Domy i mieszkania na sprzedaż Susz

Kup nieruchomość na terenie Susza: 31 nieruchomości w cenach od 87 000 zł do 1 399 000 zł, przy średniej cenie 415 430 zł.

10 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Susza

Średnia cena 415 430 zł cena sprzedaży
Przedział cen 87 000–1 399 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 78 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 352 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

31 łącznie
48% mieszkania
  • Mieszkania 48,4%
    15 nieruchomości
  • Domy 19,4%
    6 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 32,3%
    10 nieruchomości

Ile pokoi

21 łącznie
38% 2 pokoje
  • 1 pokój 9,5%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 38,1%
    8 nieruchomości
  • 3 pokoje 14,3%
    3 nieruchomości
  • 4 pokoje 19,0%
    4 nieruchomości
  • 5+ pokoi 19,0%
    4 nieruchomości

Przedziały cenowe

21 łącznie
  • 85 000–190 000 zł 23,8%
    5 nieruchomości
  • 285 000–340 000 zł 19,0%
    4 nieruchomości
  • 345 000–385 000 zł 23,8%
    5 nieruchomości
  • 450 000–505 000 zł 14,3%
    3 nieruchomości
  • 590 000–1 400 000 zł 19,0%
    4 nieruchomości

Przedziały powierzchni

21 łącznie
  • 20–50 m² 42,9%
    9 nieruchomości
  • 50–70 m² 23,8%
    5 nieruchomości
  • 80–130 m² 19,0%
    4 nieruchomości
  • 150–270 m² 14,3%
    3 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 47 m² 154 m²
Cena za metr kwadratowy 6 487 zł/m² 4 483 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży Susza obejmuje 31 nieruchomości, ze zdecydowaną przewagą mieszkań (71% całości): 15 mieszkań i 6 domów oraz 10 innych nieruchomości. Mieszkania mają średnią powierzchnię 47 m² i cenę 6 487 zł/m²; domy natomiast około 154 m² i 4 483 zł/m².

Mieszkania 2-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 3- i 1-pokojowe.

W 2025 roku 20 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Susza, przy medianie ceny 154 500 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 28,7%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 4 371 zł.

Mediana ceny sprzedaży 154 500 zł 2025
Mediana ceny za m² 4 371 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 20 2025
Ceny w ciągu roku -10,7% mediana
Od 2010 roku +28,7% mediana
Wobec mediany gminy +3% Susz: 150 000 zł
Wobec mediany krajowej -65,7% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Susza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 154 500 zł, czyli 4 371 zł/m², w obserwowanym przedziale od 79 600 zł do 290 500 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 49 000 zł do 210 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 39,2% transakcji zawarto między 85 000 zł a 150 000 zł, a 9,8% przekroczyło 210 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 40,4% sprzedanych lokali ma od 38 do 54 m², a 10,2% przekracza 70 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Susz: 150 000 zł) o 3%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 65,7% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 140 000 zł i 4 836 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 145 000 zł (4 558 zł/m²) przy 14 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Susza rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 7 140 000 zł -9,4% 4 836 zł/m²
2025 20 154 500 zł -10,7% 4 371 zł/m²
2024 19 173 000 zł -15,6% 4 052 zł/m²
2023 11 205 000 zł +36,7% 3 961 zł/m²
2022 13 150 000 zł -3,2% 3 947 zł/m²
2021 13 155 000 zł +34,2% 3 157 zł/m²
2020 18 115 500 zł +5% 2 551 zł/m²
2019 19 110 000 zł -0,5% 2 571 zł/m²
2018 22 110 500 zł +0,5% 2 499 zł/m²
2017 25 110 000 zł +4,8% 2 115 zł/m²
2016 17 105 000 zł +31,2% 2 084 zł/m²
2015 11 80 000 zł -15,8% 1 829 zł/m²
2014 16 95 000 zł -20,8% 1 907 zł/m²
2013 17 120 000 zł +50% 2 097 zł/m²
2012 15 80 000 zł -20% 2 183 zł/m²
2011 15 100 000 zł -16,7% 2 162 zł/m²
2010 7 120 000 zł — 2 180 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Susz: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 20
Mediana ceny 154 500 zł
Cena za m² 4 371 zł/m²
Mediana powierzchni 40,5 m²
Typowy przedział 79 600 –
290 500 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Susza

Rozkład obliczony na podstawie 265 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 49 000 zł 10,2%
49 000 – 85 000 zł 17,7%
85 000 – 150 000 zł 39,2%
150 000 – 210 000 zł 23%
Powyżej 210 000 zł 9,8%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Susza

Rozkład ceny za m² na podstawie 265 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 400 zł/m² 9,8%
1 400 – 2 000 zł/m² 18,9%
2 000 – 3 100 zł/m² 43%
3 100 – 4 500 zł/m² 19,6%
Powyżej 4 500 zł/m² 8,7%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Susza

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 27 m² 12,8%
27 – 38 m² 18,5%
38 – 54 m² 40,4%
54 – 70 m² 18,1%
Powyżej 70 m² 10,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Susz: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,9% 45 000 zł 3 002 zł/m²
2 izby 28,5% 70 000 zł 2 720 zł/m²
3 izby 36,9% 116 000 zł 2 774 zł/m²
4 izby 24% 154 600 zł 2 736 zł/m²
5 izb 8,7% 156 000 zł 2 227 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Susza

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Susz-5 215 114 500 zł 51 zł/m²
Susz-1 138 120 000 zł 44 zł/m²
Susz-2 85 100 500 zł 39 zł/m²
Susz-4 34 147 281 zł 21 zł/m²
Susz-3 24 — 38 zł/m²

Ceny działek na terenie Susza: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 120 40 zł/m² 35 000 zł 930 m²
Grunty rolne 10 54 zł/m² 25 000 zł 563 m²
Wszystkie działki 131 40 zł/m² 34 000 zł 926 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Susza

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 52 23 0 14 15
2026 (do 17.08) 17 7 0 4 6
Razem 2010–2026 711 275 0 230 206

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 154 500 zł (4 371 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (36,9% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Susza?

Licz się ze średnią kwotą 415 430 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Susza, czyli około 5 352 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Susza?

Aktualna oferta to około 31 nieruchomości: 15 mieszkań i 6 domów oraz 10 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na terenie Susza?

Ceny wahają się od około 87 000 zł do 1 399 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 78 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 154 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 47 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Susza:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje47 m²370 794 zł
4 pokoje89 m²456 750 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Susza?

Wynosi ona około 5 352 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 487 zł/m², a dla domów spada do 4 483 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Susza?

Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.