Kup nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Gniew: 335 domów w cenach od 129 000 zł do 1 500 000 zł, przy średniej cenie 719 318 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Gniew według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 8 mieszkań zmieniło właściciela na obszarze wiejskim gminy Gniew, przy medianie ceny 153 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2018 roku ceny wzrosły o 80%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 3 460 zł.
Mediana ceny sprzedaży
153 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 460 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
-50,6%
mediana
Od 2018 roku
+80%
mediana
Wobec mediany gminy
-21,5%
Gniew: 195 000 zł
Wobec mediany krajowej
-66%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Gniew obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 153 000 zł, czyli 3 460 zł/m², w obserwowanym przedziale od 42 100 zł do 483 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 60 000 zł do 440 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,2% transakcji zawarto między 92 000 zł a 180 000 zł, a 9,9% przekroczyło 440 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,2% sprzedanych lokali ma od 53 do 71 m², a 8,6% przekracza 79 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 21,5% niższa od mediany gminy (Gniew: 195 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 66% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 437 500 zł (5 776 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Gniew rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
437 500 zł |
+185,9% |
5 776 zł/m² |
| 2025 |
8 |
153 000 zł |
-50,6% |
3 460 zł/m² |
| 2024 |
10 |
310 000 zł |
+40,9% |
4 263 zł/m² |
| 2023 |
5 |
220 000 zł |
— |
3 636 zł/m² |
| 2021 |
8 |
130 000 zł |
-5,5% |
2 363 zł/m² |
| 2020 |
8 |
137 500 zł |
-19,1% |
2 245 zł/m² |
| 2019 |
8 |
170 000 zł |
+100% |
2 302 zł/m² |
| 2018 |
9 |
85 000 zł |
-26,1% |
1 598 zł/m² |
| 2017 |
3 |
115 000 zł |
+17,9% |
2 010 zł/m² |
| 2016 |
2 |
97 500 zł |
-13,3% |
1 789 zł/m² |
| 2015 |
4 |
112 500 zł |
+27,8% |
1 796 zł/m² |
| 2014 |
4 |
88 000 zł |
-39,3% |
1 469 zł/m² |
| 2013 |
4 |
145 000 zł |
+141,7% |
2 075 zł/m² |
| 2012 |
1 |
60 000 zł |
-25% |
1 940 zł/m² |
| 2011 |
1 |
80 000 zł |
-15,8% |
1 075 zł/m² |
| 2010 |
4 |
95 000 zł |
— |
1 829 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Gniew (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
153 000 zł |
| Cena za m² |
3 460 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,6 m² |
| Typowy przedział |
42 100 – 483 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Gniew
Rozkład obliczony na podstawie 81 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 60 000 zł |
9,9% |
| 60 000 – 92 000 zł |
18,5% |
| 92 000 – 180 000 zł |
43,2% |
| 180 000 – 440 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 440 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Gniew
Rozkład ceny za m² na podstawie 81 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 000 zł/m² |
7,4% |
| 1 000 – 1 600 zł/m² |
18,5% |
| 1 600 – 3 000 zł/m² |
45,7% |
| 3 000 – 5 700 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 5 700 zł/m² |
11,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Gniew
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 48 m² |
9,9% |
| 48 – 53 m² |
14,8% |
| 53 – 71 m² |
43,2% |
| 71 – 79 m² |
23,5% |
| Powyżej 79 m² |
8,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Gniew (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
7,4% |
74 500 zł |
1 794 zł/m² |
| 3 izby |
53,1% |
115 000 zł |
2 178 zł/m² |
| 4 izby |
35,8% |
175 000 zł |
3 405 zł/m² |
| 5 izb |
2,5% |
160 000 zł |
1 774 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,2% |
320 000 zł |
3 563 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Gniew
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Opalenie |
151 |
— |
9,6 zł/m² |
| Tymawa |
82 |
— |
28 zł/m² |
| Jaźwiska |
64 |
— |
3,5 zł/m² |
| Rakowiec |
64 |
— |
3,1 zł/m² |
| Kolonia Ostrowicka |
64 |
— |
8,2 zł/m² |
| Piaseczno |
60 |
112 500 zł |
3,9 zł/m² |
| Nicponia |
57 |
170 000 zł |
4,6 zł/m² |
| Szprudowo |
55 |
130 000 zł |
4,8 zł/m² |
| Jeleń |
53 |
162 500 zł |
3,2 zł/m² |
| Półwieś |
42 |
— |
4,5 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Gniew: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
30 |
36 zł/m² |
49 250 zł |
962 m² |
| Grunty rolne |
386 |
3,4 zł/m² |
65 000 zł |
19 900 m² |
| Grunty leśne |
10 |
3,7 zł/m² |
61 200 zł |
20 800 m² |
| Wszystkie działki |
621 |
5,1 zł/m² |
50 000 zł |
5 900 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Gniew
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
94 |
16 |
0 |
56 |
22 |
| 2026 (do 17.08) |
6 |
2 |
0 |
4 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
1 182 |
110 |
0 |
746 |
326 |
Między obrębami ewidencyjnymi na obszarze wiejskim gminy Gniew różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Nicponia, z medianą 170 000 zł przy 6 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Opalenie (151). Rynek pierwotny odpowiada za 13,7% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Gniew: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Gniew?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Gniew kosztują średnio około 719 318 zł, czyli około 4 402 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Gniew?
Aktualna oferta to około 335 nieruchomości: 20 domów i 2 mieszkania oraz 313 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Gniew?
Ceny wahają się od około 129 000 zł do 1 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 163 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 174 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Gniew:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 93 m² | 512 500 zł |
| 5 pokoi | 153 m² | 879 571 zł |
| 6 pokoi | 302 m² | 1 039 500 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Gniew?
Wynosi ona około 4 402 zł/m². Dla mieszkań spada do 2 304 zł/m², a dla domów rośnie do 4 469 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Gniew?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.