Znajdź swoją nieruchomość na terenie Miłoradza: 178 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 215 000 zł do 2 490 000 zł, średnio 641 889 zł.
Ceny nieruchomości Miłoradza według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 10 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 154 500 zł rynek Miłoradza najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 54,5%.
Mediana ceny sprzedaży
154 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 868 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
10
2025
Ceny w ciągu roku
-13,7%
mediana
Od 2010 roku
+54,5%
mediana
Wobec mediany powiatu
-42,4%
Malborski: 268 000 zł
Wobec mediany krajowej
-65,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Miłoradza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 154 500 zł, czyli 2 868 zł/m², w obserwowanym przedziale od 40 650 zł do 217 600 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 32 000 zł do 200 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 43,3% transakcji zawarto między 61 000 zł a 140 000 zł, a 11,8% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 46,5% sprzedanych lokali ma od 52 do 63 m², a 6,3% przekracza 78 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 42,4% niższa od mediany powiatu (Malborski: 268 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 65,7% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 200 000 zł (3 385 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Miłoradza rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
207 000 zł |
+34% |
3 199 zł/m² |
| 2025 |
10 |
154 500 zł |
-13,7% |
2 868 zł/m² |
| 2024 |
12 |
179 000 zł |
+11,9% |
3 207 zł/m² |
| 2023 |
9 |
160 000 zł |
+29% |
3 299 zł/m² |
| 2022 |
6 |
124 000 zł |
+37,8% |
2 641 zł/m² |
| 2021 |
9 |
90 000 zł |
-27,3% |
1 607 zł/m² |
| 2020 |
6 |
123 825 zł |
-1,3% |
1 897 zł/m² |
| 2019 |
4 |
125 500 zł |
+85,9% |
2 079 zł/m² |
| 2018 |
8 |
67 500 zł |
+131,9% |
1 404 zł/m² |
| 2017 |
5 |
29 111 zł |
-51,5% |
882 zł/m² |
| 2016 |
8 |
60 000 zł |
-31,4% |
1 103 zł/m² |
| 2015 |
6 |
87 500 zł |
-2,8% |
1 695 zł/m² |
| 2014 |
9 |
90 000 zł |
-10% |
1 397 zł/m² |
| 2013 |
7 |
100 000 zł |
+100% |
1 546 zł/m² |
| 2012 |
5 |
50 000 zł |
-35,1% |
763 zł/m² |
| 2011 |
7 |
77 000 zł |
-23% |
1 498 zł/m² |
| 2010 |
13 |
100 000 zł |
— |
1 786 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Miłoradz: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
10 |
| Mediana ceny |
154 500 zł |
| Cena za m² |
2 868 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
56 m² |
| Typowy przedział |
40 650 – 217 600 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Miłoradza
Rozkład obliczony na podstawie 127 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 000 zł |
10,2% |
| 32 000 – 61 000 zł |
18,1% |
| 61 000 – 140 000 zł |
43,3% |
| 140 000 – 200 000 zł |
16,5% |
| Powyżej 200 000 zł |
11,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Miłoradza
Rozkład ceny za m² na podstawie 127 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 750 zł/m² |
10,2% |
| 750 – 1 200 zł/m² |
18,1% |
| 1 200 – 2 300 zł/m² |
43,3% |
| 2 300 – 3 600 zł/m² |
19,7% |
| Powyżej 3 600 zł/m² |
8,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Miłoradza
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
9,4% |
| 39 – 52 m² |
16,5% |
| 52 – 63 m² |
46,5% |
| 63 – 78 m² |
21,3% |
| Powyżej 78 m² |
6,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Miłoradz: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,8% |
22 000 zł |
1 132 zł/m² |
| 2 izby |
14,2% |
50 000 zł |
1 363 zł/m² |
| 3 izby |
58,3% |
101 825 zł |
2 084 zł/m² |
| 4 izby |
26,8% |
125 000 zł |
1 982 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Miłoradza
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kończewice |
134 |
100 000 zł |
28 zł/m² |
| Mątowy Małe |
66 |
— |
4,8 zł/m² |
| Miłoradz |
53 |
127 000 zł |
24 zł/m² |
| Mątowy Wielkie |
46 |
— |
4,5 zł/m² |
| Gnojewo |
32 |
— |
6,6 zł/m² |
| Stara Wisła |
30 |
29 111 zł |
6,6 zł/m² |
| Bystrze |
25 |
48 000 zł |
9,2 zł/m² |
| Pogorzała Wieś |
15 |
55 000 zł |
— |
| Stara Kościelnica |
12 |
120 000 zł |
22 zł/m² |
Ceny działek na terenie Miłoradza: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
8 |
36 zł/m² |
36 850 zł |
1 076 m² |
| Grunty rolne |
306 |
7,1 zł/m² |
80 000 zł |
13 600 m² |
| Wszystkie działki |
392 |
7,4 zł/m² |
68 000 zł |
10 444 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Miłoradza
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
62 |
10 |
0 |
44 |
8 |
| 2026 (do 17.08) |
24 |
3 |
0 |
14 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
735 |
132 |
0 |
484 |
119 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Miłoradza zamyka się między 40 650 zł a 217 600 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,2% nieruchomości sprzedano poniżej 32 000 zł, a 11,8% powyżej 200 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Miłoradza — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Miłoradza?
Licz się ze średnią kwotą 641 889 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Miłoradza, czyli około 1 529 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Miłoradza?
Obecnie dostępnych ofert: 178: 11 domów i 7 mieszkań oraz 160 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Miłoradza?
Ceny wahają się od około 215 000 zł do 2 490 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Miłoradza?
Zazwyczaj oferują około 420 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 649 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Miłoradza:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 72 m² | 319 375 zł |
| 4 pokoje | 1 506 m² | 518 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 1 529 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 692 zł/m², a dla domów spada do 1 342 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Miłoradza?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowy dom.