Domy i mieszkania na sprzedaż Kłodawa

Porównaj 50 domów na sprzedaż na terenie Kłodawy — średnia cena to 1 069 293 zł, a ceny sięgają od 189 000 zł do 2 750 000 zł.

Średnia cena 1 069 293 zł cena sprzedaży
Przedział cen 189 000–2 750 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 160 m² na nieruchomość
Cena za m² 6 692 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

50 łącznie
96% domy
  • Mieszkania 4,0%
    2 nieruchomości
  • Domy 96,0%
    48 nieruchomości

Ile pokoi

50 łącznie
50% 5+ pokoi
  • 1 pokój 2,0%
    1 nieruchomość
  • 2 pokoje 8,0%
    4 nieruchomości
  • 3 pokoje 12,0%
    6 nieruchomości
  • 4 pokoje 28,0%
    14 nieruchomości
  • 5+ pokoi 50,0%
    25 nieruchomości

Przedziały cenowe

50 łącznie
  • 185 000–450 000 zł 20,0%
    10 nieruchomości
  • 455 000–775 000 zł 20,0%
    10 nieruchomości
  • 795 000–1 200 000 zł 20,0%
    10 nieruchomości
  • 1 250 000–1 555 000 zł 20,0%
    10 nieruchomości
  • 1 595 000–2 755 000 zł 20,0%
    10 nieruchomości

Przedziały powierzchni

50 łącznie
  • 30–100 m² 20,0%
    10 nieruchomości
  • 100–130 m² 26,0%
    13 nieruchomości
  • 130–160 m² 14,0%
    7 nieruchomości
  • 170–210 m² 22,0%
    11 nieruchomości
  • 210–390 m² 18,0%
    9 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 34 m² 165 m²
Cena za metr kwadratowy 5 706 zł/m² 6 701 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Kłodawy sięga 50 nieruchomości, w podziale na 48 domów i 2 mieszkania; domy dominują z udziałem 96%. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 165 m² i 6 701 zł/m², a mieszkania wokół 34 m² i 5 706 zł/m².

Najczęściej spotykany typ to domy 5-pokojowe, a zaraz po nich opcje 4- i 3-pokojowe.

Rynek nieruchomości Kłodawy zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 515 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 499 778 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 21,4% rok do roku.

Mediana ceny sprzedaży 515 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 5 205 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 11 2025
Ceny w ciągu roku +59% mediana
Od 2021 roku +213,1% mediana
Wobec mediany powiatu +47,4% Gorzowski: 349 320 zł
Wobec mediany krajowej +14,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Kłodawy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 515 000 zł, czyli 5 205 zł/m², w obserwowanym przedziale od 167 000 zł do 770 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 690 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 200 000 zł a 590 000 zł, a 14,3% przekroczyło 690 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami o sześciu i więcej izbach. Pod względem powierzchni 42,9% sprzedanych lokali ma od 58 do 110 m², a 9,5% przekracza 130 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Gorzowski: 349 320 zł) o 47,4%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 14,4%.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 285 000 zł i 5 564 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 420 000 zł (5 376 zł/m²) przy 11 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kłodawy rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 5 285 000 zł -44,7% 5 564 zł/m²
2025 11 515 000 zł +59% 5 205 zł/m²
2024 14 324 000 zł -7,2% 4 514 zł/m²
2023 13 349 000 zł +1,7% 4 504 zł/m²
2022 14 343 000 zł +108,5% 4 097 zł/m²
2021 6 164 500 zł — 3 597 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Kłodawa: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 11
Mediana ceny 515 000 zł
Cena za m² 5 205 zł/m²
Mediana powierzchni 121,7 m²
Typowy przedział 167 000 –
770 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kłodawy

Rozkład obliczony na podstawie 63 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 140 000 zł 4,8%
140 000 – 200 000 zł 20,6%
200 000 – 590 000 zł 44,4%
590 000 – 690 000 zł 15,9%
Powyżej 690 000 zł 14,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kłodawy

Rozkład ceny za m² na podstawie 63 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 000 zł/m² 9,5%
3 000 – 4 000 zł/m² 20,6%
4 000 – 5 200 zł/m² 39,7%
5 200 – 5 800 zł/m² 19%
Powyżej 5 800 zł/m² 11,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kłodawy

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 46 m² 9,5%
46 – 58 m² 19%
58 – 110 m² 42,9%
110 – 130 m² 19%
Powyżej 130 m² 9,5%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Kłodawa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,6% 185 000 zł 3 083 zł/m²
2 izby 1,6% 631 500 zł 5 258 zł/m²
3 izby 36,5% 250 000 zł 4 228 zł/m²
4 izby 28,6% 230 000 zł 3 794 zł/m²
5 izb 9,5% 567 500 zł 5 104 zł/m²
6 izb i więcej 22,2% 685 000 zł 7 825 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kłodawy

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Kłodawa 182 — 123 zł/m²
Santocko 89 650 000 zł 74 zł/m²
Łośno 76 — 60 zł/m²
Chwalęcice 60 — 107 zł/m²
Rybakowo 49 — 52 zł/m²
Różanki 48 215 000 zł 62 zł/m²
Wojcieszyce 46 220 000 zł 53 zł/m²
Santoczno 24 — 48 zł/m²
Zdroisko 24 — 99 zł/m²
Mironice 5 — —

Ceny działek na terenie Kłodawy: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 185 88 zł/m² 150 000 zł 1 515 m²
Grunty rolne 224 55 zł/m² 126 250 zł 1 809 m²
Wszystkie działki 412 68 zł/m² 140 000 zł 1 613 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kłodawy

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 201 12 0 131 58
2026 (do 17.08) 123 9 0 73 41
Razem 2010–2026 979 76 0 659 244

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Kłodawy to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 250 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 59%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Kłodawy?

Licz się ze średnią kwotą 1 069 293 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Kłodawy, czyli około 6 692 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Kłodawy?

Aktualna oferta to około 50 nieruchomości: 48 domów i 2 mieszkania.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Kłodawy?

Oferty zaczynają się od 189 000 zł i sięgają 2 750 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 160 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 165 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 34 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Kłodawy:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje62 m²222 000 zł
3 pokoje96 m²507 667 zł
4 pokoje133 m²899 500 zł
5 pokoi180 m²1 298 500 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Kłodawy?

Średnio wychodzi około 6 692 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 706 zł/m², a dla domów rośnie do 6 701 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Kłodawy?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.