Mamy 25 domów na sprzedaż na terenie Młynar, w cenach od 134 000 zł do 2 200 000 zł, przy średniej cenie 1 058 500 zł.
Ceny nieruchomości Młynar według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Młynar sprzedawano w 2025 roku za medianę 200 000 zł. Typowa nieruchomość: 51,1 m², 3 izby. Ceny zyskały 26,2% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
200 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 794 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
+26,2%
mediana
Od 2010 roku
+166,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
-13%
Elbląski: 230 000 zł
Wobec mediany krajowej
-55,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Młynar obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 200 000 zł, czyli 3 794 zł/m², w obserwowanym przedziale od 90 250 zł do 304 050 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 200 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 41,8% transakcji zawarto między 75 000 zł a 150 000 zł, a 11% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 39,6% sprzedanych lokali ma od 47 do 68 m², a 12,1% przekracza 78 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 13% niższa od mediany powiatu (Elbląski: 230 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 55,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 149 000 zł i 3 085 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 162 000 zł (3 610 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Młynar rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
149 000 zł |
-25,5% |
3 085 zł/m² |
| 2025 |
8 |
200 000 zł |
+26,2% |
3 794 zł/m² |
| 2024 |
6 |
158 500 zł |
+81,1% |
3 247 zł/m² |
| 2023 |
4 |
87 500 zł |
-10,3% |
2 034 zł/m² |
| 2022 |
6 |
97 500 zł |
+84% |
1 706 zł/m² |
| 2021 |
5 |
53 000 zł |
-42,7% |
1 304 zł/m² |
| 2020 |
10 |
92 500 zł |
-1,1% |
1 898 zł/m² |
| 2019 |
8 |
93 500 zł |
+13,3% |
1 863 zł/m² |
| 2018 |
8 |
82 500 zł |
-7,3% |
1 730 zł/m² |
| 2017 |
8 |
89 000 zł |
-34,1% |
1 791 zł/m² |
| 2016 |
5 |
135 000 zł |
— |
2 182 zł/m² |
| 2014 |
2 |
87 500 zł |
+8,7% |
1 363 zł/m² |
| 2013 |
4 |
80 500 zł |
-13% |
1 293 zł/m² |
| 2012 |
2 |
92 500 zł |
-38,3% |
2 120 zł/m² |
| 2011 |
3 |
150 000 zł |
+100% |
2 057 zł/m² |
| 2010 |
5 |
75 000 zł |
— |
1 483 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Młynary: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
200 000 zł |
| Cena za m² |
3 794 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,1 m² |
| Typowy przedział |
90 250 – 304 050 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Młynar
Rozkład obliczony na podstawie 91 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
9,9% |
| 50 000 – 75 000 zł |
15,4% |
| 75 000 – 150 000 zł |
41,8% |
| 150 000 – 200 000 zł |
22% |
| Powyżej 200 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Młynar
Rozkład ceny za m² na podstawie 91 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 990 zł/m² |
12,1% |
| 990 – 1 500 zł/m² |
16,5% |
| 1 500 – 2 300 zł/m² |
41,8% |
| 2 300 – 4 100 zł/m² |
18,7% |
| Powyżej 4 100 zł/m² |
11% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Młynar
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
9,9% |
| 36 – 47 m² |
22% |
| 47 – 68 m² |
39,6% |
| 68 – 78 m² |
16,5% |
| Powyżej 78 m² |
12,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Młynary: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
17,6% |
72 500 zł |
2 189 zł/m² |
| 3 izby |
42,9% |
85 000 zł |
2 021 zł/m² |
| 4 izby |
34,1% |
150 000 zł |
2 233 zł/m² |
| 5 izb |
3,3% |
175 000 zł |
3 145 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,2% |
185 000 zł |
1 801 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Młynar
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Młynary 05 |
52 |
90 000 zł |
42 zł/m² |
| Nowe Monasterzysko |
39 |
— |
3,3 zł/m² |
| Młynary 04 |
37 |
87 882 zł |
45 zł/m² |
| Zastawno |
36 |
— |
3,0 zł/m² |
| Zaścianki |
34 |
— |
3,5 zł/m² |
| Karszewo |
33 |
— |
3,3 zł/m² |
| Kwietnik |
30 |
— |
3,0 zł/m² |
| Stare Monasterzysko |
30 |
— |
2,5 zł/m² |
| Młynarska Wola |
29 |
77 000 zł |
3,6 zł/m² |
| Płonne |
23 |
— |
2,3 zł/m² |
Ceny działek na terenie Młynar: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
19 |
40 zł/m² |
43 000 zł |
1 074 m² |
| Grunty rolne |
183 |
4,6 zł/m² |
65 000 zł |
11 554 m² |
| Wszystkie działki |
362 |
3,0 zł/m² |
50 000 zł |
14 690 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Młynar
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Młynary |
31 |
42 zł/m² |
47 000 zł |
| Młynary (obszar wiejski) |
331 |
2,8 zł/m² |
52 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Młynar
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
71 |
9 |
0 |
39 |
23 |
| 2026 (do 17.08) |
38 |
8 |
0 |
19 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
914 |
115 |
0 |
556 |
243 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Młynar zamyka się między 90 250 zł a 304 050 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,9% nieruchomości sprzedano poniżej 50 000 zł, a 11% powyżej 200 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Młynar: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Młynar?
Na zakup nieruchomości na terenie Młynar trzeba przeznaczyć średnio 1 058 500 zł, czyli około 6 654 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Młynar?
Aktualna oferta to około 25 nieruchomości: 11 domów i 1 mieszkanie oraz 13 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 134 000 zł do 2 200 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 159 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 170 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 34 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Młynar?
Średnia cena to 6 654 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 941 zł/m², a dla domów rośnie do 6 703 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Młynar?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 7-pokojowy dom.