Zobacz 225 nieruchomości na sprzedaż na terenie Ryjewa: ceny od 166 000 zł do 1 200 000 zł, średnio 525 000 zł.
Ceny nieruchomości Ryjewa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Ryjewa? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 105 000 zł — to mediana wyliczona z 7 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2012 roku zmiana wynosi +61,5%.
Mediana ceny sprzedaży
105 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 092 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
-34,4%
mediana
Od 2012 roku
+61,5%
mediana
Wobec mediany powiatu
-62,5%
Kwidzyński: 280 000 zł
Wobec mediany krajowej
-76,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Ryjewa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 105 000 zł, czyli 2 092 zł/m², w obserwowanym przedziale od 20 785 zł do 211 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 34 000 zł do 170 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 47,3% transakcji zawarto między 50 000 zł a 120 000 zł, a 10,8% przekroczyło 170 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 48,4% sprzedanych lokali ma od 42 do 64 m², a 10,8% przekracza 73 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 62,5% niższa od mediany powiatu (Kwidzyński: 280 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 76,7% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ryjewa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
50 000 zł |
-52,4% |
1 418 zł/m² |
| 2025 |
7 |
105 000 zł |
-34,4% |
2 092 zł/m² |
| 2024 |
11 |
160 000 zł |
+16,4% |
3 038 zł/m² |
| 2023 |
6 |
137 500 zł |
+83,3% |
2 431 zł/m² |
| 2022 |
1 |
75 000 zł |
-46,6% |
1 380 zł/m² |
| 2021 |
4 |
140 500 zł |
+219,3% |
3 025 zł/m² |
| 2020 |
7 |
44 000 zł |
-50% |
1 571 zł/m² |
| 2019 |
4 |
88 000 zł |
+55,8% |
1 935 zł/m² |
| 2018 |
14 |
56 500 zł |
-0,9% |
1 323 zł/m² |
| 2017 |
7 |
57 000 zł |
-25% |
1 195 zł/m² |
| 2016 |
7 |
76 000 zł |
+12,6% |
1 118 zł/m² |
| 2015 |
2 |
67 500 zł |
-6,2% |
1 285 zł/m² |
| 2014 |
5 |
72 000 zł |
+44% |
1 617 zł/m² |
| 2013 |
3 |
50 000 zł |
-23,1% |
750 zł/m² |
| 2012 |
7 |
65 000 zł |
+32,7% |
1 101 zł/m² |
| 2011 |
2 |
49 000 zł |
-15,5% |
1 141 zł/m² |
| 2010 |
3 |
58 000 zł |
— |
1 381 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ryjewo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
105 000 zł |
| Cena za m² |
2 092 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
64,5 m² |
| Typowy przedział |
20 785 – 211 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ryjewa
Rozkład obliczony na podstawie 93 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 000 zł |
9,7% |
| 34 000 – 50 000 zł |
16,1% |
| 50 000 – 120 000 zł |
47,3% |
| 120 000 – 170 000 zł |
16,1% |
| Powyżej 170 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ryjewa
Rozkład ceny za m² na podstawie 93 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 700 zł/m² |
10,8% |
| 700 – 1 100 zł/m² |
18,3% |
| 1 100 – 2 300 zł/m² |
41,9% |
| 2 300 – 3 400 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 3 400 zł/m² |
10,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ryjewa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
10,8% |
| 31 – 42 m² |
12,9% |
| 42 – 64 m² |
48,4% |
| 64 – 73 m² |
17,2% |
| Powyżej 73 m² |
10,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ryjewo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,1% |
41 000 zł |
2 092 zł/m² |
| 2 izby |
17,2% |
40 000 zł |
1 427 zł/m² |
| 3 izby |
52,7% |
70 000 zł |
1 681 zł/m² |
| 4 izby |
23,7% |
132 500 zł |
2 058 zł/m² |
| 5 izb |
5,4% |
110 000 zł |
1 803 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Ryjewa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Ryjewo |
221 |
74 500 zł |
21 zł/m² |
| Trzciano |
69 |
— |
4,4 zł/m² |
| Straszewo |
58 |
80 000 zł |
4,5 zł/m² |
| Benowo |
49 |
88 750 zł |
5,2 zł/m² |
| Mątowskie Pastwiska |
48 |
— |
10 zł/m² |
| Barcice |
28 |
43 000 zł |
5,7 zł/m² |
| Rudniki |
25 |
— |
6,4 zł/m² |
| Jarzębina |
17 |
— |
2,8 zł/m² |
| Pułkowice |
9 |
— |
3,2 zł/m² |
| Borowy Młyn |
9 |
— |
19 zł/m² |
Ceny działek na terenie Ryjewa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
265 |
9,3 zł/m² |
40 000 zł |
3 462 m² |
| Wszystkie działki |
355 |
9,3 zł/m² |
40 000 zł |
3 673 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ryjewa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
63 |
8 |
0 |
43 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
13 |
3 |
0 |
6 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
794 |
101 |
0 |
528 |
165 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Ryjewa: 64,5 m², 4 izby, za 105 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Ryjewa: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Ryjewa?
Nieruchomości na terenie Ryjewa kosztują średnio około 525 000 zł, czyli około 3 024 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Ryjewa?
Obecnie dostępnych ofert: 225: 4 domy i 1 mieszkanie oraz 220 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 166 000 zł i sięgają 1 200 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 174 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 203 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 3 024 zł/m². Dla mieszkań spada do 2 912 zł/m², a dla domów rośnie do 3 032 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Ryjewa?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.