Odkryj 24 nieruchomości na sprzedaż na terenie Miłomłyna. Ceny wahają się od 180 000 zł do 3 799 000 zł, a średnia cena to 980 714 zł.
Ceny nieruchomości Miłomłyna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Miłomłyna zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 138 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 146 646 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 7,7% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
138 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 492 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
12
2025
Ceny w ciągu roku
-16,4%
mediana
Od 2010 roku
+29,2%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Miłomłyn: 138 000 zł
Wobec mediany krajowej
-69,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Miłomłyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 138 000 zł, czyli 3 492 zł/m², w obserwowanym przedziale od 80 150 zł do 262 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 33 000 zł do 210 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 37,6% transakcji zawarto między 76 000 zł a 140 000 zł, a 10,6% przekroczyło 210 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 40,7% sprzedanych lokali ma od 41 do 57 m², a 10,7% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Miłomłyn: 138 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 69,3% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 120 000 zł (3 447 zł/m²) przy 9 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Miłomłyna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
110 000 zł |
-20,3% |
2 296 zł/m² |
| 2025 |
12 |
138 000 zł |
-16,4% |
3 492 zł/m² |
| 2024 |
13 |
165 000 zł |
+65% |
2 997 zł/m² |
| 2023 |
7 |
100 000 zł |
-30,6% |
2 740 zł/m² |
| 2022 |
4 |
144 000 zł |
-0,7% |
3 393 zł/m² |
| 2021 |
10 |
145 000 zł |
+13,3% |
2 223 zł/m² |
| 2020 |
9 |
128 000 zł |
+68,4% |
1 780 zł/m² |
| 2019 |
10 |
76 000 zł |
-36,7% |
1 809 zł/m² |
| 2018 |
5 |
120 000 zł |
+140% |
2 134 zł/m² |
| 2017 |
7 |
50 000 zł |
-49,5% |
1 172 zł/m² |
| 2016 |
8 |
99 000 zł |
-27,2% |
1 999 zł/m² |
| 2015 |
7 |
136 000 zł |
+41,7% |
2 124 zł/m² |
| 2014 |
7 |
96 000 zł |
+6,7% |
2 014 zł/m² |
| 2013 |
11 |
90 000 zł |
+1% |
1 817 zł/m² |
| 2012 |
7 |
89 100 zł |
-24,5% |
2 237 zł/m² |
| 2011 |
10 |
118 000 zł |
+10,5% |
2 312 zł/m² |
| 2010 |
10 |
106 800 zł |
— |
2 348 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Miłomłyn: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
12 |
| Mediana ceny |
138 000 zł |
| Cena za m² |
3 492 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,3 m² |
| Typowy przedział |
80 150 – 262 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Miłomłyna
Rozkład obliczony na podstawie 141 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 000 zł |
9,9% |
| 33 000 – 76 000 zł |
18,4% |
| 76 000 – 140 000 zł |
37,6% |
| 140 000 – 210 000 zł |
23,4% |
| Powyżej 210 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Miłomłyna
Rozkład ceny za m² na podstawie 140 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 990 zł/m² |
10,7% |
| 990 – 1 600 zł/m² |
16,4% |
| 1 600 – 2 900 zł/m² |
46,4% |
| 2 900 – 3 600 zł/m² |
15% |
| Powyżej 3 600 zł/m² |
11,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Miłomłyna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
10% |
| 31 – 41 m² |
21,4% |
| 41 – 57 m² |
40,7% |
| 57 – 72 m² |
17,1% |
| Powyżej 72 m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Miłomłyn: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
8,9% |
60 000 zł |
1 790 zł/m² |
| 2 izby |
34,8% |
95 000 zł |
2 278 zł/m² |
| 3 izby |
36,3% |
123 000 zł |
2 471 zł/m² |
| 4 izby |
17,8% |
148 350 zł |
2 620 zł/m² |
| 5 izb |
0,7% |
75 000 zł |
694 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,5% |
200 000 zł |
1 463 zł/m² |
Ceny działek na terenie Miłomłyna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
232 |
30 zł/m² |
44 000 zł |
1 394 m² |
| Grunty rolne |
43 |
32 zł/m² |
67 000 zł |
2 664 m² |
| Wszystkie działki |
279 |
30 zł/m² |
48 000 zł |
1 477 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Miłomłyna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
41 |
12 |
0 |
19 |
10 |
| 2026 (do 17.08) |
15 |
5 |
0 |
8 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
657 |
159 |
0 |
356 |
142 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Miłomłyna: 45,3 m², 3 izby, za 138 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Miłomłyna w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Miłomłyna?
Na zakup nieruchomości na terenie Miłomłyna trzeba przeznaczyć średnio 980 714 zł, czyli około 6 551 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 24 nieruchomości: 5 domów i 2 mieszkania oraz 17 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 180 000 zł do 3 799 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Miłomłyna?
Średnio mają około 150 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 192 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 44 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 6 551 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 523 zł/m², a dla domów rośnie do 6 736 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Miłomłyna?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowy dom.