Znajdź 25 nieruchomości na sprzedaż na terenie Nowego Stawu, w cenach między 149 000 zł a 480 000 zł, przy średniej cenie 321 619 zł.
Ceny nieruchomości Nowego Stawu według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Nowego Stawu obejmują 31 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 169 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 3 620 zł. To o 62,4% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
169 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 620 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
31
2025
Ceny w ciągu roku
-0,6%
mediana
Od 2010 roku
+69%
mediana
Wobec mediany gminy
+2,4%
Nowy Staw: 165 000 zł
Wobec mediany krajowej
-62,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Nowego Stawu obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 169 000 zł, czyli 3 620 zł/m², w obserwowanym przedziale od 90 000 zł do 305 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 220 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,5% transakcji zawarto między 80 000 zł a 160 000 zł, a 11,9% przekroczyło 220 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,9% sprzedanych lokali ma od 42 do 60 m², a 9,6% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Nowy Staw: 165 000 zł) o 2,4%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 62,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 125 000 zł i 2 696 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 140 000 zł (3 004 zł/m²) przy 13 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Nowego Stawu rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
125 000 zł |
-26% |
2 696 zł/m² |
| 2025 |
31 |
169 000 zł |
-0,6% |
3 620 zł/m² |
| 2024 |
31 |
170 000 zł |
+4,6% |
3 410 zł/m² |
| 2023 |
16 |
162 500 zł |
+16,1% |
3 110 zł/m² |
| 2022 |
20 |
140 000 zł |
-6,7% |
3 008 zł/m² |
| 2021 |
37 |
150 000 zł |
+8,7% |
2 971 zł/m² |
| 2020 |
22 |
138 000 zł |
+78,1% |
2 853 zł/m² |
| 2019 |
16 |
77 500 zł |
-13,9% |
1 828 zł/m² |
| 2018 |
25 |
90 000 zł |
+10,4% |
1 900 zł/m² |
| 2017 |
18 |
81 500 zł |
+1,9% |
1 404 zł/m² |
| 2016 |
21 |
80 000 zł |
-15,8% |
1 867 zł/m² |
| 2015 |
11 |
95 000 zł |
+26,7% |
2 333 zł/m² |
| 2014 |
25 |
75 000 zł |
-28,6% |
1 610 zł/m² |
| 2013 |
13 |
105 037 zł |
+10,6% |
1 989 zł/m² |
| 2012 |
27 |
95 000 zł |
+22,6% |
2 021 zł/m² |
| 2011 |
8 |
77 500 zł |
-22,5% |
2 075 zł/m² |
| 2010 |
15 |
100 000 zł |
— |
1 925 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Nowy Staw: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
31 |
| Mediana ceny |
169 000 zł |
| Cena za m² |
3 620 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,2 m² |
| Typowy przedział |
90 000 – 305 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Nowego Stawu
Rozkład obliczony na podstawie 344 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
9,6% |
| 50 000 – 80 000 zł |
16,3% |
| 80 000 – 160 000 zł |
44,5% |
| 160 000 – 220 000 zł |
17,7% |
| Powyżej 220 000 zł |
11,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Nowego Stawu
Rozkład ceny za m² na podstawie 344 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
9,6% |
| 1 100 – 1 700 zł/m² |
18,6% |
| 1 700 – 3 100 zł/m² |
44,2% |
| 3 100 – 4 000 zł/m² |
17,2% |
| Powyżej 4 000 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Nowego Stawu
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,3% |
| 32 – 42 m² |
19,5% |
| 42 – 60 m² |
43,9% |
| 60 – 72 m² |
17,7% |
| Powyżej 72 m² |
9,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Nowy Staw: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,3% |
92 502 zł |
2 904 zł/m² |
| 2 izby |
19,2% |
83 500 zł |
2 539 zł/m² |
| 3 izby |
46,7% |
93 500 zł |
2 316 zł/m² |
| 4 izby |
28,1% |
160 000 zł |
2 829 zł/m² |
| 5 izb |
5,7% |
179 000 zł |
2 408 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Nowego Stawu
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 1 - Nowy Staw |
111 |
117 500 zł |
55 zł/m² |
| 6 - Nowy Staw |
63 |
— |
18 zł/m² |
| 3 - Nowy Staw |
46 |
— |
30 zł/m² |
| 5 - Nowy Staw |
38 |
150 000 zł |
18 zł/m² |
| 4 - Nowy Staw |
23 |
145 000 zł |
15 zł/m² |
| 2 - Nowy Staw |
13 |
— |
62 zł/m² |
| 7 - Nowy Staw |
4 |
— |
4,4 zł/m² |
Ceny działek na terenie Nowego Stawu: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
12 |
63 zł/m² |
37 000 zł |
1 000 m² |
| Grunty rolne |
57 |
15 zł/m² |
60 000 zł |
2 603 m² |
| Wszystkie działki |
115 |
29 zł/m² |
39 115 zł |
1 710 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Nowego Stawu
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
60 |
32 |
0 |
18 |
10 |
| 2026 (do 17.08) |
21 |
8 |
0 |
9 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
743 |
362 |
0 |
227 |
154 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 169 000 zł (3 620 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (46,7% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Nowego Stawu: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Nowego Stawu?
Na zakup nieruchomości na terenie Nowego Stawu trzeba przeznaczyć średnio 321 619 zł, czyli około 5 399 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 25: 19 mieszkań i 2 domy oraz 4 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 149 000 zł i sięgają 480 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Nowego Stawu?
Średnia powierzchnia to około 60 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 77 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Nowego Stawu:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 46 m² | 247 400 zł |
| 3 pokoje | 77 m² | 397 250 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 5 399 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 282 zł/m², a dla domów rośnie do 6 234 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Nowego Stawu?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.