Zobacz 31 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Pelplin: ceny od 219 000 zł do 959 000 zł, średnio 506 863 zł.
Mediana ceny sprzedaży
227 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 445 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
14
2025
Ceny w ciągu roku
+23%
mediana
Od 2010 roku
+160%
mediana
Wobec mediany gminy
-13,4%
Pelplin: 262 638 zł
Wobec mediany krajowej
-49,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Pelplin obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 227 500 zł, czyli 3 445 zł/m², w obserwowanym przedziale od 57 250 zł do 322 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 25 000 zł do 230 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,7% transakcji zawarto między 60 000 zł a 160 000 zł, a 11,2% przekroczyło 230 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,6% sprzedanych lokali ma od 44 do 66 m², a 8,9% przekracza 76 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 13,4% niższa od mediany gminy (Pelplin: 262 638 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 49,4% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 227 500 zł (3 332 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Pelplin rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
225 000 zł |
-1,1% |
3 309 zł/m² |
| 2025 |
14 |
227 500 zł |
+23% |
3 445 zł/m² |
| 2024 |
13 |
185 000 zł |
+2,8% |
3 199 zł/m² |
| 2023 |
11 |
180 000 zł |
+75,6% |
2 830 zł/m² |
| 2022 |
11 |
102 500 zł |
-26,8% |
2 053 zł/m² |
| 2021 |
15 |
140 000 zł |
+47,4% |
2 878 zł/m² |
| 2020 |
10 |
95 000 zł |
-26,9% |
2 757 zł/m² |
| 2019 |
9 |
130 000 zł |
+62,5% |
2 096 zł/m² |
| 2018 |
16 |
80 000 zł |
-33,3% |
1 532 zł/m² |
| 2017 |
7 |
120 000 zł |
+63,3% |
1 824 zł/m² |
| 2016 |
16 |
73 500 zł |
+63,3% |
1 650 zł/m² |
| 2015 |
10 |
45 000 zł |
-63,7% |
1 255 zł/m² |
| 2014 |
7 |
124 000 zł |
+150,5% |
2 240 zł/m² |
| 2013 |
14 |
49 500 zł |
-67% |
778 zł/m² |
| 2012 |
3 |
150 000 zł |
+50% |
1 976 zł/m² |
| 2011 |
12 |
100 000 zł |
+14,3% |
1 950 zł/m² |
| 2010 |
10 |
87 500 zł |
— |
1 219 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pelplin (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
14 |
| Mediana ceny |
227 500 zł |
| Cena za m² |
3 445 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
59,7 m² |
| Typowy przedział |
57 250 – 322 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pelplin
Rozkład obliczony na podstawie 179 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 25 000 zł |
8,9% |
| 25 000 – 60 000 zł |
19% |
| 60 000 – 160 000 zł |
44,7% |
| 160 000 – 230 000 zł |
16,2% |
| Powyżej 230 000 zł |
11,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Pelplin
Rozkład ceny za m² na podstawie 179 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 550 zł/m² |
10,1% |
| 550 – 1 500 zł/m² |
19,6% |
| 1 500 – 2 900 zł/m² |
42,5% |
| 2 900 – 3 600 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 3 600 zł/m² |
10,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pelplin
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
9,5% |
| 30 – 44 m² |
18,4% |
| 44 – 66 m² |
43,6% |
| 66 – 76 m² |
19,6% |
| Powyżej 76 m² |
8,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pelplin (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,5% |
23 750 zł |
1 748 zł/m² |
| 2 izby |
19,6% |
50 000 zł |
1 722 zł/m² |
| 3 izby |
41,9% |
110 000 zł |
2 243 zł/m² |
| 4 izby |
27,9% |
153 500 zł |
2 508 zł/m² |
| 5 izb |
6,1% |
156 000 zł |
2 143 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Pelplin
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Rożental |
169 |
— |
47 zł/m² |
| Lignowy Szlacheckie |
93 |
225 000 zł |
4,5 zł/m² |
| Rajkowy |
90 |
— |
9,0 zł/m² |
| Gręblin |
74 |
125 000 zł |
9,0 zł/m² |
| Rudno |
50 |
105 000 zł |
4,5 zł/m² |
| Międzyłęż |
36 |
— |
5,5 zł/m² |
| Rombark |
32 |
— |
5,9 zł/m² |
| Kulice |
30 |
209 500 zł |
33 zł/m² |
| Janiszewko |
28 |
50 000 zł |
8,2 zł/m² |
| Ropuchy |
27 |
— |
22 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Pelplin: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
17 |
88 zł/m² |
115 000 zł |
1 500 m² |
| Grunty rolne |
282 |
4,8 zł/m² |
130 000 zł |
28 616 m² |
| Wszystkie działki |
517 |
9,9 zł/m² |
80 000 zł |
4 900 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pelplin
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
78 |
18 |
0 |
45 |
15 |
| 2026 (do 17.08) |
1 |
1 |
0 |
0 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
1 066 |
229 |
0 |
641 |
196 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla obszaru wiejskiego gminy Pelplin średnia bez wartości skrajnych wynosi 193 417 zł, przy medianie 227 500 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 3 445 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Pelplin
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Pelplin?
Licz się ze średnią kwotą 506 863 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Pelplin, czyli około 3 993 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Pelplin?
W tej chwili do wyboru są 31 nieruchomości: 16 mieszkań i 15 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Pelplin?
Ceny wahają się od około 219 000 zł do 959 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 127 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 187 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 71 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Pelplin:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 51 m² | 277 167 zł |
| 3 pokoje | 83 m² | 451 095 zł |
| 4 pokoje | 120 m² | 516 000 zł |
| 5 pokoi | 244 m² | 677 600 zł |
| 6 pokoi | 182 m² | 688 200 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 3 993 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 991 zł/m², a dla domów spada do 3 591 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Pelplin?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.