Odkryj 20 domów na sprzedaż na terenie Młynar. Ceny wahają się od 178 000 zł do 490 000 zł, a średnia cena to 261 250 zł.
Ceny nieruchomości Młynar według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Młynar wyniosła 150 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Młynary) mediana to 200 000 zł. Zmiana roczna: -10,2%.
Mediana ceny sprzedaży
150 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 453 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
-10,2%
mediana
Od 2016 roku
+11,1%
mediana
Wobec mediany gminy
-25%
Młynary: 200 000 zł
Wobec mediany krajowej
-66,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Młynar obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 150 000 zł, czyli 3 453 zł/m², w obserwowanym przedziale od 89 500 zł do 277 822 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 60 000 zł do 200 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 36% transakcji zawarto między 79 000 zł a 150 000 zł, a 10,7% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 41,3% sprzedanych lokali ma od 46 do 68 m², a 12% przekracza 78 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 25% niższa od mediany gminy (Młynary: 200 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 66,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 175 000 zł i 4 375 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 190 000 zł (4 255 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Młynar rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
175 000 zł |
+16,7% |
4 375 zł/m² |
| 2025 |
7 |
150 000 zł |
-10,2% |
3 453 zł/m² |
| 2024 |
3 |
167 000 zł |
+90,9% |
2 271 zł/m² |
| 2023 |
4 |
87 500 zł |
-41,7% |
2 034 zł/m² |
| 2022 |
5 |
150 000 zł |
+53,8% |
2 192 zł/m² |
| 2021 |
2 |
97 500 zł |
-2,5% |
1 934 zł/m² |
| 2020 |
7 |
100 000 zł |
-9,1% |
2 062 zł/m² |
| 2019 |
7 |
110 000 zł |
+33,3% |
2 273 zł/m² |
| 2018 |
8 |
82 500 zł |
-7,3% |
1 730 zł/m² |
| 2017 |
8 |
89 000 zł |
-34,1% |
1 791 zł/m² |
| 2016 |
5 |
135 000 zł |
— |
2 182 zł/m² |
| 2014 |
2 |
87 500 zł |
+34,6% |
1 363 zł/m² |
| 2013 |
3 |
65 000 zł |
-29,7% |
1 365 zł/m² |
| 2012 |
2 |
92 500 zł |
-38,3% |
2 120 zł/m² |
| 2011 |
3 |
150 000 zł |
+112% |
2 057 zł/m² |
| 2010 |
4 |
70 750 zł |
— |
1 814 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Młynary: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
150 000 zł |
| Cena za m² |
3 453 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,4 m² |
| Typowy przedział |
89 500 – 277 822 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Młynar
Rozkład obliczony na podstawie 75 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 60 000 zł |
9,3% |
| 60 000 – 79 000 zł |
18,7% |
| 79 000 – 150 000 zł |
36% |
| 150 000 – 200 000 zł |
25,3% |
| Powyżej 200 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Młynar
Rozkład ceny za m² na podstawie 75 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
10,7% |
| 1 100 – 1 600 zł/m² |
20% |
| 1 600 – 2 300 zł/m² |
40% |
| 2 300 – 3 500 zł/m² |
20% |
| Powyżej 3 500 zł/m² |
9,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Młynar
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
12% |
| 37 – 46 m² |
17,3% |
| 46 – 68 m² |
41,3% |
| 68 – 78 m² |
17,3% |
| Powyżej 78 m² |
12% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Młynary: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
14,7% |
75 000 zł |
2 302 zł/m² |
| 3 izby |
44% |
90 000 zł |
2 118 zł/m² |
| 4 izby |
36% |
150 000 zł |
2 212 zł/m² |
| 5 izb |
2,7% |
162 500 zł |
1 597 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,7% |
185 000 zł |
1 801 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Młynar
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Młynary 05 |
52 |
90 000 zł |
42 zł/m² |
| Młynary 04 |
37 |
87 882 zł |
45 zł/m² |
| Młynary 02 |
21 |
125 500 zł |
— |
| Młynary 01 |
13 |
120 000 zł |
— |
| Młynary 03 |
9 |
— |
25 zł/m² |
Ceny działek na terenie Młynar: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
16 |
41 zł/m² |
41 500 zł |
1 054 m² |
| Grunty rolne |
14 |
49 zł/m² |
76 000 zł |
1 488 m² |
| Wszystkie działki |
31 |
42 zł/m² |
47 000 zł |
1 054 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Młynar
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
20 |
7 |
0 |
7 |
6 |
| 2026 (do 17.08) |
14 |
5 |
0 |
4 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
245 |
92 |
0 |
79 |
74 |
Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Młynar różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Młynary 02, z medianą 125 500 zł przy 6 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Młynary 05 (52). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Młynar
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Młynar?
Nieruchomości na terenie Młynar kosztują średnio około 261 250 zł, czyli około 3 507 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Młynar?
W tej chwili do wyboru są 20 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Młynar?
Ceny wahają się od około 178 000 zł do 490 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Młynar?
Zazwyczaj oferują około 75 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Młynar?
Wynosi ona około 3 507 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Młynar?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 7-pokojowy dom.