
| 2020 |
11 |
130 000 zł |
+1,2% |
2 609 zł/m² |
| 2019 |
13 |
128 500 zł |
-1,2% |
2 772 zł/m² |
| 2018 |
9 |
130 000 zł |
+25,6% |
2 100 zł/m² |
| 2017 |
10 |
103 500 zł |
+64,3% |
2 025 zł/m² |
| 2016 |
10 |
63 000 zł |
-31,9% |
1 176 zł/m² |
| 2015 |
16 |
92 500 zł |
-33,9% |
1 588 zł/m² |
| 2014 |
7 |
140 000 zł |
+143,5% |
2 136 zł/m² |
| 2013 |
8 |
57 500 zł |
-4,2% |
1 586 zł/m² |
| 2012 |
9 |
60 000 zł |
-55,1% |
1 241 zł/m² |
| 2011 |
6 |
133 500 zł |
-1,1% |
2 449 zł/m² |
| 2010 |
6 |
135 000 zł |
— |
2 171 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pyrzyce (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
11 |
| Mediana ceny |
175 000 zł |
| Cena za m² |
2 903 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,4 m² |
| Typowy przedział |
64 500 – 267 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pyrzyce
Rozkład obliczony na podstawie 166 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 000 zł |
9,6% |
| 40 000 – 78 000 zł |
18,7% |
| 78 000 – 160 000 zł |
42,8% |
| 160 000 – 230 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 230 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Pyrzyce
Rozkład ceny za m² na podstawie 166 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 920 zł/m² |
10,8% |
| 920 – 1 500 zł/m² |
15,7% |
| 1 500 – 2 900 zł/m² |
45,8% |
| 2 900 – 3 800 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 3 800 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pyrzyce
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
11,4% |
| 37 – 48 m² |
13,9% |
| 48 – 59 m² |
46,4% |
| 59 – 68 m² |
19,3% |
| Powyżej 68 m² |
9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pyrzyce (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,4% |
17 500 zł |
1 162 zł/m² |
| 2 izby |
9,7% |
51 000 zł |
1 731 zł/m² |
| 3 izby |
50,3% |
110 000 zł |
2 363 zł/m² |
| 4 izby |
29,1% |
142 500 zł |
2 438 zł/m² |
| 5 izb |
7,9% |
165 000 zł |
2 487 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
155 000 zł |
1 104 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Pyrzyce
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Brzesko |
147 |
90 000 zł |
4,1 zł/m² |
| Żabów |
135 |
129 950 zł |
21 zł/m² |
| Krzemlin |
86 |
134 000 zł |
3,1 zł/m² |
| Nowielin |
81 |
75 000 zł |
3,4 zł/m² |
| Mielęcin |
78 |
110 000 zł |
3,3 zł/m² |
| Letnin |
74 |
— |
5,0 zł/m² |
| Ryszewo |
65 |
— |
2,6 zł/m² |
| Rzepnowo |
64 |
— |
4,8 zł/m² |
| Stróżewo |
59 |
— |
3,8 zł/m² |
| Ryszewko |
53 |
— |
8,1 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Pyrzyce: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
54 |
20 zł/m² |
46 250 zł |
2 302 m² |
| Grunty rolne |
763 |
3,8 zł/m² |
50 000 zł |
15 900 m² |
| Wszystkie działki |
817 |
4,0 zł/m² |
50 000 zł |
13 636 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pyrzyce
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
91 |
12 |
0 |
60 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
43 |
12 |
0 |
25 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
1 486 |
179 |
0 |
993 |
314 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Pyrzyce to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 110 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 1,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Pyrzyce
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Pyrzyce?
Licz się ze średnią kwotą 741 778 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Pyrzyce, czyli około 2 790 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Pyrzyce?
Obecnie dostępnych ofert: 48: 8 domów i 1 mieszkanie oraz 39 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Pyrzyce?
Znajdziesz tu oferty od 349 000 zł do 1 299 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 266 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 293 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 48 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 2 790 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 271 zł/m², a dla domów spada do 2 698 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Pyrzyce?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 7-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.