Odkryj 32 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Miłomłyn. Ceny wahają się od 79 000 zł do 3 799 000 zł, a średnia cena to 798 528 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Miłomłyn według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Miłomłyn? Odpowiedź dają sprzedaże w 2024 roku: 144 500 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 87 500 zł a 259 750 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
144 500 zł
2024
Mediana ceny za m²
2 780 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
6
2024
Ceny w ciągu roku
+31,4%
mediana
Od 2018 roku
+350,2%
mediana
Wobec mediany gminy
-9,7%
Miłomłyn: 160 000 zł
Wobec mediany krajowej
-65,2%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Miłomłyn obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 144 500 zł, czyli 2 780 zł/m², w obserwowanym przedziale od 87 500 zł do 259 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 16 000 zł do 190 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 35 000 zł a 99 000 zł, a 11,8% przekroczyło 190 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 41,2% sprzedanych lokali ma od 46 do 57 m², a 7,8% przekracza 86 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 9,7% niższa od mediany gminy (Miłomłyn: 160 000 zł), a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 65,2% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Miłomłyn rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
90 000 zł |
-44,3% |
1 622 zł/m² |
| 2025 |
2 |
161 600 zł |
+11,8% |
4 166 zł/m² |
| 2024 |
6 |
144 500 zł |
+31,4% |
2 780 zł/m² |
| 2023 |
3 |
110 000 zł |
-36,1% |
1 930 zł/m² |
| 2022 |
4 |
172 250 zł |
+151,5% |
2 932 zł/m² |
| 2021 |
3 |
68 500 zł |
+4,2% |
1 262 zł/m² |
| 2020 |
2 |
65 750 zł |
+338,3% |
1 309 zł/m² |
| 2019 |
1 |
15 000 zł |
-53,3% |
175 zł/m² |
| 2018 |
8 |
32 100 zł |
-84,6% |
801 zł/m² |
| 2017 |
2 |
208 500 zł |
+612,8% |
2 514 zł/m² |
| 2016 |
2 |
29 250 zł |
-30,7% |
820 zł/m² |
| 2015 |
4 |
42 178 zł |
-29,7% |
842 zł/m² |
| 2014 |
4 |
60 000 zł |
-26,8% |
1 127 zł/m² |
| 2013 |
1 |
82 000 zł |
+77,6% |
1 465 zł/m² |
| 2012 |
4 |
46 167 zł |
+61,6% |
682 zł/m² |
| 2011 |
2 |
28 561 zł |
— |
445 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Miłomłyn (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
144 500 zł |
| Cena za m² |
2 780 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,4 m² |
| Typowy przedział |
87 500 – 259 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Miłomłyn
Rozkład obliczony na podstawie 51 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 16 000 zł |
9,8% |
| 16 000 – 35 000 zł |
17,6% |
| 35 000 – 99 000 zł |
43,1% |
| 99 000 – 190 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 190 000 zł |
11,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Miłomłyn
Rozkład ceny za m² na podstawie 51 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 410 zł/m² |
9,8% |
| 410 – 750 zł/m² |
17,6% |
| 750 – 2 100 zł/m² |
43,1% |
| 2 100 – 3 100 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 3 100 zł/m² |
11,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Miłomłyn
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
2% |
| 28 – 46 m² |
27,5% |
| 46 – 57 m² |
41,2% |
| 57 – 86 m² |
21,6% |
| Powyżej 86 m² |
7,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Miłomłyn (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,9% |
39 150 zł |
1 017 zł/m² |
| 2 izby |
23,5% |
29 750 zł |
1 550 zł/m² |
| 3 izby |
49% |
79 000 zł |
1 581 zł/m² |
| 4 izby |
9,8% |
99 000 zł |
2 108 zł/m² |
| 5 izb |
13,7% |
110 000 zł |
1 643 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Miłomłyn
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Winiec |
191 |
— |
33 zł/m² |
| Liwa |
108 |
85 000 zł |
7,0 zł/m² |
| Rogowa Góra |
103 |
— |
150 zł/m² |
| Liksajny |
95 |
— |
8,0 zł/m² |
| Wólka Majdańska |
88 |
— |
12 zł/m² |
| Bynowo |
74 |
40 000 zł |
107 zł/m² |
| Skarpa |
65 |
— |
6,3 zł/m² |
| Dębinka |
35 |
— |
8,8 zł/m² |
| Zalewo |
34 |
53 500 zł |
26 zł/m² |
| Gil Wielki |
34 |
— |
50 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Miłomłyn: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
410 |
26 zł/m² |
50 000 zł |
1 708 m² |
| Grunty rolne |
374 |
9,3 zł/m² |
113 500 zł |
4 982 m² |
| Grunty leśne |
9 |
13 zł/m² |
103 220 zł |
6 000 m² |
| Wszystkie działki |
799 |
18 zł/m² |
68 000 zł |
2 702 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Miłomłyn
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
113 |
2 |
0 |
94 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
43 |
3 |
0 |
33 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
1 288 |
51 |
0 |
1 003 |
234 |
Trajektorię cen obszaru wiejskiego gminy Miłomłyn widać w dłuższej perspektywie: 32 100 zł mediany w 2018 roku, 144 500 zł w 2024 roku, czyli +350,2%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 100% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Miłomłyn
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Miłomłyn?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Miłomłyn kosztują średnio około 798 528 zł, czyli około 5 690 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 32: 26 domów i 6 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 79 000 zł do 3 799 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Miłomłyn?
Średnio mają około 140 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 156 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 71 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Miłomłyn:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 61 m² | 382 843 zł |
| 3 pokoje | 114 m² | 692 000 zł |
| 5 pokoi | 162 m² | 944 909 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Miłomłyn?
Wynosi ona około 5 690 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 025 zł/m², a dla domów rośnie do 5 760 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Miłomłyn?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 2-pokojowy dom.