Kup nieruchomość na terenie Pelplina: 31 nieruchomości w cenach od 219 000 zł do 959 000 zł, przy średniej cenie 506 863 zł.
Ceny nieruchomości Pelplina według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Pelplina obejmują 68 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 262 638 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 5 284 zł. To o 41,6% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
262 638 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 284 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
68
2025
Ceny w ciągu roku
+5,5%
mediana
Od 2010 roku
+200,2%
mediana
Wobec mediany powiatu
-20,4%
Tczewski: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej
-41,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Pelplina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 262 638 zł, czyli 5 284 zł/m², w obserwowanym przedziale od 103 500 zł do 474 996 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 51 000 zł do 310 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 41,9% transakcji zawarto między 120 000 zł a 230 000 zł, a 10,3% przekroczyło 310 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,8% sprzedanych lokali ma od 41 do 55 m², a 10,6% przekracza 69 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 20,4% niższa od mediany powiatu (Tczewski: 330 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 41,6% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Pelplin — mediana 191 750 zł (4 016 zł/m², 510 transakcji od 2010 roku), dalej Pelplin (obszar wiejski) z medianą 110 000 zł (2 154 zł/m²).
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 252 500 zł (4 829 zł/m²) przy 28 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Pelplina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
400 000 zł |
+52,3% |
4 269 zł/m² |
| 2025 |
68 |
262 638 zł |
+5,5% |
5 284 zł/m² |
| 2024 |
53 |
249 000 zł |
-7,5% |
5 186 zł/m² |
| 2023 |
102 |
269 157 zł |
+48,3% |
6 177 zł/m² |
| 2022 |
46 |
181 444 zł |
-6,4% |
4 272 zł/m² |
| 2021 |
66 |
193 808 zł |
+20,5% |
4 292 zł/m² |
| 2020 |
40 |
160 835 zł |
+0,5% |
3 438 zł/m² |
| 2019 |
35 |
160 000 zł |
+28% |
3 020 zł/m² |
| 2018 |
34 |
125 000 zł |
+0% |
2 476 zł/m² |
| 2017 |
22 |
125 000 zł |
+0% |
2 258 zł/m² |
| 2016 |
35 |
125 000 zł |
+11,1% |
2 655 zł/m² |
| 2015 |
22 |
112 500 zł |
-2,2% |
2 338 zł/m² |
| 2014 |
21 |
115 000 zł |
-2,1% |
2 673 zł/m² |
| 2013 |
40 |
117 500 zł |
-11,3% |
2 609 zł/m² |
| 2012 |
20 |
132 500 zł |
+10,4% |
2 565 zł/m² |
| 2011 |
53 |
120 000 zł |
+37,1% |
2 648 zł/m² |
| 2010 |
30 |
87 500 zł |
— |
2 082 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pelplin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
68 |
| Mediana ceny |
262 638 zł |
| Cena za m² |
5 284 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,2 m² |
| Typowy przedział |
103 500 – 474 996 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Pelplina
Rozkład obliczony na podstawie 689 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 51 000 zł |
10% |
| 51 000 – 120 000 zł |
18,4% |
| 120 000 – 230 000 zł |
41,9% |
| 230 000 – 310 000 zł |
19,3% |
| Powyżej 310 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Pelplina
Rozkład ceny za m² na podstawie 689 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 400 zł/m² |
10,3% |
| 1 400 – 2 500 zł/m² |
16,5% |
| 2 500 – 4 700 zł/m² |
44,3% |
| 4 700 – 6 500 zł/m² |
19,2% |
| Powyżej 6 500 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Pelplina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
9,7% |
| 30 – 41 m² |
19,2% |
| 41 – 55 m² |
42,8% |
| 55 – 69 m² |
17,7% |
| Powyżej 69 m² |
10,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pelplin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7,3% |
119 874 zł |
4 265 zł/m² |
| 2 izby |
26,1% |
178 168 zł |
4 327 zł/m² |
| 3 izby |
42,7% |
160 000 zł |
3 527 zł/m² |
| 4 izby |
19,7% |
190 000 zł |
3 370 zł/m² |
| 5 izb |
3,9% |
180 000 zł |
2 778 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
150 000 zł |
1 174 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Pelplina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Pelplin |
280 |
127 000 zł |
99 zł/m² |
| Rożental |
169 |
— |
47 zł/m² |
| Lignowy Szlacheckie |
93 |
225 000 zł |
4,5 zł/m² |
| Rajkowy |
90 |
— |
9,0 zł/m² |
| Gręblin |
74 |
125 000 zł |
9,0 zł/m² |
| Rudno |
50 |
105 000 zł |
4,5 zł/m² |
| Międzyłęż |
36 |
— |
5,5 zł/m² |
| Rombark |
32 |
— |
5,9 zł/m² |
| Kulice |
30 |
209 500 zł |
33 zł/m² |
| Janiszewko |
28 |
50 000 zł |
8,2 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Pelplina
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Pelplin |
510 |
191 750 zł |
4 016 zł/m² |
| Pelplin (obszar wiejski) |
179 |
110 000 zł |
2 154 zł/m² |
Ceny działek na terenie Pelplina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
26 |
96 zł/m² |
118 500 zł |
1 501 m² |
| Grunty rolne |
288 |
4,9 zł/m² |
130 000 zł |
26 649 m² |
| Wszystkie działki |
590 |
13 zł/m² |
78 500 zł |
3 868 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Pelplina
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Pelplin |
73 |
95 zł/m² |
70 000 zł |
| Pelplin (obszar wiejski) |
517 |
9,9 zł/m² |
80 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Pelplina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
151 |
77 |
0 |
47 |
27 |
| 2026 (do 17.08) |
4 |
2 |
0 |
0 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
2 002 |
855 |
0 |
774 |
373 |
Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Pelplina różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Lignowy Szlacheckie, z medianą 225 000 zł przy 11 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Pelplin (280). Rynek pierwotny odpowiada za 30,8% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Pelplina
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Pelplina?
Nieruchomości na terenie Pelplina kosztują średnio około 506 863 zł, czyli około 3 993 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Pelplina?
Aktualna oferta to około 31 nieruchomości: 16 mieszkań i 15 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 219 000 zł do 959 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 127 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 187 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 71 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Pelplina:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 51 m² | 277 167 zł |
| 3 pokoje | 83 m² | 451 095 zł |
| 4 pokoje | 120 m² | 516 000 zł |
| 5 pokoi | 244 m² | 677 600 zł |
| 6 pokoi | 182 m² | 688 200 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Pelplina?
Wynosi ona około 3 993 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 991 zł/m², a dla domów spada do 3 591 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Pelplina?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.