Kup nieruchomość na terenie Sadlinek: 95 nieruchomości w cenach od 147 000 zł do 1 399 000 zł, przy średniej cenie 667 786 zł.
Ceny nieruchomości Sadlinek według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Sadlinek obejmują 7 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 170 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 3 555 zł. To o 62,2% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
170 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 555 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
-22,7%
mediana
Od 2010 roku
+182,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
-39,3%
Kwidzyński: 280 000 zł
Wobec mediany krajowej
-62,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Sadlinek obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 170 000 zł, czyli 3 555 zł/m², w obserwowanym przedziale od 132 000 zł do 358 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 39 000 zł do 240 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 47,3% transakcji zawarto między 70 000 zł a 170 000 zł, a 12,2% przekroczyło 240 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,2% sprzedanych lokali ma od 48 do 79 m², a 11% przekracza 92 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 39,3% niższa od mediany powiatu (Kwidzyński: 280 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 62,2% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sadlinek rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
7 |
170 000 zł |
-22,7% |
3 555 zł/m² |
| 2024 |
8 |
220 000 zł |
-10,2% |
3 266 zł/m² |
| 2023 |
1 |
245 000 zł |
+206,2% |
2 865 zł/m² |
| 2022 |
5 |
80 000 zł |
-51,5% |
1 878 zł/m² |
| 2021 |
3 |
165 000 zł |
-0,9% |
3 137 zł/m² |
| 2020 |
4 |
166 500 zł |
+11% |
2 468 zł/m² |
| 2019 |
5 |
150 000 zł |
+114,3% |
2 358 zł/m² |
| 2018 |
8 |
70 000 zł |
-28,2% |
1 239 zł/m² |
| 2017 |
4 |
97 500 zł |
+97% |
1 703 zł/m² |
| 2016 |
4 |
49 500 zł |
-60,4% |
1 277 zł/m² |
| 2015 |
5 |
125 000 zł |
+127,3% |
1 800 zł/m² |
| 2014 |
4 |
55 000 zł |
-32,1% |
1 157 zł/m² |
| 2013 |
5 |
81 000 zł |
+62% |
1 814 zł/m² |
| 2012 |
5 |
50 000 zł |
-44,4% |
1 010 zł/m² |
| 2011 |
1 |
90 000 zł |
+49,5% |
2 077 zł/m² |
| 2010 |
5 |
60 200 zł |
— |
806 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sadlinki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
170 000 zł |
| Cena za m² |
3 555 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
69,5 m² |
| Typowy przedział |
132 000 – 358 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sadlinek
Rozkład obliczony na podstawie 74 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 000 zł |
10,8% |
| 39 000 – 70 000 zł |
14,9% |
| 70 000 – 170 000 zł |
47,3% |
| 170 000 – 240 000 zł |
14,9% |
| Powyżej 240 000 zł |
12,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sadlinek
Rozkład ceny za m² na podstawie 73 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 540 zł/m² |
11% |
| 540 – 1 300 zł/m² |
16,4% |
| 1 300 – 2 500 zł/m² |
43,8% |
| 2 500 – 3 500 zł/m² |
17,8% |
| Powyżej 3 500 zł/m² |
11% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sadlinek
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 m² |
11% |
| 42 – 48 m² |
15,1% |
| 48 – 79 m² |
45,2% |
| 79 – 92 m² |
17,8% |
| Powyżej 92 m² |
11% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sadlinki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,7% |
123 500 zł |
1 161 zł/m² |
| 2 izby |
12,3% |
80 000 zł |
1 679 zł/m² |
| 3 izby |
47,9% |
90 000 zł |
2 020 zł/m² |
| 4 izby |
26% |
148 000 zł |
1 935 zł/m² |
| 5 izb |
6,8% |
259 000 zł |
2 751 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
4,1% |
208 000 zł |
2 072 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Sadlinek
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Karpiny |
141 |
— |
19 zł/m² |
| Olszanica |
83 |
— |
3,7 zł/m² |
| Okrągła Łąka |
61 |
80 000 zł |
3,3 zł/m² |
| Białki |
60 |
— |
4,0 zł/m² |
| Kaniczki |
56 |
— |
4,4 zł/m² |
| Nebrowo Wielkie |
41 |
84 600 zł |
6,7 zł/m² |
| Glina |
31 |
90 000 zł |
5,2 zł/m² |
| Nebrowo Małe |
28 |
105 000 zł |
5,6 zł/m² |
| Wiśliny |
24 |
— |
6,1 zł/m² |
| Grabowo |
22 |
— |
5,4 zł/m² |
Ceny działek na terenie Sadlinek: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
521 |
9,2 zł/m² |
43 000 zł |
4 133 m² |
| Wszystkie działki |
674 |
7,3 zł/m² |
44 500 zł |
5 143 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sadlinek
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
97 |
7 |
0 |
68 |
22 |
| 2026 (do 17.08) |
20 |
0 |
0 |
18 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
1 251 |
76 |
0 |
936 |
239 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 170 000 zł (3 555 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (47,9% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Sadlinek — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Sadlinek?
Nieruchomości na terenie Sadlinek kosztują średnio około 667 786 zł, czyli około 3 849 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Sadlinek?
Aktualna oferta to około 95 nieruchomości: 10 domów i 4 mieszkania oraz 81 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 147 000 zł do 1 399 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 174 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 219 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Sadlinek?
Średnio wychodzi około 3 849 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 418 zł/m², a dla domów rośnie do 3 897 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Sadlinek?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.