Mamy 33 nieruchomości na sprzedaż na terenie Gniewu, w cenach od 195 000 zł do 1 395 000 zł, przy średniej cenie 591 899 zł.
Mediana ceny sprzedaży
205 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 412 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
26
2025
Ceny w ciągu roku
-12,8%
mediana
Od 2010 roku
+64%
mediana
Wobec mediany gminy
+5,1%
Gniew: 195 000 zł
Wobec mediany krajowej
-54,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Gniewu obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 205 000 zł, czyli 5 412 zł/m², w obserwowanym przedziale od 82 250 zł do 360 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 80 000 zł do 250 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 46,6% transakcji zawarto między 120 000 zł a 210 000 zł, a 11,6% przekroczyło 250 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 46,6% sprzedanych lokali ma od 38 do 52 m², a 10,2% przekracza 70 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Gniew: 195 000 zł) o 5,1%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 54,4% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 225 000 zł (5 639 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Gniewu rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
215 000 zł |
+4,9% |
5 727 zł/m² |
| 2025 |
26 |
205 000 zł |
-12,8% |
5 412 zł/m² |
| 2024 |
21 |
235 000 zł |
+8,3% |
5 332 zł/m² |
| 2023 |
27 |
217 000 zł |
-8,4% |
5 160 zł/m² |
| 2022 |
11 |
237 000 zł |
+15,6% |
5 442 zł/m² |
| 2021 |
33 |
205 000 zł |
+39% |
4 465 zł/m² |
| 2020 |
20 |
147 500 zł |
-3,3% |
3 363 zł/m² |
| 2019 |
34 |
152 500 zł |
+5,2% |
3 338 zł/m² |
| 2018 |
25 |
145 000 zł |
+2,1% |
3 079 zł/m² |
| 2017 |
22 |
142 000 zł |
+8,4% |
3 244 zł/m² |
| 2016 |
21 |
131 000 zł |
+6,9% |
2 564 zł/m² |
| 2015 |
16 |
122 500 zł |
-3,9% |
2 811 zł/m² |
| 2014 |
10 |
127 500 zł |
+6,2% |
3 251 zł/m² |
| 2013 |
19 |
120 000 zł |
-21,5% |
2 517 zł/m² |
| 2012 |
21 |
152 900 zł |
+3,7% |
3 212 zł/m² |
| 2011 |
18 |
147 500 zł |
+18% |
3 132 zł/m² |
| 2010 |
29 |
125 000 zł |
— |
3 065 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Gniew: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
26 |
| Mediana ceny |
205 000 zł |
| Cena za m² |
5 412 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
40,8 m² |
| Typowy przedział |
82 250 – 360 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Gniewu
Rozkład obliczony na podstawie 354 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 80 000 zł |
9,9% |
| 80 000 – 120 000 zł |
15,3% |
| 120 000 – 210 000 zł |
46,6% |
| 210 000 – 250 000 zł |
16,7% |
| Powyżej 250 000 zł |
11,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Gniewu
Rozkład ceny za m² na podstawie 354 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 000 zł/m² |
10,2% |
| 2 000 – 2 800 zł/m² |
18,4% |
| 2 800 – 4 500 zł/m² |
47,7% |
| 4 500 – 5 400 zł/m² |
12,4% |
| Powyżej 5 400 zł/m² |
11,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Gniewu
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
10,2% |
| 29 – 38 m² |
19,2% |
| 38 – 52 m² |
46,6% |
| 52 – 70 m² |
13,8% |
| Powyżej 70 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Gniew: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,7% |
130 051 zł |
3 882 zł/m² |
| 2 izby |
28% |
120 000 zł |
3 628 zł/m² |
| 3 izby |
44,8% |
160 000 zł |
3 671 zł/m² |
| 4 izby |
20,1% |
190 000 zł |
3 335 zł/m² |
| 5 izb |
2,5% |
220 000 zł |
3 511 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,8% |
200 000 zł |
1 753 zł/m² |
Ceny działek na terenie Gniewu: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
29 |
60 zł/m² |
55 000 zł |
845 m² |
| Grunty rolne |
13 |
5,0 zł/m² |
300 000 zł |
38 710 m² |
| Wszystkie działki |
105 |
48 zł/m² |
57 500 zł |
1 070 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Gniewu
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
82 |
57 |
0 |
7 |
18 |
| 2026 (do 17.08) |
1 |
1 |
0 |
0 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
992 |
576 |
0 |
188 |
228 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Gniewu: 40,8 m², 3 izby, za 205 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Gniewu — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Gniewu?
Licz się ze średnią kwotą 591 899 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Gniewu, czyli około 4 105 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Gniewu?
Aktualna oferta to około 33 nieruchomości: 11 mieszkań i 10 domów oraz 12 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Gniewu?
Znajdziesz tu oferty od 195 000 zł do 1 395 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Gniewu?
Średnia powierzchnia to około 144 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 208 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 86 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Gniewu?
Średnia cena to 4 105 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 514 zł/m², a dla domów rośnie do 4 376 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Gniewu?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.