Zobacz 485 nieruchomości na sprzedaż w powiecie tczewskim: ceny od 129 000 zł do 4 900 000 zł, średnio 680 373 zł.
Ceny nieruchomości powiatu tczewskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości powiatu tczewskiego zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 330 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 348 644 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 31,6% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
330 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 417 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
791
2025
Ceny w ciągu roku
+3,1%
mediana
Od 2010 roku
+88,6%
mediana
Wobec mediany województwa
-34,1%
pomorskie: 500 683 zł
Wobec mediany krajowej
-26,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu tczewskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 330 000 zł, czyli 7 417 zł/m², w obserwowanym przedziale od 155 000 zł do 627 432 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 390 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,3% transakcji zawarto między 160 000 zł a 290 000 zł, a 10,2% przekroczyło 390 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,1% sprzedanych lokali ma od 40 do 58 m², a 10% przekracza 73 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 34,1% niższa od mediany województwa (pomorskie: 500 683 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 26,7% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Tczew — mediana 255 000 zł (5 007 zł/m², 1 454 transakcje od 2010 roku), dalej Tczew z medianą 220 000 zł (4 390 zł/m²). Pelplin: 170 000 zł (3 514 zł/m²). Na drugim biegunie Morzeszczyn ma najbardziej przystępną medianę: 102 500 zł (1 786 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 57 sprzedaży mieszkań, z medianą 374 478 zł i 7 656 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 345 930 zł (7 716 zł/m²) przy 458 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu tczewskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
57 |
374 478 zł |
+13,5% |
7 656 zł/m² |
| 2025 |
791 |
330 000 zł |
+3,1% |
7 417 zł/m² |
| 2024 |
601 |
320 000 zł |
+12,6% |
6 857 zł/m² |
| 2023 |
938 |
284 289 zł |
+3,4% |
6 524 zł/m² |
| 2022 |
711 |
275 000 zł |
+0,9% |
5 889 zł/m² |
| 2021 |
801 |
272 547 zł |
+15,4% |
5 517 zł/m² |
| 2020 |
663 |
236 200 zł |
+13,8% |
4 942 zł/m² |
| 2019 |
624 |
207 480 zł |
+8,8% |
4 198 zł/m² |
| 2018 |
722 |
190 735 zł |
+13,6% |
3 900 zł/m² |
| 2017 |
508 |
167 950 zł |
+1,8% |
3 622 zł/m² |
| 2016 |
584 |
165 000 zł |
+3,1% |
3 600 zł/m² |
| 2015 |
514 |
160 000 zł |
-3% |
3 500 zł/m² |
| 2014 |
476 |
165 000 zł |
+6,5% |
3 500 zł/m² |
| 2013 |
421 |
155 000 zł |
-6,3% |
3 278 zł/m² |
| 2012 |
516 |
165 495 zł |
-2,1% |
3 542 zł/m² |
| 2011 |
355 |
169 000 zł |
-3,4% |
3 697 zł/m² |
| 2010 |
445 |
175 000 zł |
— |
3 694 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Tczewski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
791 |
| Mediana ceny |
330 000 zł |
| Cena za m² |
7 417 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,5 m² |
| Typowy przedział |
155 000 – 627 432 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie tczewskim
Rozkład obliczony na podstawie 9 727 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
10,2% |
| 110 000 – 160 000 zł |
17% |
| 160 000 – 290 000 zł |
45,3% |
| 290 000 – 390 000 zł |
17,4% |
| Powyżej 390 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie tczewskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 9 724 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 500 zł/m² |
10,1% |
| 2 500 – 3 600 zł/m² |
18,3% |
| 3 600 – 5 800 zł/m² |
43,8% |
| 5 800 – 7 400 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 7 400 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie tczewskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,6% |
| 32 – 40 m² |
17,6% |
| 40 – 58 m² |
45,1% |
| 58 – 73 m² |
17,7% |
| Powyżej 73 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Tczewski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5% |
160 000 zł |
5 681 zł/m² |
| 2 izby |
28,9% |
189 000 zł |
5 118 zł/m² |
| 3 izby |
43,2% |
217 000 zł |
4 620 zł/m² |
| 4 izby |
18% |
270 000 zł |
4 367 zł/m² |
| 5 izb |
4,2% |
302 500 zł |
4 080 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,7% |
200 000 zł |
2 387 zł/m² |
Najdroższe gminy w powiecie tczewskim
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Tczew |
1 454 |
255 000 zł |
5 007 zł/m² |
| Tczew |
7 011 |
220 000 zł |
4 390 zł/m² |
| Pelplin |
689 |
170 000 zł |
3 514 zł/m² |
| Gniew |
435 |
151 000 zł |
3 230 zł/m² |
| Subkowy |
64 |
115 000 zł |
2 423 zł/m² |
Najtańsze gminy w powiecie tczewskim
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Morzeszczyn |
74 |
102 500 zł |
1 786 zł/m² |
| Subkowy |
64 |
115 000 zł |
2 423 zł/m² |
| Gniew |
435 |
151 000 zł |
3 230 zł/m² |
| Pelplin |
689 |
170 000 zł |
3 514 zł/m² |
| Tczew |
7 011 |
220 000 zł |
4 390 zł/m² |
Ceny działek w powiecie tczewskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
438 |
65 zł/m² |
90 500 zł |
1 186 m² |
| Grunty rolne |
1 331 |
5,0 zł/m² |
117 000 zł |
20 000 m² |
| Grunty leśne |
27 |
4,1 zł/m² |
141 000 zł |
22 600 m² |
| Wszystkie działki |
3 902 |
26 zł/m² |
80 000 zł |
2 728 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie tczewskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Tczew |
323 |
139 zł/m² |
135 000 zł |
| Tczew |
1 704 |
34 zł/m² |
90 000 zł |
| Subkowy |
400 |
29 zł/m² |
80 000 zł |
| Pelplin |
590 |
13 zł/m² |
78 500 zł |
| Morzeszczyn |
160 |
7,1 zł/m² |
50 000 zł |
| Tczew |
1 704 |
34 zł/m² |
90 000 zł |
| Subkowy |
400 |
29 zł/m² |
80 000 zł |
| Pelplin |
590 |
13 zł/m² |
78 500 zł |
| Morzeszczyn |
160 |
7,1 zł/m² |
50 000 zł |
| Gniew |
726 |
6,0 zł/m² |
50 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie tczewskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
1 497 |
900 |
0 |
313 |
284 |
| 2026 (do 17.08) |
95 |
60 |
0 |
19 |
16 |
| Razem 2010–2026 |
20 644 |
11 232 |
0 |
5 048 |
4 364 |
W porównaniu z medianą województwa (pomorskie: 500 683 zł) ceny powiatu tczewskiego są o 34,1% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -26,7%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +88,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w powiecie tczewskim: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie tczewskim?
Nieruchomości w powiecie tczewskim kosztują średnio około 680 373 zł, czyli około 5 357 zł/m².
Jak duża jest oferta w powiecie tczewskim?
W tej chwili do wyboru są 485 nieruchomości: 317 mieszkań i 168 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w powiecie tczewskim?
Ceny wahają się od około 129 000 zł do 4 900 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie tczewskim?
Średnio mają około 127 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 256 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu tczewskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 33 m² | 292 776 zł |
| 2 pokoje | 46 m² | 380 798 zł |
| 3 pokoje | 70 m² | 518 201 zł |
| 4 pokoje | 107 m² | 697 860 zł |
| 5 pokoi | 176 m² | 999 370 zł |
| 6 pokoi | 265 m² | 1 157 900 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie tczewskim?
Średnia cena to 5 357 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 677 zł/m², a dla domów spada do 4 351 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży powiatu tczewskiego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.