Kup nieruchomość w powiecie starogardzkim: 923 nieruchomości w cenach od 119 000 zł do 9 500 000 zł, przy średniej cenie 688 915 zł.
Ceny nieruchomości powiatu starogardzkiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości w powiecie starogardzkim? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 315 490 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 120 000 zł a 571 718 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
315 490 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 793 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
570
2025
Ceny w ciągu roku
+5,2%
mediana
Od 2010 roku
+114,6%
mediana
Wobec mediany województwa
-37%
pomorskie: 500 683 zł
Wobec mediany krajowej
-29,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu starogardzkiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 315 490 zł, czyli 6 793 zł/m², w obserwowanym przedziale od 120 000 zł do 571 718 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 85 000 zł do 380 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 41,9% transakcji zawarto między 150 000 zł a 270 000 zł, a 10,1% przekroczyło 380 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,7% sprzedanych lokali ma od 42 do 59 m², a 10% przekracza 74 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 37% niższa od mediany województwa (pomorskie: 500 683 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 29,9% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Starogard Gdański — mediana 225 000 zł (4 537 zł/m², 4 237 transakcji od 2010 roku), dalej Kaliska z medianą 212 500 zł (3 138 zł/m²). Skarszewy: 185 000 zł (3 553 zł/m²). Na drugim biegunie Smętowo Graniczne ma najbardziej przystępną medianę: 90 000 zł (1 761 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 80 sprzedaży mieszkań, z medianą 292 500 zł i 6 714 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 319 000 zł (6 998 zł/m²) przy 305 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu starogardzkiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
80 |
292 500 zł |
-7,3% |
6 714 zł/m² |
| 2025 |
570 |
315 490 zł |
+5,2% |
6 793 zł/m² |
| 2024 |
541 |
300 000 zł |
+7,7% |
6 272 zł/m² |
| 2023 |
503 |
278 500 zł |
+9,2% |
5 637 zł/m² |
| 2022 |
413 |
255 000 zł |
+13% |
5 259 zł/m² |
| 2021 |
580 |
225 650 zł |
+7,5% |
4 608 zł/m² |
| 2020 |
458 |
210 000 zł |
+3,4% |
4 362 zł/m² |
| 2019 |
415 |
203 000 zł |
+16% |
4 082 zł/m² |
| 2018 |
379 |
175 000 zł |
+10,4% |
3 546 zł/m² |
| 2017 |
297 |
158 500 zł |
+17,4% |
3 229 zł/m² |
| 2016 |
251 |
135 000 zł |
+10,2% |
2 982 zł/m² |
| 2015 |
241 |
122 500 zł |
-12,5% |
2 763 zł/m² |
| 2014 |
248 |
140 000 zł |
+5,3% |
2 967 zł/m² |
| 2013 |
221 |
133 000 zł |
-3,3% |
2 744 zł/m² |
| 2012 |
191 |
137 500 zł |
-3,8% |
3 026 zł/m² |
| 2011 |
185 |
143 000 zł |
-2,7% |
2 940 zł/m² |
| 2010 |
189 |
147 000 zł |
— |
3 313 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Starogardzki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
570 |
| Mediana ceny |
315 490 zł |
| Cena za m² |
6 793 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,7 m² |
| Typowy przedział |
120 000 – 571 718 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie starogardzkim
Rozkład obliczony na podstawie 5 762 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 85 000 zł |
9,7% |
| 85 000 – 150 000 zł |
19,1% |
| 150 000 – 270 000 zł |
41,9% |
| 270 000 – 380 000 zł |
19,2% |
| Powyżej 380 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie starogardzkim
Rozkład ceny za m² na podstawie 5 608 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 000 zł/m² |
10% |
| 2 000 – 3 200 zł/m² |
18,9% |
| 3 200 – 5 300 zł/m² |
42,4% |
| 5 300 – 7 100 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 7 100 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie starogardzkim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,8% |
| 32 – 42 m² |
18,3% |
| 42 – 59 m² |
43,7% |
| 59 – 74 m² |
18,2% |
| Powyżej 74 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Starogardzki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,3% |
159 400 zł |
5 482 zł/m² |
| 2 izby |
28,5% |
185 000 zł |
4 777 zł/m² |
| 3 izby |
38,6% |
194 500 zł |
4 282 zł/m² |
| 4 izby |
25,2% |
254 243 zł |
4 202 zł/m² |
| 5 izb |
3,8% |
275 000 zł |
3 434 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
310 000 zł |
2 547 zł/m² |
Najdroższe gminy w powiecie starogardzkim
Najtańsze gminy w powiecie starogardzkim
Ceny działek w powiecie starogardzkim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
438 |
41 zł/m² |
54 000 zł |
1 400 m² |
| Grunty rolne |
7 451 |
25 zł/m² |
55 000 zł |
2 022 m² |
| Grunty leśne |
244 |
10 zł/m² |
50 000 zł |
3 717 m² |
| Wszystkie działki |
10 672 |
24 zł/m² |
54 000 zł |
2 040 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie starogardzkim
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie starogardzkim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
1 904 |
593 |
0 |
937 |
374 |
| 2026 (do 17.08) |
244 |
81 |
0 |
105 |
58 |
| Razem 2010–2026 |
25 310 |
6 819 |
0 |
12 855 |
5 636 |
Zasadnicza część sprzedaży w powiecie starogardzkim zamyka się między 120 000 zł a 571 718 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,7% nieruchomości sprzedano poniżej 85 000 zł, a 10,1% powyżej 380 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość w powiecie starogardzkim — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie starogardzkim?
Na zakup nieruchomości w powiecie starogardzkim trzeba przeznaczyć średnio 688 915 zł, czyli około 5 333 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 923: 485 mieszkań i 438 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w powiecie starogardzkim?
Znajdziesz tu oferty od 119 000 zł do 9 500 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 129 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 215 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 52 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu starogardzkiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 264 734 zł |
| 2 pokoje | 44 m² | 347 881 zł |
| 3 pokoje | 70 m² | 493 095 zł |
| 4 pokoje | 145 m² | 840 375 zł |
| 5 pokoi | 177 m² | 1 033 121 zł |
| 6 pokoi | 258 m² | 1 051 932 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie starogardzkim?
Średnio wychodzi około 5 333 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 534 zł/m², a dla domów spada do 4 745 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie starogardzkim?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.