Znajdź 57 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Kisielice, w cenach między 249 000 zł a 749 000 zł, przy średniej cenie 437 857 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Kisielice według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla obszaru wiejskiego gminy Kisielice obejmują 6 sprzedaży mieszkań w 2021 roku, przy medianie ceny 60 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 1 172 zł. To o 81,2% mniej niż mediana krajowa (320 000 zł).
Mediana ceny sprzedaży
60 000 zł
2021
Mediana ceny za m²
1 172 zł/m²
2021
Zarejestrowane sprzedaże
6
2021
Wobec mediany gminy
-54,7%
Kisielice: 132 500 zł
Wobec mediany krajowej
-81,2%
Polska: 320 000 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Kisielice obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 60 000 zł, czyli 1 172 zł/m², w obserwowanym przedziale od 35 500 zł do 107 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 90 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 44,7% transakcji zawarto między 44 000 zł a 69 000 zł, a 10,5% przekroczyło 90 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 47,4% sprzedanych lokali ma od 42 do 67 m², a 10,5% przekracza 94 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 54,7% niższa od mediany gminy (Kisielice: 132 500 zł), a od mediany krajowej (320 000 zł) jest o 81,2% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Kisielice rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
110 000 zł |
+100% |
4 120 zł/m² |
| 2025 |
3 |
55 000 zł |
+83,3% |
1 204 zł/m² |
| 2024 |
1 |
30 000 zł |
-55,6% |
795 zł/m² |
| 2023 |
4 |
67 500 zł |
+39,2% |
1 432 zł/m² |
| 2022 |
3 |
48 500 zł |
-19,2% |
588 zł/m² |
| 2021 |
6 |
60 000 zł |
+51,9% |
1 172 zł/m² |
| 2020 |
2 |
39 500 zł |
-31,3% |
819 zł/m² |
| 2019 |
2 |
57 500 zł |
-4,2% |
911 zł/m² |
| 2018 |
4 |
60 000 zł |
+14,3% |
966 zł/m² |
| 2017 |
4 |
52 500 zł |
-9,5% |
808 zł/m² |
| 2016 |
1 |
58 000 zł |
-15,3% |
1 023 zł/m² |
| 2015 |
4 |
68 500 zł |
+95,7% |
1 098 zł/m² |
| 2014 |
1 |
35 000 zł |
+133,3% |
732 zł/m² |
| 2013 |
1 |
15 000 zł |
— |
620 zł/m² |
| 2011 |
1 |
85 000 zł |
— |
1 507 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kisielice (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2021) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
60 000 zł |
| Cena za m² |
1 172 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46 m² |
| Typowy przedział |
35 500 – 107 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kisielice
Rozkład obliczony na podstawie 38 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
7,9% |
| 30 000 – 44 000 zł |
18,4% |
| 44 000 – 69 000 zł |
44,7% |
| 69 000 – 90 000 zł |
18,4% |
| Powyżej 90 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Kisielice
Rozkład ceny za m² na podstawie 38 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 580 zł/m² |
10,5% |
| 580 – 740 zł/m² |
18,4% |
| 740 – 1 200 zł/m² |
36,8% |
| 1 200 – 1 700 zł/m² |
23,7% |
| Powyżej 1 700 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kisielice
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
10,5% |
| 36 – 42 m² |
13,2% |
| 42 – 67 m² |
47,4% |
| 67 – 94 m² |
18,4% |
| Powyżej 94 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kisielice (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
21,6% |
35 500 zł |
1 437 zł/m² |
| 3 izby |
48,6% |
60 000 zł |
1 187 zł/m² |
| 4 izby |
18,9% |
50 000 zł |
736 zł/m² |
| 5 izb |
10,8% |
60 000 zł |
803 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Kisielice
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Trupel |
128 |
60 000 zł |
38 zł/m² |
| Goryń |
99 |
40 000 zł |
4,0 zł/m² |
| Łęgowo |
90 |
75 000 zł |
3,5 zł/m² |
| Jędrychowo |
56 |
— |
4,1 zł/m² |
| Klimy |
40 |
44 000 zł |
3,5 zł/m² |
| Sobiewola |
40 |
30 000 zł |
2,6 zł/m² |
| Ogrodzieniec |
38 |
49 000 zł |
5,3 zł/m² |
| Limża |
22 |
— |
2,4 zł/m² |
| Krzywka |
21 |
— |
3,4 zł/m² |
| Wałdowo |
20 |
— |
22 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Kisielice: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
113 |
33 zł/m² |
40 000 zł |
909 m² |
| Grunty rolne |
349 |
3,4 zł/m² |
90 000 zł |
31 472 m² |
| Wszystkie działki |
474 |
4,1 zł/m² |
60 000 zł |
17 174 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kisielice
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
48 |
3 |
0 |
25 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
28 |
1 |
0 |
25 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
787 |
40 |
0 |
577 |
170 |
Między obrębami ewidencyjnymi na obszarze wiejskim gminy Kisielice różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Łęgowo, z medianą 75 000 zł przy 5 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Trupel (128). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Kisielice w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Kisielice?
Licz się ze średnią kwotą 437 857 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Kisielice, czyli około 3 105 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 57: 8 domów i 6 mieszkań oraz 43 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Kisielice?
Znajdziesz tu oferty od 249 000 zł do 749 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kisielice?
Zazwyczaj oferują około 141 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 186 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 81 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Kisielice:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 128 m² | 328 286 zł |
| 6 pokoi | 188 m² | 611 200 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Kisielice?
Średnia cena to 3 105 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 686 zł/m², a dla domów spada do 2 917 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Kisielice?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.