Znajdź 53 nieruchomości na sprzedaż na terenie Strzelec Krajeńskich, w cenach między 179 000 zł a 1 700 000 zł, przy średniej cenie 743 409 zł.
Ceny nieruchomości Strzelec Krajeńskich według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 78 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 208 000 zł rynek Strzelec Krajeńskich najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 64,3%.
Mediana ceny sprzedaży
208 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 622 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
78
2025
Ceny w ciągu roku
-13,3%
mediana
Od 2010 roku
+64,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
+1,5%
Strzelecko-Drezdenecki: 205 000 zł
Wobec mediany krajowej
-53,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Strzelec Krajeńskich obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 208 000 zł, czyli 4 622 zł/m², w obserwowanym przedziale od 92 771 zł do 420 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 60 000 zł do 290 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 46,1% transakcji zawarto między 100 000 zł a 200 000 zł, a 10,6% przekroczyło 290 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,7% sprzedanych lokali ma od 41 do 58 m², a 9,8% przekracza 71 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Strzelecko-Drezdenecki: 205 000 zł) o 1,5%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 53,8% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Strzelce Krajeńskie — mediana 164 000 zł (3 244 zł/m², 1 040 transakcji od 2010 roku), dalej Strzelce Krajeńskie (obszar wiejski) z medianą 80 000 zł (1 560 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 29 sprzedaży mieszkań, z medianą 243 000 zł i 5 466 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 240 000 zł (4 828 zł/m²) przy 57 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Strzelec Krajeńskich rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
29 |
243 000 zł |
+16,8% |
5 466 zł/m² |
| 2025 |
78 |
208 000 zł |
-13,3% |
4 622 zł/m² |
| 2024 |
81 |
240 000 zł |
-3% |
5 557 zł/m² |
| 2023 |
76 |
247 500 zł |
+8,7% |
4 934 zł/m² |
| 2022 |
136 |
227 711 zł |
+50,6% |
4 891 zł/m² |
| 2021 |
108 |
151 250 zł |
+2,2% |
3 410 zł/m² |
| 2020 |
83 |
148 000 zł |
+26,5% |
3 244 zł/m² |
| 2019 |
67 |
117 000 zł |
-18,4% |
2 621 zł/m² |
| 2018 |
80 |
143 445 zł |
+30,4% |
2 952 zł/m² |
| 2017 |
77 |
110 000 zł |
-15,4% |
2 449 zł/m² |
| 2016 |
85 |
130 000 zł |
+34,9% |
2 767 zł/m² |
| 2015 |
70 |
96 365 zł |
-5,1% |
2 038 zł/m² |
| 2014 |
80 |
101 500 zł |
-11,7% |
2 066 zł/m² |
| 2013 |
76 |
115 000 zł |
+9,5% |
2 171 zł/m² |
| 2012 |
55 |
105 000 zł |
-6,1% |
2 279 zł/m² |
| 2011 |
70 |
111 830 zł |
-11,7% |
2 455 zł/m² |
| 2010 |
88 |
126 630 zł |
— |
2 546 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Strzelce Krajeńskie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
78 |
| Mediana ceny |
208 000 zł |
| Cena za m² |
4 622 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,8 m² |
| Typowy przedział |
92 771 – 420 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Strzelec Krajeńskich
Rozkład obliczony na podstawie 1 339 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 60 000 zł |
9% |
| 60 000 – 100 000 zł |
17,1% |
| 100 000 – 200 000 zł |
46,1% |
| 200 000 – 290 000 zł |
17,2% |
| Powyżej 290 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Strzelec Krajeńskich
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 339 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
9,9% |
| 1 300 – 2 200 zł/m² |
18,5% |
| 2 200 – 3 700 zł/m² |
43,1% |
| 3 700 – 5 600 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 5 600 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Strzelec Krajeńskich
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,4% |
| 33 – 41 m² |
17,1% |
| 41 – 58 m² |
44,7% |
| 58 – 71 m² |
18% |
| Powyżej 71 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Strzelce Krajeńskie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,1% |
102 500 zł |
4 331 zł/m² |
| 2 izby |
20% |
113 150 zł |
3 616 zł/m² |
| 3 izby |
42,3% |
135 000 zł |
3 155 zł/m² |
| 4 izby |
30,2% |
162 700 zł |
2 981 zł/m² |
| 5 izb |
3,8% |
186 000 zł |
2 674 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
176 000 zł |
1 828 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Strzelec Krajeńskich
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Strzelce Krajeńskie (Miasto) |
1 715 |
158 500 zł |
45 zł/m² |
| Długie |
222 |
— |
48 zł/m² |
| Bobrówko |
140 |
81 260 zł |
12 zł/m² |
| Gardzko |
125 |
116 450 zł |
8,4 zł/m² |
| Licheń |
111 |
67 500 zł |
7,8 zł/m² |
| Brzoza |
83 |
101 550 zł |
4,0 zł/m² |
| Buszów |
81 |
158 300 zł |
2,9 zł/m² |
| Bronowice |
72 |
118 000 zł |
7,0 zł/m² |
| Ogardy |
72 |
59 000 zł |
3,8 zł/m² |
| Wełmin |
66 |
— |
20 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Strzelec Krajeńskich
Ceny działek na terenie Strzelec Krajeńskich: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
181 |
66 zł/m² |
47 000 zł |
933 m² |
| Grunty rolne |
923 |
9,9 zł/m² |
42 000 zł |
2 800 m² |
| Wszystkie działki |
1 171 |
15 zł/m² |
43 500 zł |
2 234 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Strzelec Krajeńskich
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Strzelec Krajeńskich
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
187 |
80 |
0 |
67 |
40 |
| 2026 (do 17.08) |
97 |
31 |
0 |
35 |
31 |
| Razem 2010–2026 |
3 740 |
1 453 |
0 |
1 316 |
971 |
Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Strzelec Krajeńskich różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Strzelce Krajeńskie (Miasto), z medianą 158 500 zł przy 935 sprzedażach mieszkań. Rynek pierwotny odpowiada za 25,7% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Strzelec Krajeńskich: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Strzelec Krajeńskich?
Licz się ze średnią kwotą 743 409 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Strzelec Krajeńskich, czyli około 4 004 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 53 nieruchomości: 16 domów i 6 mieszkań oraz 31 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Strzelec Krajeńskich?
Oferty zaczynają się od 179 000 zł i sięgają 1 700 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Strzelec Krajeńskich?
Średnia powierzchnia to około 186 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 237 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 50 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Strzelec Krajeńskich:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 57 m² | 278 500 zł |
| 6 pokoi | 221 m² | 1 223 800 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Strzelec Krajeńskich?
Wynosi ona około 4 004 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 882 zł/m², a dla domów spada do 3 935 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Strzelec Krajeńskich?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.