Kup nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Skarszewy: 100 nieruchomości w cenach od 230 000 zł do 9 500 000 zł, przy średniej cenie 964 235 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Skarszewy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla obszaru wiejskiego gminy Skarszewy obejmują 14 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 222 500 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 4 627 zł. To o 50,6% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
222 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 627 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
14
2025
Ceny w ciągu roku
-35,5%
mediana
Od 2011 roku
+48,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-30%
Skarszewy: 318 000 zł
Wobec mediany krajowej
-50,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Skarszewy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 222 500 zł, czyli 4 627 zł/m², w obserwowanym przedziale od 113 250 zł do 468 509 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 94 000 zł do 300 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 39,9% transakcji zawarto między 150 000 zł a 230 000 zł, a 9,8% przekroczyło 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 39,3% sprzedanych lokali ma od 46 do 63 m², a 11,5% przekracza 69 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 30% niższa od mediany gminy (Skarszewy: 318 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 50,6% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Skarszewy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
207 500 zł |
-6,7% |
4 113 zł/m² |
| 2025 |
14 |
222 500 zł |
-35,5% |
4 627 zł/m² |
| 2024 |
28 |
345 000 zł |
+29,6% |
6 077 zł/m² |
| 2023 |
25 |
266 240 zł |
+22,2% |
5 657 zł/m² |
| 2022 |
30 |
217 940 zł |
+9,1% |
4 715 zł/m² |
| 2021 |
59 |
199 720 zł |
+66,4% |
4 154 zł/m² |
| 2020 |
13 |
120 000 zł |
-36,3% |
2 495 zł/m² |
| 2019 |
22 |
188 500 zł |
+17,4% |
3 450 zł/m² |
| 2018 |
24 |
160 500 zł |
+9,4% |
3 191 zł/m² |
| 2017 |
28 |
146 750 zł |
+15,6% |
3 130 zł/m² |
| 2016 |
2 |
127 000 zł |
+5,8% |
1 989 zł/m² |
| 2015 |
5 |
120 000 zł |
+67,8% |
2 195 zł/m² |
| 2014 |
6 |
71 500 zł |
-15,9% |
1 358 zł/m² |
| 2013 |
4 |
85 000 zł |
-1,7% |
1 424 zł/m² |
| 2012 |
2 |
86 500 zł |
-42,3% |
1 737 zł/m² |
| 2011 |
9 |
150 000 zł |
+0% |
2 213 zł/m² |
| 2010 |
3 |
150 000 zł |
— |
2 033 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Skarszewy (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
14 |
| Mediana ceny |
222 500 zł |
| Cena za m² |
4 627 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,6 m² |
| Typowy przedział |
113 250 – 468 509 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Skarszewy
Rozkład obliczony na podstawie 276 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 94 000 zł |
9,8% |
| 94 000 – 150 000 zł |
18,5% |
| 150 000 – 230 000 zł |
39,9% |
| 230 000 – 300 000 zł |
22,1% |
| Powyżej 300 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Skarszewy
Rozkład ceny za m² na podstawie 270 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 800 zł/m² |
10,4% |
| 1 800 – 3 000 zł/m² |
15,2% |
| 3 000 – 4 600 zł/m² |
47% |
| 4 600 – 6 100 zł/m² |
17% |
| Powyżej 6 100 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Skarszewy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
10,4% |
| 35 – 46 m² |
22,2% |
| 46 – 63 m² |
39,3% |
| 63 – 69 m² |
16,7% |
| Powyżej 69 m² |
11,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Skarszewy (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
8% |
158 000 zł |
4 497 zł/m² |
| 2 izby |
39,2% |
191 000 zł |
4 239 zł/m² |
| 3 izby |
38,4% |
228 465 zł |
3 817 zł/m² |
| 4 izby |
12,9% |
167 500 zł |
2 675 zł/m² |
| 5 izb |
1,1% |
210 000 zł |
2 368 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
290 000 zł |
3 156 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Skarszewy
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Demlin |
290 |
— |
23 zł/m² |
| Szczodrowo |
231 |
— |
4,8 zł/m² |
| Nowy Wiec |
180 |
— |
15 zł/m² |
| Bolesławowo |
146 |
152 000 zł |
35 zł/m² |
| Pogódki |
129 |
115 000 zł |
12 zł/m² |
| Bożepole Królewskie |
122 |
— |
27 zł/m² |
| Godziszewo |
114 |
— |
34 zł/m² |
| Więckowy |
100 |
— |
9,5 zł/m² |
| Obozin |
100 |
— |
7,2 zł/m² |
| Kamierowskie Piece |
83 |
142 000 zł |
35 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Skarszewy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
46 |
39 zł/m² |
53 000 zł |
1 576 m² |
| Grunty rolne |
1 047 |
20 zł/m² |
55 000 zł |
2 737 m² |
| Grunty leśne |
22 |
18 zł/m² |
58 000 zł |
6 258 m² |
| Wszystkie działki |
1 494 |
16 zł/m² |
57 000 zł |
3 028 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Skarszewy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
189 |
14 |
0 |
148 |
27 |
| 2026 (do 17.08) |
17 |
2 |
0 |
13 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
2 463 |
293 |
0 |
1 760 |
410 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Skarszewy to lokal dwuizbowy, z medianą ceny 191 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 35,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Skarszewy: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Skarszewy?
Licz się ze średnią kwotą 964 235 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Skarszewy, czyli około 4 345 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 100 nieruchomości: 61 domów i 39 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Skarszewy?
Ceny wahają się od około 230 000 zł do 9 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Skarszewy?
Zazwyczaj oferują około 222 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 329 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Skarszewy:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 51 m² | 337 825 zł |
| 3 pokoje | 63 m² | 505 073 zł |
| 4 pokoje | 128 m² | 1 086 733 zł |
| 5 pokoi | 166 m² | 897 111 zł |
| 6 pokoi | 258 m² | 1 376 143 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 4 345 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 424 zł/m², a dla domów spada do 4 019 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Skarszewy?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.