Znajdź swoją nieruchomość na terenie Prabut: 26 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 148 000 zł do 2 700 000 zł, średnio 585 222 zł.
Mediana ceny sprzedaży
200 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 171 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
28
2025
Ceny w ciągu roku
bez zmian
mediana
Od 2010 roku
+97,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+2,6%
Prabuty: 195 000 zł
Wobec mediany krajowej
-55,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Prabut obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 200 000 zł, czyli 4 171 zł/m², w obserwowanym przedziale od 43 050 zł do 323 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 42 000 zł do 230 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,1% transakcji zawarto między 82 000 zł a 160 000 zł, a 10,4% przekroczyło 230 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 46% sprzedanych lokali ma od 38 do 60 m², a 10,1% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Prabuty: 195 000 zł) o 2,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 55,6% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 185 000 zł (3 662 zł/m²) przy 14 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Prabut rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
205 000 zł |
+2,5% |
3 837 zł/m² |
| 2025 |
28 |
200 000 zł |
+0% |
4 171 zł/m² |
| 2024 |
23 |
200 000 zł |
+5,8% |
4 572 zł/m² |
| 2023 |
21 |
189 000 zł |
+6,2% |
3 015 zł/m² |
| 2022 |
13 |
178 000 zł |
+14,8% |
3 847 zł/m² |
| 2021 |
30 |
155 000 zł |
-6,1% |
3 373 zł/m² |
| 2020 |
20 |
165 000 zł |
+21,1% |
3 318 zł/m² |
| 2019 |
26 |
136 250 zł |
+13,5% |
2 275 zł/m² |
| 2018 |
20 |
120 000 zł |
+31,9% |
2 219 zł/m² |
| 2017 |
20 |
91 000 zł |
+25,5% |
1 976 zł/m² |
| 2016 |
24 |
72 500 zł |
-26% |
1 839 zł/m² |
| 2015 |
19 |
98 000 zł |
+14,6% |
1 939 zł/m² |
| 2014 |
20 |
85 525 zł |
-7% |
2 007 zł/m² |
| 2013 |
14 |
91 950 zł |
+5,2% |
1 973 zł/m² |
| 2012 |
21 |
87 400 zł |
-8% |
2 200 zł/m² |
| 2011 |
19 |
95 000 zł |
-6,2% |
1 980 zł/m² |
| 2010 |
16 |
101 250 zł |
— |
2 234 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Prabuty: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
28 |
| Mediana ceny |
200 000 zł |
| Cena za m² |
4 171 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,5 m² |
| Typowy przedział |
43 050 – 323 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Prabut
Rozkład obliczony na podstawie 337 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 000 zł |
9,8% |
| 42 000 – 82 000 zł |
18,1% |
| 82 000 – 160 000 zł |
42,1% |
| 160 000 – 230 000 zł |
19,6% |
| Powyżej 230 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Prabut
Rozkład ceny za m² na podstawie 337 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
10,7% |
| 1 300 – 1 900 zł/m² |
16,9% |
| 1 900 – 3 300 zł/m² |
44,2% |
| 3 300 – 4 600 zł/m² |
18,4% |
| Powyżej 4 600 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Prabut
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
11% |
| 28 – 38 m² |
17,5% |
| 38 – 60 m² |
46% |
| 60 – 72 m² |
15,4% |
| Powyżej 72 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Prabuty: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,2% |
56 500 zł |
2 261 zł/m² |
| 2 izby |
21,7% |
80 000 zł |
2 586 zł/m² |
| 3 izby |
42% |
115 000 zł |
2 733 zł/m² |
| 4 izby |
22,9% |
150 000 zł |
2 725 zł/m² |
| 5 izb |
8% |
160 000 zł |
2 696 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,2% |
167 500 zł |
1 557 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Prabut
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 0003 Prabuty - M |
163 |
153 500 zł |
48 zł/m² |
| 0005 Prabuty - M |
110 |
107 500 zł |
39 zł/m² |
| 0001 Prabuty - M |
81 |
83 000 zł |
40 zł/m² |
| 0004 Prabuty - M |
34 |
— |
11 zł/m² |
| 0002 Prabuty - M |
18 |
— |
59 zł/m² |
Ceny działek na terenie Prabut: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
67 |
33 zł/m² |
50 000 zł |
1 460 m² |
| Wszystkie działki |
109 |
37 zł/m² |
45 000 zł |
1 337 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Prabut
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
95 |
41 |
0 |
33 |
21 |
| 2026 (do 17.08) |
8 |
3 |
0 |
3 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
1 154 |
464 |
0 |
391 |
299 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Prabut zamyka się między 43 050 zł a 323 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,8% nieruchomości sprzedano poniżej 42 000 zł, a 10,4% powyżej 230 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Prabut — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Prabut?
Nieruchomości na terenie Prabut kosztują średnio około 585 222 zł, czyli około 4 069 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Prabut?
Obecnie dostępnych ofert: 26: 12 domów i 6 mieszkań oraz 8 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Prabut?
Oferty zaczynają się od 148 000 zł i sięgają 2 700 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Prabut?
Zazwyczaj oferują około 144 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 185 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 63 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Prabut:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 71 m² | 309 400 zł |
| 5 pokoi | 161 m² | 661 200 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Prabut?
Średnio wychodzi około 4 069 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 907 zł/m², a dla domów rośnie do 4 096 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Prabut?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 7-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.