Kup nieruchomość na terenie Strzelec Krajeńskich: 24 nieruchomości w cenach od 219 000 zł do 1 700 000 zł, przy średniej cenie 825 000 zł.
Ceny nieruchomości Strzelec Krajeńskich według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Strzelec Krajeńskich wyniosła 240 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Strzelce Krajeńskie) mediana to 208 000 zł. Zmiana roczna: -5,9%.
Mediana ceny sprzedaży
240 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 987 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
63
2025
Ceny w ciągu roku
-5,9%
mediana
Od 2010 roku
+77,8%
mediana
Wobec mediany gminy
+15,4%
Strzelce Krajeńskie: 208 000 zł
Wobec mediany krajowej
-46,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Strzelec Krajeńskich obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 240 000 zł, czyli 4 987 zł/m², w obserwowanym przedziale od 95 500 zł do 424 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 84 000 zł do 300 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 46,8% transakcji zawarto między 120 000 zł a 220 000 zł, a 10,7% przekroczyło 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,2% sprzedanych lokali ma od 41 do 58 m², a 9,8% przekracza 70 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Strzelce Krajeńskie: 208 000 zł) o 15,4%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 46,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 21 sprzedaży mieszkań, z medianą 264 000 zł i 5 844 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 264 000 zł (5 645 zł/m²) przy 43 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Strzelec Krajeńskich rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
21 |
264 000 zł |
+10% |
5 844 zł/m² |
| 2025 |
63 |
240 000 zł |
-5,9% |
4 987 zł/m² |
| 2024 |
65 |
255 000 zł |
-3,6% |
6 144 zł/m² |
| 2023 |
62 |
264 500 zł |
+10,3% |
5 124 zł/m² |
| 2022 |
115 |
239 699 zł |
+38,2% |
4 981 zł/m² |
| 2021 |
86 |
173 500 zł |
-3,6% |
3 538 zł/m² |
| 2020 |
62 |
180 000 zł |
+38,5% |
3 400 zł/m² |
| 2019 |
47 |
130 000 zł |
-16,7% |
2 816 zł/m² |
| 2018 |
68 |
156 000 zł |
+16% |
3 123 zł/m² |
| 2017 |
52 |
134 500 zł |
-10,3% |
2 965 zł/m² |
| 2016 |
71 |
150 000 zł |
+36,4% |
2 972 zł/m² |
| 2015 |
47 |
110 000 zł |
-6,2% |
2 490 zł/m² |
| 2014 |
54 |
117 250 zł |
-6,2% |
2 455 zł/m² |
| 2013 |
59 |
125 000 zł |
+13,6% |
2 500 zł/m² |
| 2012 |
43 |
110 000 zł |
-12% |
2 571 zł/m² |
| 2011 |
54 |
125 000 zł |
-7,4% |
2 610 zł/m² |
| 2010 |
71 |
135 000 zł |
— |
2 721 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Strzelce Krajeńskie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
63 |
| Mediana ceny |
240 000 zł |
| Cena za m² |
4 987 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,6 m² |
| Typowy przedział |
95 500 – 424 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Strzelec Krajeńskich
Rozkład obliczony na podstawie 1 040 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 84 000 zł |
9,7% |
| 84 000 – 120 000 zł |
15,8% |
| 120 000 – 220 000 zł |
46,8% |
| 220 000 – 300 000 zł |
17% |
| Powyżej 300 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Strzelec Krajeńskich
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 040 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 000 zł/m² |
8,8% |
| 2 000 – 2 600 zł/m² |
18,8% |
| 2 600 – 4 300 zł/m² |
45,1% |
| 4 300 – 5 900 zł/m² |
16,9% |
| Powyżej 5 900 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Strzelec Krajeńskich
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,2% |
| 33 – 41 m² |
18,1% |
| 41 – 58 m² |
44,2% |
| 58 – 70 m² |
17,7% |
| Powyżej 70 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Strzelce Krajeńskie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,8% |
106 000 zł |
4 490 zł/m² |
| 2 izby |
21,3% |
128 000 zł |
4 042 zł/m² |
| 3 izby |
40,6% |
157 750 zł |
3 693 zł/m² |
| 4 izby |
30,1% |
175 000 zł |
3 316 zł/m² |
| 5 izb |
3,7% |
190 000 zł |
2 870 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
178 000 zł |
1 882 zł/m² |
Ceny działek na terenie Strzelec Krajeńskich: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
102 |
69 zł/m² |
48 585 zł |
970 m² |
| Grunty rolne |
220 |
39 zł/m² |
58 194 zł |
1 282 m² |
| Wszystkie działki |
346 |
44 zł/m² |
55 952 zł |
1 134 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Strzelec Krajeńskich
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
104 |
65 |
0 |
20 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
47 |
22 |
0 |
9 |
16 |
| Razem 2010–2026 |
2 070 |
1 135 |
0 |
403 |
532 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 240 000 zł (4 987 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (40,6% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Strzelec Krajeńskich: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Strzelec Krajeńskich?
Na zakup nieruchomości na terenie Strzelec Krajeńskich trzeba przeznaczyć średnio 825 000 zł, czyli około 4 348 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Strzelec Krajeńskich?
W tej chwili do wyboru są 24 nieruchomości: 4 mieszkania i 4 domy oraz 16 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Strzelec Krajeńskich?
Ceny wahają się od około 219 000 zł do 1 700 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Strzelec Krajeńskich?
Średnia powierzchnia to około 190 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 329 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Strzelec Krajeńskich?
Średnio wychodzi około 4 348 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 356 zł/m², a dla domów spada do 4 193 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Strzelec Krajeńskich?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 7-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.