Kup nieruchomość na terenie Kisielic: 23 nieruchomości w cenach od 249 000 zł do 388 000 zł, przy średniej cenie 297 333 zł.
Ceny nieruchomości Kisielic według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Kisielic sprzedawano w 2025 roku za medianę 152 500 zł. Typowa nieruchomość: 47,6 m², 3 izby. Ceny zyskały 6,6% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
152 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 285 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
10
2025
Ceny w ciągu roku
+6,6%
mediana
Od 2011 roku
+211,2%
mediana
Wobec mediany gminy
+23%
Kisielice: 124 000 zł
Wobec mediany krajowej
-66,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kisielic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 152 500 zł, czyli 3 285 zł/m², w obserwowanym przedziale od 65 200 zł do 230 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 49 000 zł do 220 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 77 000 zł a 150 000 zł, a 9,8% przekroczyło 220 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,1% sprzedanych lokali ma od 46 do 66 m², a 10,8% przekracza 78 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Kisielice: 124 000 zł) o 23%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 66,1% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 218 000 zł (3 349 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kisielic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
209 000 zł |
+37% |
3 256 zł/m² |
| 2025 |
10 |
152 500 zł |
+6,6% |
3 285 zł/m² |
| 2024 |
6 |
143 000 zł |
-18,3% |
3 495 zł/m² |
| 2023 |
4 |
175 000 zł |
-17,6% |
2 993 zł/m² |
| 2022 |
4 |
212 500 zł |
+28,8% |
3 150 zł/m² |
| 2021 |
10 |
165 000 zł |
+13,8% |
2 524 zł/m² |
| 2020 |
3 |
145 000 zł |
+16% |
2 007 zł/m² |
| 2019 |
9 |
125 000 zł |
+145,1% |
2 087 zł/m² |
| 2018 |
7 |
51 000 zł |
-49% |
1 471 zł/m² |
| 2017 |
9 |
100 000 zł |
+7% |
1 909 zł/m² |
| 2016 |
4 |
93 500 zł |
+29% |
1 735 zł/m² |
| 2015 |
8 |
72 500 zł |
-27,5% |
1 714 zł/m² |
| 2014 |
7 |
100 000 zł |
-7,8% |
1 328 zł/m² |
| 2013 |
4 |
108 500 zł |
-19,6% |
2 052 zł/m² |
| 2012 |
1 |
135 000 zł |
+175,5% |
1 865 zł/m² |
| 2011 |
8 |
49 000 zł |
-42,4% |
1 261 zł/m² |
| 2010 |
4 |
85 000 zł |
— |
1 784 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kisielice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
10 |
| Mediana ceny |
152 500 zł |
| Cena za m² |
3 285 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,6 m² |
| Typowy przedział |
65 200 – 230 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kisielic
Rozkład obliczony na podstawie 102 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 49 000 zł |
9,8% |
| 49 000 – 77 000 zł |
18,6% |
| 77 000 – 150 000 zł |
43,1% |
| 150 000 – 220 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 220 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kisielic
Rozkład ceny za m² na podstawie 102 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 200 zł/m² |
11,8% |
| 1 200 – 1 700 zł/m² |
19,6% |
| 1 700 – 2 600 zł/m² |
42,2% |
| 2 600 – 3 500 zł/m² |
16,7% |
| Powyżej 3 500 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kisielic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
10,8% |
| 31 – 46 m² |
16,7% |
| 46 – 66 m² |
45,1% |
| 66 – 78 m² |
16,7% |
| Powyżej 78 m² |
10,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kisielice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
14,9% |
65 000 zł |
2 300 zł/m² |
| 3 izby |
58,4% |
110 000 zł |
2 294 zł/m² |
| 4 izby |
24,8% |
138 000 zł |
1 983 zł/m² |
| 5 izb |
2% |
122 500 zł |
1 604 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kisielic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
97 |
31 zł/m² |
30 000 zł |
1 050 m² |
| Grunty rolne |
16 |
4,2 zł/m² |
35 000 zł |
6 665 m² |
| Wszystkie działki |
114 |
28 zł/m² |
30 000 zł |
1 166 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kisielic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
20 |
11 |
0 |
6 |
3 |
| 2026 (do 17.08) |
12 |
4 |
0 |
5 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
361 |
105 |
0 |
165 |
91 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Kisielic to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 110 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 6,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Kisielic: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Kisielic?
Licz się ze średnią kwotą 297 333 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Kisielic, czyli około 3 686 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 23.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 249 000 zł i sięgają 388 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 81 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 3 686 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Kisielic?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 2-pokojowe mieszkanie.