Zobacz 17 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Łasin: ceny od 72 750 zł do 720 000 zł, średnio 344 536 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Łasin według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla obszaru wiejskiego gminy Łasin obejmują 20 sprzedaży mieszkań i domów w 2025 roku, przy medianie ceny 231 500 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 3 927 zł. To o 48,6% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
231 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 927 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
20
2025
Ceny w ciągu roku
+47,5%
mediana
Od 2015 roku
+110,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+2,3%
Łasin: 226 250 zł
Wobec mediany krajowej
-48,6%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Łasin dzieli się niemal po równo między mieszkania i domy. Mieszkania, z niewielką przewagą (52% sprzedaży), osiągają medianę 147 500 zł, czyli 3 927 zł/m², w obserwowanym przedziale od 49 134 zł do 283 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 24 000 zł do 360 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,3% transakcji zawarto między 45 000 zł a 160 000 zł, a 10,1% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami o sześciu i więcej izbach i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 43% sprzedanych lokali ma od 44 do 59 m², a 10,8% przekracza 68 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Łasin: 226 250 zł) o 2,3%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 48,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań i domów, z medianą 112 500 zł i 4 800 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 191 500 zł (4 827 zł/m²) przy 14 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Łasin rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
112 500 zł |
-51,4% |
4 800 zł/m² |
| 2025 |
20 |
231 500 zł |
+47,5% |
3 927 zł/m² |
| 2024 |
20 |
157 000 zł |
+1,3% |
3 270 zł/m² |
| 2023 |
12 |
155 000 zł |
+40,9% |
1 424 zł/m² |
| 2022 |
13 |
110 000 zł |
+54,9% |
1 473 zł/m² |
| 2021 |
20 |
71 000 zł |
+0,4% |
1 399 zł/m² |
| 2020 |
14 |
70 750 zł |
+57,2% |
1 223 zł/m² |
| 2019 |
14 |
45 000 zł |
-35,7% |
1 290 zł/m² |
| 2018 |
14 |
70 000 zł |
+16,7% |
1 197 zł/m² |
| 2017 |
19 |
60 000 zł |
+0% |
876 zł/m² |
| 2016 |
17 |
60 000 zł |
-45,5% |
966 zł/m² |
| 2015 |
9 |
110 000 zł |
+300% |
1 110 zł/m² |
| 2014 |
1 |
27 500 zł |
— |
— |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Łasin (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
10 | 10 |
| Mediana ceny |
147 500 zł | 535 000 zł |
| Cena za m² |
3 927 zł/m² | — |
| Mediana powierzchni |
45,9 m² | — |
| Typowy przedział |
49 134 – 283 000 zł | 136 000 – 1 940 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Łasin
Rozkład obliczony na podstawie 179 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 24 000 zł |
10,1% |
| 24 000 – 45 000 zł |
15,1% |
| 45 000 – 160 000 zł |
45,3% |
| 160 000 – 360 000 zł |
19,6% |
| Powyżej 360 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Łasin
Rozkład ceny za m² na podstawie 93 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 490 zł/m² |
9,7% |
| 490 – 1 100 zł/m² |
20,4% |
| 1 100 – 1 900 zł/m² |
40,9% |
| 1 900 – 4 200 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 4 200 zł/m² |
10,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Łasin
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,8% |
| 34 – 44 m² |
17,2% |
| 44 – 59 m² |
43% |
| 59 – 68 m² |
18,3% |
| Powyżej 68 m² |
10,8% |
Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na obszarze wiejskim gminy Łasin
Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
| Powierzchnia działki | Udział sprzedaży |
| Poniżej 940 m² |
10,5% |
| 940 – 1 900 m² |
16,3% |
| 1 900 – 5 700 m² |
45,3% |
| 5 700 – 47 000 m² |
17,4% |
| Powyżej 47 000 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Łasin (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,2% |
55 000 zł |
943 zł/m² |
| 2 izby |
7,5% |
60 000 zł |
1 938 zł/m² |
| 3 izby |
31,2% |
61 500 zł |
1 501 zł/m² |
| 4 izby |
15,1% |
115 000 zł |
2 553 zł/m² |
| 5 izb |
19,4% |
45 000 zł |
1 552 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
24,7% |
82 000 zł |
2 095 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Łasin
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| Łasin-Wybudowanie |
73 |
350 000 zł |
5,3 zł/m² |
| Szczepanki |
63 |
80 000 zł |
6,3 zł/m² |
| Nogat |
61 |
40 000 zł |
9,1 zł/m² |
| Jakubkowo |
46 |
45 000 zł |
3,9 zł/m² |
| Szynwałd |
33 |
— |
3,9 zł/m² |
| Wydrzno |
29 |
— |
3,5 zł/m² |
| Nowe Jankowice |
29 |
60 750 zł |
2,2 zł/m² |
| Zawda |
28 |
— |
5,4 zł/m² |
| Plesewo |
28 |
82 000 zł |
5,0 zł/m² |
| Szonowo |
26 |
185 000 zł |
4,2 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Łasin: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
7 |
18 zł/m² |
44 000 zł |
3 800 m² |
| Grunty rolne |
316 |
4,8 zł/m² |
71 085 zł |
16 350 m² |
| Wszystkie działki |
388 |
5,0 zł/m² |
75 000 zł |
15 300 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Łasin
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
56 |
11 |
10 |
32 |
3 |
| 2026 (do 17.08) |
22 |
4 |
5 |
11 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
799 |
112 |
95 |
448 |
144 |
W porównaniu z medianą gminy (Łasin: 226 250 zł) ceny obszaru wiejskiego gminy Łasin są o 2,3% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -48,6%. Od 2015 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +110,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Łasin w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Łasin?
Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Łasin trzeba przeznaczyć średnio 344 536 zł, czyli około 2 461 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 17 nieruchomości: 4 mieszkania i 3 domy oraz 10 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 72 750 zł i sięgają 720 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Łasin?
Zazwyczaj oferują około 140 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 257 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Łasin?
Średnio wychodzi około 2 461 zł/m². Dla mieszkań spada do 2 246 zł/m², a dla domów rośnie do 2 519 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Łasin?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 7-pokojowy dom.