Zobacz 76 nieruchomości na sprzedaż na terenie Łasina: ceny od 72 750 zł do 720 000 zł, średnio 503 188 zł.
Mediana ceny sprzedaży
224 750 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 681 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
22
2025
Ceny w ciągu roku
-26,2%
mediana
Od 2010 roku
+143%
mediana
Wobec mediany gminy
-0,7%
Łasin: 226 250 zł
Wobec mediany krajowej
-50,1%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości Łasina opiera się przede wszystkim na mieszkaniach, które stanowią 78% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 210 000 zł, czyli 4 681 zł/m², w obserwowanym przedziale od 82 500 zł do 327 532 zł. Domy (22% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 250 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 61 000 zł do 300 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 45,2% transakcji zawarto między 85 000 zł a 200 000 zł, a 12,4% przekroczyło 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale o sześciu i więcej izbach, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 49,4% sprzedanych lokali ma od 43 do 54 m², a 5,9% przekracza 66 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 0,7% niższa od mediany gminy (Łasin: 226 250 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 50,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 15 sprzedaży mieszkań i domów, z medianą 270 000 zł i 5 255 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 227 250 zł (4 879 zł/m²) przy 24 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Łasina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
15 |
270 000 zł |
+20,1% |
5 255 zł/m² |
| 2025 |
22 |
224 750 zł |
-26,2% |
4 681 zł/m² |
| 2024 |
4 |
304 500 zł |
+45% |
4 295 zł/m² |
| 2023 |
9 |
210 000 zł |
+40% |
3 909 zł/m² |
| 2022 |
11 |
150 000 zł |
-32,6% |
3 817 zł/m² |
| 2021 |
18 |
222 500 zł |
+74,5% |
3 449 zł/m² |
| 2020 |
14 |
127 500 zł |
+15,9% |
2 647 zł/m² |
| 2019 |
11 |
110 000 zł |
+42,9% |
1 837 zł/m² |
| 2018 |
12 |
77 000 zł |
-14,4% |
2 081 zł/m² |
| 2017 |
21 |
90 000 zł |
-25% |
1 884 zł/m² |
| 2016 |
21 |
120 000 zł |
+20% |
2 215 zł/m² |
| 2015 |
14 |
100 000 zł |
+1,5% |
1 690 zł/m² |
| 2014 |
8 |
98 500 zł |
+64,2% |
1 767 zł/m² |
| 2013 |
11 |
60 000 zł |
-36% |
1 615 zł/m² |
| 2012 |
8 |
93 750 zł |
+31,1% |
1 973 zł/m² |
| 2011 |
6 |
71 500 zł |
-22,7% |
1 562 zł/m² |
| 2010 |
12 |
92 500 zł |
— |
1 925 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Łasin: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2010–2025) |
| Sprzedaże |
19 | 47 |
| Mediana ceny |
210 000 zł | 250 000 zł |
| Cena za m² |
4 681 zł/m² | — |
| Mediana powierzchni |
43,7 m² | — |
| Typowy przedział |
82 500 – 327 532 zł | 48 000 – 528 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Łasina
Rozkład obliczony na podstawie 217 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 61 000 zł |
10,1% |
| 61 000 – 85 000 zł |
16,6% |
| 85 000 – 200 000 zł |
45,2% |
| 200 000 – 300 000 zł |
15,7% |
| Powyżej 300 000 zł |
12,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Łasina
Rozkład ceny za m² na podstawie 170 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 500 zł/m² |
11,8% |
| 1 500 – 1 800 zł/m² |
16,5% |
| 1 800 – 3 500 zł/m² |
44,1% |
| 3 500 – 5 300 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 5 300 zł/m² |
9,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Łasina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
8,8% |
| 33 – 43 m² |
17,1% |
| 43 – 54 m² |
49,4% |
| 54 – 66 m² |
18,8% |
| Powyżej 66 m² |
5,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Łasin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,6% |
120 000 zł |
5 111 zł/m² |
| 2 izby |
7,8% |
270 000 zł |
4 940 zł/m² |
| 3 izby |
27,1% |
100 000 zł |
2 720 zł/m² |
| 4 izby |
11,4% |
93 000 zł |
2 993 zł/m² |
| 5 izb |
12,7% |
80 000 zł |
2 215 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
40,4% |
115 000 zł |
2 517 zł/m² |
Ceny działek na terenie Łasina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
42 |
17 zł/m² |
49 750 zł |
1 834 m² |
| Wszystkie działki |
65 |
23 zł/m² |
35 000 zł |
1 795 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Łasina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
41 |
24 |
3 |
7 |
7 |
| 2026 (do 17.08) |
24 |
17 |
0 |
3 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
485 |
236 |
51 |
108 |
90 |
Między 2010 a 2025 rokiem mediana na terenie Łasina przeszła z 92 500 zł na 224 750 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 9,7% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Łasina w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Łasina?
Licz się ze średnią kwotą 503 188 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Łasina, czyli około 2 461 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Łasina?
Obecnie dostępnych ofert: 76: 3 domy i 1 mieszkanie oraz 72 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 72 750 zł do 720 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Łasina?
Średnia powierzchnia to około 205 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 257 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 48 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Łasina?
Wynosi ona około 2 461 zł/m². Dla mieszkań spada do 1 516 zł/m², a dla domów rośnie do 2 519 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Łasina?
Największym zainteresowaniem cieszy się 7-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.