Ceny nieruchomości Trzcińska-Zdroju według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Trzcińska-Zdroju zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 159 500 zł (średnia bez wartości skrajnych: 154 425 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 125% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
159 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 042 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
18
2025
Ceny w ciągu roku
+10%
mediana
Od 2010 roku
+51,9%
mediana
Wobec mediany gminy
+6,3%
Trzcińsko-Zdrój: 150 000 zł
Wobec mediany krajowej
-64,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Trzcińska-Zdroju obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 159 500 zł, czyli 3 042 zł/m², w obserwowanym przedziale od 77 000 zł do 269 480 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 36 000 zł do 200 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 51,9% transakcji zawarto między 60 000 zł a 150 000 zł, a 10,9% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,2% sprzedanych lokali ma od 41 do 63 m², a 10,3% przekracza 80 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Trzcińsko-Zdrój: 150 000 zł) o 6,3%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 64,6% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 148 500 zł (3 084 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Trzcińska-Zdroju rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
257 000 zł |
+61,1% |
4 541 zł/m² |
| 2025 |
18 |
159 500 zł |
+10% |
3 042 zł/m² |
| 2024 |
8 |
145 000 zł |
+45% |
2 515 zł/m² |
| 2023 |
17 |
100 000 zł |
-47,4% |
2 519 zł/m² |
| 2022 |
12 |
190 000 zł |
+216,7% |
3 062 zł/m² |
| 2021 |
19 |
60 000 zł |
-31,4% |
1 513 zł/m² |
| 2020 |
14 |
87 500 zł |
-2,8% |
1 432 zł/m² |
| 2019 |
6 |
90 000 zł |
-23,7% |
2 015 zł/m² |
| 2018 |
5 |
118 000 zł |
+55,3% |
1 713 zł/m² |
| 2017 |
8 |
76 000 zł |
-3,8% |
1 629 zł/m² |
| 2016 |
12 |
79 000 zł |
+21,5% |
1 622 zł/m² |
| 2015 |
5 |
65 000 zł |
+36,8% |
1 608 zł/m² |
| 2014 |
8 |
47 500 zł |
-32,1% |
1 416 zł/m² |
| 2013 |
6 |
70 000 zł |
+16,7% |
1 358 zł/m² |
| 2012 |
5 |
60 000 zł |
-31% |
1 398 zł/m² |
| 2011 |
7 |
87 000 zł |
-17,1% |
1 775 zł/m² |
| 2010 |
5 |
105 000 zł |
— |
1 909 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Trzcińsko-Zdrój: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
18 |
| Mediana ceny |
159 500 zł |
| Cena za m² |
3 042 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,3 m² |
| Typowy przedział |
77 000 – 269 480 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Trzcińska-Zdroju
Rozkład obliczony na podstawie 156 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 000 zł |
10,3% |
| 36 000 – 60 000 zł |
12,2% |
| 60 000 – 150 000 zł |
51,9% |
| 150 000 – 200 000 zł |
14,7% |
| Powyżej 200 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Trzcińska-Zdroju
Rozkład ceny za m² na podstawie 156 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 840 zł/m² |
10,3% |
| 840 – 1 400 zł/m² |
17,9% |
| 1 400 – 2 500 zł/m² |
42,3% |
| 2 500 – 3 400 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 3 400 zł/m² |
11,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Trzcińska-Zdroju
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
10,9% |
| 35 – 41 m² |
16,7% |
| 41 – 63 m² |
44,2% |
| 63 – 80 m² |
17,9% |
| Powyżej 80 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Trzcińsko-Zdrój: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
22,4% |
60 000 zł |
1 929 zł/m² |
| 3 izby |
42,1% |
86 000 zł |
2 051 zł/m² |
| 4 izby |
26,3% |
146 500 zł |
2 401 zł/m² |
| 5 izb |
8,6% |
190 000 zł |
2 088 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,7% |
105 000 zł |
764 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Trzcińska-Zdroju
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Trzcińsko Zdrój 4 |
63 |
97 000 zł |
34 zł/m² |
| Trzcińsko Zdrój 2 |
53 |
100 000 zł |
45 zł/m² |
| Trzcińsko Zdrój 1 |
35 |
125 500 zł |
31 zł/m² |
| Trzcińsko Zdrój 3 |
11 |
— |
7,8 zł/m² |
Ceny działek na terenie Trzcińska-Zdroju: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
41 |
38 zł/m² |
50 000 zł |
1 354 m² |
| Wszystkie działki |
51 |
36 zł/m² |
50 000 zł |
1 266 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Trzcińska-Zdroju
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
44 |
21 |
0 |
16 |
7 |
| 2026 (do 17.08) |
1 |
1 |
0 |
0 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
469 |
220 |
0 |
139 |
110 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Trzcińska-Zdroju to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 86 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 10%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Trzcińska-Zdroju: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Trzcińska-Zdroju?
Nieruchomości na terenie Trzcińska-Zdroju kosztują średnio około 595 000 zł, czyli około 3 719 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Trzcińska-Zdroju?
Obecnie dostępnych ofert: 67.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 160 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Trzcińska-Zdroju?
Średnia cena to 3 719 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Trzcińska-Zdroju?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom.