Mamy 27 nieruchomości na sprzedaż na terenie Barlinka, w cenach od 189 000 zł do 2 750 000 zł, przy średniej cenie 729 519 zł.
Ceny nieruchomości Barlinka według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 73 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 300 000 zł rynek Barlinka najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 96,9%.
Mediana ceny sprzedaży
300 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 175 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
73
2025
Ceny w ciągu roku
-9,1%
mediana
Od 2010 roku
+96,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
+11,9%
Myśliborski: 268 000 zł
Wobec mediany krajowej
-33,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Barlinka obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 300 000 zł, czyli 6 175 zł/m², w obserwowanym przedziale od 96 600 zł do 559 400 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 85 000 zł do 350 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,2% transakcji zawarto między 140 000 zł a 250 000 zł, a 10,8% przekroczyło 350 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,6% sprzedanych lokali ma od 46 do 64 m², a 10,1% przekracza 75 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Myśliborski: 268 000 zł) o 11,9%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33,3% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Barlinek — mediana 191 968 zł (3 577 zł/m², 1 028 transakcji od 2010 roku), dalej Barlinek (obszar wiejski) z medianą 120 000 zł (2 295 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 44 sprzedaże mieszkań, z medianą 326 500 zł i 6 859 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 330 000 zł (6 442 zł/m²) przy 75 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Barlinka rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
44 |
326 500 zł |
+8,8% |
6 859 zł/m² |
| 2025 |
73 |
300 000 zł |
-9,1% |
6 175 zł/m² |
| 2024 |
60 |
330 000 zł |
+13,8% |
6 438 zł/m² |
| 2023 |
51 |
290 000 zł |
+10,3% |
5 395 zł/m² |
| 2022 |
90 |
263 000 zł |
+1,2% |
4 898 zł/m² |
| 2021 |
99 |
260 000 zł |
+16,7% |
4 449 zł/m² |
| 2020 |
81 |
222 881 zł |
+12,6% |
3 728 zł/m² |
| 2019 |
59 |
198 000 zł |
+16,9% |
3 923 zł/m² |
| 2018 |
82 |
169 421 zł |
+23,7% |
3 351 zł/m² |
| 2017 |
69 |
137 000 zł |
-19,4% |
2 714 zł/m² |
| 2016 |
77 |
170 000 zł |
+2,6% |
3 235 zł/m² |
| 2015 |
116 |
165 635 zł |
+15,4% |
3 096 zł/m² |
| 2014 |
42 |
143 500 zł |
+10,4% |
2 953 zł/m² |
| 2013 |
46 |
130 000 zł |
-21% |
2 710 zł/m² |
| 2012 |
88 |
164 464 zł |
+37,1% |
2 742 zł/m² |
| 2011 |
61 |
120 000 zł |
-21,3% |
2 655 zł/m² |
| 2010 |
46 |
152 390 zł |
— |
3 103 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Barlinek: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
73 |
| Mediana ceny |
300 000 zł |
| Cena za m² |
6 175 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,6 m² |
| Typowy przedział |
96 600 – 559 400 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Barlinka
Rozkład obliczony na podstawie 1 184 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 85 000 zł |
9,8% |
| 85 000 – 140 000 zł |
16,6% |
| 140 000 – 250 000 zł |
44,2% |
| 250 000 – 350 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 350 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Barlinka
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 184 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 900 zł/m² |
9,5% |
| 1 900 – 2 800 zł/m² |
19,6% |
| 2 800 – 4 400 zł/m² |
42,3% |
| 4 400 – 6 300 zł/m² |
18,1% |
| Powyżej 6 300 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Barlinka
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
9,6% |
| 35 – 46 m² |
20,4% |
| 46 – 64 m² |
43,6% |
| 64 – 75 m² |
16,3% |
| Powyżej 75 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Barlinek: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,1% |
150 000 zł |
4 768 zł/m² |
| 2 izby |
17,9% |
151 128 zł |
4 071 zł/m² |
| 3 izby |
43,8% |
180 000 zł |
3 800 zł/m² |
| 4 izby |
29,6% |
219 000 zł |
3 921 zł/m² |
| 5 izb |
7% |
230 000 zł |
3 480 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
220 500 zł |
1 805 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Barlinka
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Barlinek 1 |
750 |
225 508 zł |
47 zł/m² |
| Barlinek 2 |
732 |
165 600 zł |
79 zł/m² |
| Moczkowo |
316 |
245 000 zł |
50 zł/m² |
| Rychnów |
98 |
105 000 zł |
3,0 zł/m² |
| Krzynka |
94 |
— |
27 zł/m² |
| Mostkowo |
90 |
100 000 zł |
3,1 zł/m² |
| Ożar |
75 |
— |
35 zł/m² |
| Równo |
75 |
82 500 zł |
2,4 zł/m² |
| Dziedzice |
69 |
70 000 zł |
2,4 zł/m² |
| Osina |
47 |
— |
30 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Barlinka
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Barlinek |
1 028 |
191 968 zł |
3 577 zł/m² |
| Barlinek (obszar wiejski) |
156 |
120 000 zł |
2 295 zł/m² |
Ceny działek na terenie Barlinka: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
190 |
78 zł/m² |
84 250 zł |
976 m² |
| Grunty rolne |
845 |
18 zł/m² |
63 000 zł |
3 057 m² |
| Wszystkie działki |
1 044 |
26 zł/m² |
65 000 zł |
2 445 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Barlinka
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Barlinek |
226 |
50 zł/m² |
67 900 zł |
| Barlinek (obszar wiejski) |
818 |
20 zł/m² |
65 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Barlinka
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
224 |
95 |
0 |
82 |
47 |
| 2026 (do 17.08) |
155 |
54 |
0 |
63 |
38 |
| Razem 2010–2026 |
3 634 |
1 398 |
0 |
1 501 |
735 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Barlinka: 55,6 m², 3 izby, za 300 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Barlinka — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Barlinka?
Licz się ze średnią kwotą 729 519 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Barlinka, czyli około 4 855 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 27: 14 domów i 13 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Barlinka?
Ceny wahają się od około 189 000 zł do 2 750 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Barlinka?
Średnio mają około 150 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 234 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Barlinka:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 60 m² | 461 556 zł |
| 4 pokoje | 111 m² | 699 571 zł |
| 5 pokoi | 248 m² | 1 087 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Barlinka?
Średnia cena to 4 855 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 363 zł/m², a dla domów spada do 4 492 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Barlinka?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.