Znajdź swoją nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Prabuty: 35 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 148 000 zł do 2 700 000 zł, średnio 625 629 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Prabuty według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 5 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 95 000 zł rynek obszaru wiejskiego gminy Prabuty najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2015–2025 mediana wzrosła o 137,5%.
Mediana ceny sprzedaży
95 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
1 643 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
+11,8%
mediana
Od 2015 roku
+137,5%
mediana
Wobec mediany gminy
-51,3%
Prabuty: 195 000 zł
Wobec mediany krajowej
-78,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Prabuty obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 95 000 zł, czyli 1 643 zł/m², w obserwowanym przedziale od 36 000 zł do 193 800 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 140 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 41,7% transakcji zawarto między 43 000 zł a 90 000 zł, a 11,7% przekroczyło 140 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 41,7% sprzedanych lokali ma od 42 do 59 m², a 10% przekracza 78 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 51,3% niższa od mediany gminy (Prabuty: 195 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 78,9% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Prabuty rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
5 |
95 000 zł |
+11,8% |
1 643 zł/m² |
| 2024 |
8 |
85 000 zł |
-35,1% |
1 734 zł/m² |
| 2023 |
1 |
131 000 zł |
+87,1% |
2 204 zł/m² |
| 2022 |
3 |
70 000 zł |
-3,4% |
1 304 zł/m² |
| 2021 |
6 |
72 500 zł |
-17,6% |
1 098 zł/m² |
| 2020 |
2 |
88 000 zł |
+76% |
972 zł/m² |
| 2019 |
7 |
50 000 zł |
+0% |
1 042 zł/m² |
| 2018 |
7 |
50 000 zł |
+11,1% |
1 087 zł/m² |
| 2017 |
3 |
45 000 zł |
+28,6% |
1 654 zł/m² |
| 2016 |
1 |
35 000 zł |
-12,5% |
451 zł/m² |
| 2015 |
7 |
40 000 zł |
-22,3% |
732 zł/m² |
| 2014 |
4 |
51 500 zł |
— |
1 414 zł/m² |
| 2012 |
2 |
30 000 zł |
-36,4% |
665 zł/m² |
| 2011 |
2 |
47 200 zł |
-17,9% |
1 556 zł/m² |
| 2010 |
2 |
57 500 zł |
— |
1 609 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Prabuty (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
95 000 zł |
| Cena za m² |
1 643 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,5 m² |
| Typowy przedział |
36 000 – 193 800 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Prabuty
Rozkład obliczony na podstawie 60 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
8,3% |
| 30 000 – 43 000 zł |
20% |
| 43 000 – 90 000 zł |
41,7% |
| 90 000 – 140 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 140 000 zł |
11,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Prabuty
Rozkład ceny za m² na podstawie 60 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 650 zł/m² |
10% |
| 650 – 920 zł/m² |
18,3% |
| 920 – 1 700 zł/m² |
50% |
| 1 700 – 2 400 zł/m² |
10% |
| Powyżej 2 400 zł/m² |
11,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Prabuty
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
11,7% |
| 28 – 42 m² |
18,3% |
| 42 – 59 m² |
41,7% |
| 59 – 78 m² |
18,3% |
| Powyżej 78 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Prabuty (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
21,7% |
30 000 zł |
1 050 zł/m² |
| 3 izby |
46,7% |
59 700 zł |
1 473 zł/m² |
| 4 izby |
25% |
60 000 zł |
1 355 zł/m² |
| 5 izb |
1,7% |
140 000 zł |
840 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
5% |
240 000 zł |
1 817 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Prabuty
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Obrzynowo |
144 |
— |
3,4 zł/m² |
| Rodowo Małe |
117 |
— |
7,9 zł/m² |
| Górowychy |
65 |
— |
29 zł/m² |
| Jakubowo |
52 |
— |
8,0 zł/m² |
| Laskowice |
48 |
— |
7,0 zł/m² |
| Sypanica |
46 |
59 400 zł |
4,4 zł/m² |
| Julianowo |
44 |
— |
4,2 zł/m² |
| Gdakowo |
38 |
— |
2,6 zł/m² |
| Trumiejki |
36 |
— |
3,0 zł/m² |
| Stary Kamień |
32 |
67 500 zł |
6,8 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Prabuty: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
616 |
4,7 zł/m² |
44 750 zł |
8 676 m² |
| Wszystkie działki |
713 |
4,5 zł/m² |
43 500 zł |
9 000 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Prabuty
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
102 |
9 |
0 |
67 |
26 |
| 2026 (do 17.08) |
15 |
0 |
0 |
12 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
1 400 |
71 |
0 |
1 058 |
271 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Prabuty to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 59 700 zł. W ciągu roku mediana zyskała 11,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Prabuty — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Prabuty?
Licz się ze średnią kwotą 625 629 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Prabuty, czyli około 4 217 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Prabuty?
W tej chwili do wyboru są 35 nieruchomości: 28 domów i 7 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Prabuty?
Oferty zaczynają się od 148 000 zł i sięgają 2 700 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Prabuty?
Średnia powierzchnia to około 148 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 170 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Prabuty:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 89 m² | 383 750 zł |
| 4 pokoje | 173 m² | 933 000 zł |
| 5 pokoi | 170 m² | 626 750 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Prabuty?
Średnio wychodzi około 4 217 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 841 zł/m², a dla domów rośnie do 4 250 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Prabuty?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.