Zobacz 57 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kisielic: ceny od 249 000 zł do 749 000 zł, średnio 437 857 zł.
Ceny nieruchomości Kisielic według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Kisielic? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 124 000 zł — to mediana wyliczona z 13 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2011 roku zmiana wynosi +125,5%.
Mediana ceny sprzedaży
124 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 698 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
13
2025
Ceny w ciągu roku
-8,8%
mediana
Od 2011 roku
+125,5%
mediana
Wobec mediany powiatu
-61,7%
Iławski: 324 000 zł
Wobec mediany krajowej
-72,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kisielic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 124 000 zł, czyli 2 698 zł/m², w obserwowanym przedziale od 45 400 zł do 230 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 40 000 zł do 190 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 45% transakcji zawarto między 60 000 zł a 130 000 zł, a 10% przekroczyło 190 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45% sprzedanych lokali ma od 44 do 66 m², a 10% przekracza 80 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 61,7% niższa od mediany powiatu (Iławski: 324 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 72,4% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Kisielice — mediana 115 000 zł (2 020 zł/m², 102 transakcje od 2010 roku), dalej Kisielice (obszar wiejski) z medianą 59 000 zł (999 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 200 000 zł i 3 349 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 155 000 zł (3 256 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kisielic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
200 000 zł |
+61,3% |
3 349 zł/m² |
| 2025 |
13 |
124 000 zł |
-8,8% |
2 698 zł/m² |
| 2024 |
7 |
136 000 zł |
+15,7% |
3 435 zł/m² |
| 2023 |
8 |
117 500 zł |
-30,9% |
2 161 zł/m² |
| 2022 |
7 |
170 000 zł |
+28,3% |
2 253 zł/m² |
| 2021 |
16 |
132 500 zł |
+64% |
2 097 zł/m² |
| 2020 |
5 |
80 800 zł |
-29,7% |
1 402 zł/m² |
| 2019 |
11 |
115 000 zł |
+91,7% |
1 966 zł/m² |
| 2018 |
11 |
60 000 zł |
-7,7% |
1 210 zł/m² |
| 2017 |
13 |
65 000 zł |
-29,3% |
1 786 zł/m² |
| 2016 |
5 |
92 000 zł |
+31,4% |
1 643 zł/m² |
| 2015 |
12 |
70 000 zł |
-23,9% |
1 610 zł/m² |
| 2014 |
8 |
92 000 zł |
-8% |
1 264 zł/m² |
| 2013 |
5 |
100 000 zł |
-25,9% |
2 039 zł/m² |
| 2012 |
1 |
135 000 zł |
+145,5% |
1 865 zł/m² |
| 2011 |
9 |
55 000 zł |
-35,3% |
1 404 zł/m² |
| 2010 |
4 |
85 000 zł |
— |
1 784 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kisielice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
13 |
| Mediana ceny |
124 000 zł |
| Cena za m² |
2 698 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,3 m² |
| Typowy przedział |
45 400 – 230 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kisielic
Rozkład obliczony na podstawie 140 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 000 zł |
8,6% |
| 40 000 – 60 000 zł |
16,4% |
| 60 000 – 130 000 zł |
45% |
| 130 000 – 190 000 zł |
20% |
| Powyżej 190 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kisielic
Rozkład ceny za m² na podstawie 140 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 730 zł/m² |
9,3% |
| 730 – 1 200 zł/m² |
17,1% |
| 1 200 – 2 300 zł/m² |
45,7% |
| 2 300 – 3 400 zł/m² |
17,1% |
| Powyżej 3 400 zł/m² |
10,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kisielic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10% |
| 33 – 44 m² |
17,1% |
| 44 – 66 m² |
45% |
| 66 – 80 m² |
17,9% |
| Powyżej 80 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kisielice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
16,7% |
55 000 zł |
2 000 zł/m² |
| 3 izby |
55,8% |
100 000 zł |
2 036 zł/m² |
| 4 izby |
23,2% |
120 000 zł |
1 710 zł/m² |
| 5 izb |
4,3% |
65 000 zł |
1 070 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kisielic
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kisielice |
286 |
107 000 zł |
29 zł/m² |
| Trupel |
128 |
60 000 zł |
38 zł/m² |
| Goryń |
99 |
40 000 zł |
4,0 zł/m² |
| Łęgowo |
90 |
75 000 zł |
3,5 zł/m² |
| Jędrychowo |
56 |
— |
4,1 zł/m² |
| Sobiewola |
40 |
30 000 zł |
2,6 zł/m² |
| Klimy |
40 |
44 000 zł |
3,5 zł/m² |
| Ogrodzieniec |
38 |
49 000 zł |
5,3 zł/m² |
| Limża |
22 |
— |
2,4 zł/m² |
| Krzywka |
21 |
— |
3,4 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Kisielic
Ceny działek na terenie Kisielic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
210 |
31 zł/m² |
34 500 zł |
951 m² |
| Grunty rolne |
365 |
3,5 zł/m² |
81 200 zł |
30 600 m² |
| Grunty leśne |
5 |
3,6 zł/m² |
40 000 zł |
48 625 m² |
| Wszystkie działki |
588 |
4,6 zł/m² |
50 000 zł |
10 195 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Kisielic
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Kisielice |
114 |
28 zł/m² |
30 000 zł |
| Kisielice (obszar wiejski) |
474 |
4,1 zł/m² |
60 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kisielic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
68 |
14 |
0 |
31 |
23 |
| 2026 (do 17.08) |
40 |
5 |
0 |
30 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
1 148 |
145 |
0 |
742 |
261 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Kisielic to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 100 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 8,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Kisielic: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Kisielic?
Na zakup nieruchomości na terenie Kisielic trzeba przeznaczyć średnio 437 857 zł, czyli około 3 105 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Kisielic?
Aktualna oferta to około 57 nieruchomości: 8 domów i 6 mieszkań oraz 43 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Kisielic?
Znajdziesz tu oferty od 249 000 zł do 749 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Kisielic?
Średnia powierzchnia to około 141 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 186 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 81 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Kisielic:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 128 m² | 328 286 zł |
| 6 pokoi | 188 m² | 611 200 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 3 105 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 686 zł/m², a dla domów spada do 2 917 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Kisielic?
Największym zainteresowaniem cieszy się 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.