Domy i mieszkania na sprzedaż Młynary (obszar wiejski)

Mamy 25 domów na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Młynary, w cenach od 134 000 zł do 2 200 000 zł, przy średniej cenie 1 058 500 zł.

13 nieruchomości na sprzedaż w okolicach obszaru wiejskiego gminy Młynary

Średnia cena 1 058 500 zł cena sprzedaży
Przedział cen 134 000–2 200 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 159 m² na nieruchomość
Cena za m² 6 654 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

12 łącznie
92% domy
  • Mieszkania 8,3%
    1 nieruchomość
  • Domy 91,7%
    11 nieruchomości

Ile pokoi

12 łącznie
42% 5+ pokoi
  • 1 pokój 16,7%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 33,3%
    4 nieruchomości
  • 3 pokoje 8,3%
    1 nieruchomość
  • 5+ pokoi 41,7%
    5 nieruchomości

Przedziały cenowe

12 łącznie
  • 130 000–180 000 zł 25,0%
    3 nieruchomości
  • 195 000–370 000 zł 16,7%
    2 nieruchomości
  • 490 000–1 755 000 zł 25,0%
    3 nieruchomości
  • 1 880 000–1 930 000 zł 16,7%
    2 nieruchomości
  • 2 200 000–2 205 000 zł 16,7%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

12 łącznie
  • 30–60 m² 33,3%
    4 nieruchomości
  • 120–130 m² 8,3%
    1 nieruchomość
  • 130–190 m² 33,3%
    4 nieruchomości
  • 280–290 m² 8,3%
    1 nieruchomość
  • 330–340 m² 16,7%
    2 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 34 m² 170 m²
Cena za metr kwadratowy 3 941 zł/m² 6 703 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Młynary liczy 25 nieruchomości. Domy mają około 170 m² przy średniej cenie 6 703 zł/m², podczas gdy mieszkania oferują mniej przestrzeni (około 34 m²) przy cenie za metr kwadratowy niższej — około 3 941 zł/m².

Domy 2-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 5- i 7-pokojowe.

W latach 2010–2025 16 mieszkań zmieniło właściciela na obszarze wiejskim gminy Młynary, przy medianie ceny 90 500 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Mediana ceny za metr kwadratowy: 1 403 zł.

Mediana ceny sprzedaży 90 500 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 1 403 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 16 2010–2025

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Młynary obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 90 500 zł, czyli 1 403 zł/m², w obserwowanym przedziale od 35 000 zł do 312 500 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 45 000 zł do 230 000 zł (około 81% rynku).

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Młynary rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 2 99 500 zł -68,6% 2 350 zł/m²
2025 1 317 000 zł +111,3% 6 240 zł/m²
2024 3 150 000 zł — 4 534 zł/m²
2022 1 45 000 zł -15,1% 962 zł/m²
2021 3 53 000 zł +6% 1 304 zł/m²
2020 3 50 000 zł -35,1% 986 zł/m²
2019 1 77 000 zł — 1 454 zł/m²
2013 1 96 000 zł — 1 221 zł/m²
2010 1 110 000 zł — 1 211 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Młynary (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 16
Mediana ceny 90 500 zł
Cena za m² 1 403 zł/m²
Mediana powierzchni 52,1 m²
Typowy przedział 35 000 –
312 500 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Młynary

Rozkład obliczony na podstawie 16 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 45 000 zł 6,2%
45 000 – 51 000 zł 25%
51 000 – 140 000 zł 37,5%
140 000 – 230 000 zł 18,8%
Powyżej 230 000 zł 12,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Młynary

Rozkład ceny za m² na podstawie 16 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 920 zł/m² 12,5%
920 – 1 200 zł/m² 12,5%
1 200 – 2 500 zł/m² 43,8%
2 500 – 4 700 zł/m² 18,8%
Powyżej 4 700 zł/m² 12,5%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Młynary

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 36 m² 12,5%
36 – 49 m² 18,8%
49 – 61 m² 37,5%
61 – 74 m² 18,8%
Powyżej 74 m² 12,5%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Młynary (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 31,2% 50 000 zł 1 942 zł/m²
3 izby 37,5% 81 000 zł 1 492 zł/m²
4 izby 25% 124 500 zł 2 377 zł/m²
5 izb 6,2% 317 000 zł 6 240 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Młynary

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Nowe Monasterzysko 39 — 3,3 zł/m²
Zastawno 36 — 3,0 zł/m²
Zaścianki 34 — 3,5 zł/m²
Karszewo 33 — 3,3 zł/m²
Stare Monasterzysko 30 — 2,5 zł/m²
Kwietnik 30 — 3,0 zł/m²
Młynarska Wola 29 77 000 zł 3,6 zł/m²
Ojcowa Wola 23 — 2,6 zł/m²
Płonne 23 — 2,3 zł/m²
Warszewo 14 — 2,4 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Młynary: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Grunty rolne 169 4,1 zł/m² 65 000 zł 13 800 m²
Wszystkie działki 331 2,8 zł/m² 52 000 zł 18 258 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Młynary

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 51 2 0 32 17
2026 (do 17.08) 24 3 0 15 6
Razem 2010–2026 669 23 0 477 169

Ceny obszaru wiejskiego gminy Młynary to 90 500 zł mediany w latach 2010–2025. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Młynary?

Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Młynary kosztują średnio około 1 058 500 zł, czyli około 6 654 zł/m².

Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Młynary?

Obecnie dostępnych ofert: 25: 11 domów i 1 mieszkanie oraz 13 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Młynary?

Oferty zaczynają się od 134 000 zł i sięgają 2 200 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Młynary?

Średnia powierzchnia to około 159 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 170 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 34 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Młynary?

Średnio wychodzi około 6 654 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 941 zł/m², a dla domów rośnie do 6 703 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Młynary?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 7-pokojowy dom.