Porównaj 32 nieruchomości na sprzedaż na terenie Miłomłyna — średnia cena to 798 528 zł, a ceny sięgają od 79 000 zł do 3 799 000 zł.
Ceny nieruchomości Miłomłyna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Miłomłyna obejmują 14 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 138 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 3 575 zł. To o 69,3% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
138 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 575 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
14
2025
Ceny w ciągu roku
-13,8%
mediana
Od 2010 roku
+29,2%
mediana
Wobec mediany powiatu
-51,6%
Ostródzki: 285 000 zł
Wobec mediany krajowej
-69,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Miłomłyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 138 000 zł, czyli 3 575 zł/m², w obserwowanym przedziale od 83 450 zł do 257 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 26 000 zł do 210 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,2% transakcji zawarto między 60 000 zł a 140 000 zł, a 10,4% przekroczyło 210 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,4% sprzedanych lokali ma od 41 do 57 m², a 9,4% przekracza 79 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 51,6% niższa od mediany powiatu (Ostródzki: 285 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 69,3% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Miłomłyn — mediana 114 260 zł (2 184 zł/m², 141 transakcji od 2010 roku), dalej Miłomłyn (obszar wiejski) z medianą 70 000 zł (1 262 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 95 000 zł i 1 788 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 103 000 zł (2 804 zł/m²) przy 13 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Miłomłyna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
95 000 zł |
-31,2% |
1 788 zł/m² |
| 2025 |
14 |
138 000 zł |
-13,8% |
3 575 zł/m² |
| 2024 |
19 |
160 000 zł |
+52,4% |
2 857 zł/m² |
| 2023 |
10 |
105 000 zł |
-32,5% |
2 335 zł/m² |
| 2022 |
8 |
155 500 zł |
+72,8% |
3 163 zł/m² |
| 2021 |
13 |
90 000 zł |
+15,4% |
1 877 zł/m² |
| 2020 |
11 |
78 000 zł |
+8,3% |
1 710 zł/m² |
| 2019 |
11 |
72 000 zł |
+60% |
1 782 zł/m² |
| 2018 |
13 |
45 000 zł |
-43% |
1 041 zł/m² |
| 2017 |
9 |
79 000 zł |
-4,2% |
1 268 zł/m² |
| 2016 |
10 |
82 500 zł |
-1,8% |
1 711 zł/m² |
| 2015 |
11 |
84 000 zł |
-11,6% |
1 215 zł/m² |
| 2014 |
11 |
95 000 zł |
+10,5% |
1 767 zł/m² |
| 2013 |
12 |
86 000 zł |
+7,5% |
1 792 zł/m² |
| 2012 |
11 |
80 000 zł |
-17,9% |
1 318 zł/m² |
| 2011 |
12 |
97 500 zł |
-8,7% |
2 250 zł/m² |
| 2010 |
10 |
106 800 zł |
— |
2 348 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Miłomłyn: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
14 |
| Mediana ceny |
138 000 zł |
| Cena za m² |
3 575 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,9 m² |
| Typowy przedział |
83 450 – 257 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Miłomłyna
Rozkład obliczony na podstawie 192 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 26 000 zł |
10,4% |
| 26 000 – 60 000 zł |
16,1% |
| 60 000 – 140 000 zł |
43,2% |
| 140 000 – 210 000 zł |
19,8% |
| Powyżej 210 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Miłomłyna
Rozkład ceny za m² na podstawie 191 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 690 zł/m² |
9,9% |
| 690 – 1 300 zł/m² |
20,4% |
| 1 300 – 2 800 zł/m² |
41,9% |
| 2 800 – 3 600 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 3 600 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Miłomłyna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
10,5% |
| 31 – 41 m² |
18,8% |
| 41 – 57 m² |
42,4% |
| 57 – 79 m² |
18,8% |
| Powyżej 79 m² |
9,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Miłomłyn: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7,5% |
60 000 zł |
1 680 zł/m² |
| 2 izby |
31,7% |
90 000 zł |
2 130 zł/m² |
| 3 izby |
39,8% |
96 000 zł |
2 171 zł/m² |
| 4 izby |
15,6% |
143 000 zł |
2 531 zł/m² |
| 5 izb |
4,3% |
94 000 zł |
1 525 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,1% |
200 000 zł |
1 463 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Miłomłyna
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Miasto Miłomłyn |
506 |
104 400 zł |
31 zł/m² |
| Winiec |
191 |
— |
33 zł/m² |
| Liwa |
108 |
85 000 zł |
7,0 zł/m² |
| Rogowa Góra |
103 |
— |
150 zł/m² |
| Liksajny |
95 |
— |
8,0 zł/m² |
| Wólka Majdańska |
88 |
— |
12 zł/m² |
| Bynowo |
74 |
40 000 zł |
107 zł/m² |
| Skarpa |
65 |
— |
6,3 zł/m² |
| Dębinka |
35 |
— |
8,8 zł/m² |
| Zalewo |
34 |
53 500 zł |
26 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Miłomłyna
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Miłomłyn |
141 |
114 260 zł |
2 184 zł/m² |
| Miłomłyn (obszar wiejski) |
51 |
70 000 zł |
1 262 zł/m² |
Ceny działek na terenie Miłomłyna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
642 |
28 zł/m² |
48 000 zł |
1 559 m² |
| Grunty rolne |
417 |
11 zł/m² |
100 000 zł |
4 721 m² |
| Grunty leśne |
10 |
10 zł/m² |
101 610 zł |
10 464 m² |
| Wszystkie działki |
1 078 |
23 zł/m² |
59 500 zł |
2 117 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Miłomłyna
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Miłomłyn |
279 |
30 zł/m² |
48 000 zł |
| Miłomłyn (obszar wiejski) |
799 |
18 zł/m² |
68 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Miłomłyna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
154 |
14 |
0 |
113 |
27 |
| 2026 (do 17.08) |
58 |
8 |
0 |
41 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
1 945 |
210 |
0 |
1 359 |
376 |
W porównaniu z medianą powiatu (Ostródzki: 285 000 zł) ceny Miłomłyna są o 51,6% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -69,3%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +29,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Miłomłyna: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Miłomłyna?
Na zakup nieruchomości na terenie Miłomłyna trzeba przeznaczyć średnio 798 528 zł, czyli około 5 690 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 32 nieruchomości: 26 domów i 6 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Miłomłyna?
Ceny wahają się od około 79 000 zł do 3 799 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 140 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 156 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 71 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Miłomłyna:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 61 m² | 382 843 zł |
| 3 pokoje | 114 m² | 692 000 zł |
| 5 pokoi | 162 m² | 944 909 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 5 690 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 025 zł/m², a dla domów rośnie do 5 760 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Miłomłyna?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 2-pokojowy dom.