Znajdź swoją nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Susz: 44 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 87 000 zł do 2 400 000 zł, średnio 474 842 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Susz według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na obszarze wiejskim gminy Susz wyniosła 120 500 zł w 2025 roku, na podstawie 10 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 12,1%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 2 421 zł.
Mediana ceny sprzedaży
120 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 421 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
10
2025
Ceny w ciągu roku
+12,1%
mediana
Od 2011 roku
+41,8%
mediana
Wobec mediany gminy
-19,7%
Susz: 150 000 zł
Wobec mediany krajowej
-73,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Susz obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 120 500 zł, czyli 2 421 zł/m², w obserwowanym przedziale od 48 000 zł do 257 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 25 000 zł do 160 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 46,2% transakcji zawarto między 45 000 zł a 120 000 zł, a 12,7% przekroczyło 160 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,9% sprzedanych lokali ma od 42 do 63 m², a 10,4% przekracza 80 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 19,7% niższa od mediany gminy (Susz: 150 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 73,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 150 000 zł i 1 478 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 145 500 zł (3 289 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Susz rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
150 000 zł |
+24,5% |
1 478 zł/m² |
| 2025 |
10 |
120 500 zł |
+12,1% |
2 421 zł/m² |
| 2024 |
16 |
107 500 zł |
-23,2% |
2 615 zł/m² |
| 2023 |
14 |
140 000 zł |
+7,7% |
2 413 zł/m² |
| 2022 |
21 |
130 000 zł |
+3,5% |
2 482 zł/m² |
| 2021 |
18 |
125 660 zł |
+57,1% |
2 032 zł/m² |
| 2020 |
9 |
80 000 zł |
+3,2% |
1 468 zł/m² |
| 2019 |
20 |
77 500 zł |
-13,2% |
1 375 zł/m² |
| 2018 |
18 |
89 250 zł |
+30,3% |
1 431 zł/m² |
| 2017 |
14 |
68 500 zł |
+12,3% |
1 064 zł/m² |
| 2016 |
18 |
61 000 zł |
+60,5% |
1 220 zł/m² |
| 2015 |
9 |
38 000 zł |
-55,3% |
844 zł/m² |
| 2014 |
10 |
85 000 zł |
+70% |
1 489 zł/m² |
| 2013 |
11 |
50 000 zł |
+28,2% |
812 zł/m² |
| 2012 |
16 |
39 000 zł |
-54,1% |
812 zł/m² |
| 2011 |
8 |
85 000 zł |
+347,4% |
1 477 zł/m² |
| 2010 |
4 |
19 000 zł |
— |
564 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Susz (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
10 |
| Mediana ceny |
120 500 zł |
| Cena za m² |
2 421 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,7 m² |
| Typowy przedział |
48 000 – 257 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Susz
Rozkład obliczony na podstawie 221 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 25 000 zł |
9% |
| 25 000 – 45 000 zł |
16,7% |
| 45 000 – 120 000 zł |
46,2% |
| 120 000 – 160 000 zł |
15,4% |
| Powyżej 160 000 zł |
12,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Susz
Rozkład ceny za m² na podstawie 221 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 670 zł/m² |
10% |
| 670 – 1 000 zł/m² |
18,6% |
| 1 000 – 2 100 zł/m² |
42,5% |
| 2 100 – 3 300 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 3 300 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Susz
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
8,1% |
| 28 – 42 m² |
20,4% |
| 42 – 63 m² |
43,9% |
| 63 – 80 m² |
17,2% |
| Powyżej 80 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Susz (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,6% |
27 000 zł |
1 976 zł/m² |
| 2 izby |
21,8% |
70 000 zł |
1 992 zł/m² |
| 3 izby |
46,3% |
70 000 zł |
1 616 zł/m² |
| 4 izby |
20,4% |
110 000 zł |
1 660 zł/m² |
| 5 izb |
3,7% |
135 000 zł |
1 826 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,3% |
140 000 zł |
1 660 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Susz
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Adamowo |
137 |
— |
15 zł/m² |
| Bronowo |
96 |
70 750 zł |
36 zł/m² |
| Lubnowy Małe |
65 |
— |
2,3 zł/m² |
| Piotrkowo |
57 |
— |
2,3 zł/m² |
| Babięty Wielkie |
51 |
84 650 zł |
3,3 zł/m² |
| Różnowo |
50 |
— |
3,5 zł/m² |
| Ulnowo |
44 |
80 000 zł |
16 zł/m² |
| Kamieniec |
41 |
100 000 zł |
4,0 zł/m² |
| Michałowo |
39 |
— |
3,8 zł/m² |
| Bornice |
38 |
— |
2,7 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Susz: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
296 |
17 zł/m² |
44 500 zł |
2 269 m² |
| Grunty rolne |
432 |
3,2 zł/m² |
96 374 zł |
35 700 m² |
| Grunty leśne |
8 |
3,9 zł/m² |
120 000 zł |
31 050 m² |
| Wszystkie działki |
739 |
4,5 zł/m² |
60 000 zł |
10 269 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Susz
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
74 |
11 |
0 |
51 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
46 |
5 |
0 |
27 |
14 |
| Razem 2010–2026 |
1 400 |
224 |
0 |
926 |
250 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 120 500 zł (2 421 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (46,3% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Susz: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Susz?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Susz kosztują średnio około 474 842 zł, czyli około 4 869 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Susz?
Aktualna oferta to około 44 nieruchomości: 23 mieszkania i 21 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Susz?
Oferty zaczynają się od 87 000 zł i sięgają 2 400 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 98 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 147 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Susz:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 67 m² | 354 123 zł |
| 3 pokoje | 89 m² | 232 751 zł |
| 4 pokoje | 98 m² | 464 182 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 4 869 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 351 zł/m², a dla domów spada do 4 680 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Susz?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.