Znajdź 23 nieruchomości na sprzedaż na terenie Zalewa, w cenach między 139 000 zł a 6 700 000 zł, przy średniej cenie 1 086 783 zł.
Ceny nieruchomości Zalewa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Zalewa sprzedawano w 2025 roku za medianę 124 000 zł. Typowa nieruchomość: 44,7 m², 3 izby. Ceny straciły 8,1% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
124 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 228 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
18
2025
Ceny w ciągu roku
-8,1%
mediana
Od 2011 roku
+106,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
-61,7%
Iławski: 324 000 zł
Wobec mediany krajowej
-72,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Zalewa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 124 000 zł, czyli 3 228 zł/m², w obserwowanym przedziale od 59 250 zł do 300 650 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 26 000 zł do 170 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 50 000 zł a 120 000 zł, a 11,5% przekroczyło 170 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 47,1% sprzedanych lokali ma od 42 do 60 m², a 10,3% przekracza 69 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 61,7% niższa od mediany powiatu (Iławski: 324 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 72,4% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Zalewo — mediana 96 000 zł (1 979 zł/m², 79 transakcji od 2010 roku), dalej Zalewo (obszar wiejski) z medianą 70 000 zł (1 291 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 115 000 zł i 3 758 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 105 000 zł (3 228 zł/m²) przy 14 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Zalewa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
115 000 zł |
-7,3% |
3 758 zł/m² |
| 2025 |
18 |
124 000 zł |
-8,1% |
3 228 zł/m² |
| 2024 |
14 |
135 000 zł |
+35% |
2 148 zł/m² |
| 2023 |
9 |
100 000 zł |
+17,6% |
1 721 zł/m² |
| 2022 |
12 |
85 000 zł |
+70% |
1 642 zł/m² |
| 2021 |
15 |
50 000 zł |
-47,4% |
1 746 zł/m² |
| 2020 |
9 |
95 000 zł |
+18,8% |
2 051 zł/m² |
| 2019 |
19 |
80 000 zł |
-23,8% |
1 417 zł/m² |
| 2018 |
9 |
105 000 zł |
+57,9% |
1 116 zł/m² |
| 2017 |
8 |
66 500 zł |
+20,9% |
1 192 zł/m² |
| 2016 |
7 |
55 000 zł |
-18,5% |
1 106 zł/m² |
| 2015 |
12 |
67 500 zł |
+145,5% |
1 159 zł/m² |
| 2014 |
8 |
27 500 zł |
-40,2% |
768 zł/m² |
| 2013 |
11 |
46 000 zł |
-51,6% |
1 064 zł/m² |
| 2012 |
5 |
95 000 zł |
+58,3% |
1 174 zł/m² |
| 2011 |
9 |
60 000 zł |
-36,8% |
1 708 zł/m² |
| 2010 |
4 |
95 000 zł |
— |
1 589 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zalewo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
18 |
| Mediana ceny |
124 000 zł |
| Cena za m² |
3 228 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,7 m² |
| Typowy przedział |
59 250 – 300 650 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Zalewa
Rozkład obliczony na podstawie 174 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 26 000 zł |
10,3% |
| 26 000 – 50 000 zł |
16,7% |
| 50 000 – 120 000 zł |
43,1% |
| 120 000 – 170 000 zł |
18,4% |
| Powyżej 170 000 zł |
11,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Zalewa
Rozkład ceny za m² na podstawie 174 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 610 zł/m² |
10,3% |
| 610 – 1 100 zł/m² |
21,8% |
| 1 100 – 2 300 zł/m² |
38,5% |
| 2 300 – 3 800 zł/m² |
19,5% |
| Powyżej 3 800 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Zalewa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
9,2% |
| 34 – 42 m² |
19% |
| 42 – 60 m² |
47,1% |
| 60 – 69 m² |
14,4% |
| Powyżej 69 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zalewo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,2% |
44 000 zł |
2 254 zł/m² |
| 2 izby |
20,9% |
50 000 zł |
1 797 zł/m² |
| 3 izby |
53,5% |
75 000 zł |
1 846 zł/m² |
| 4 izby |
20,3% |
110 000 zł |
2 007 zł/m² |
| 5 izb |
3,5% |
142 000 zł |
1 671 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
105 000 zł |
1 097 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Zalewa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Zalewo 2 |
184 |
98 000 zł |
30 zł/m² |
| Dobrzyki |
135 |
80 000 zł |
3,0 zł/m² |
| Urowo |
132 |
— |
30 zł/m² |
| Jerzwałd |
110 |
— |
17 zł/m² |
| Wielowieś |
105 |
50 000 zł |
9,9 zł/m² |
| Pozorty |
73 |
92 500 zł |
9,9 zł/m² |
| Bajdy |
69 |
48 000 zł |
3,8 zł/m² |
| Zalewo 1 |
62 |
36 000 zł |
28 zł/m² |
| Barty |
54 |
62 500 zł |
3,0 zł/m² |
| Wieprz |
52 |
67 500 zł |
30 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Zalewa
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Zalewo |
79 |
96 000 zł |
1 979 zł/m² |
| Zalewo (obszar wiejski) |
95 |
70 000 zł |
1 291 zł/m² |
Ceny działek na terenie Zalewa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
280 |
22 zł/m² |
55 400 zł |
2 046 m² |
| Grunty rolne |
584 |
6,6 zł/m² |
54 500 zł |
6 289 m² |
| Grunty leśne |
9 |
3,1 zł/m² |
20 000 zł |
9 200 m² |
| Wszystkie działki |
904 |
11 zł/m² |
54 500 zł |
4 006 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Zalewa
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Zalewo |
99 |
31 zł/m² |
50 000 zł |
| Zalewo (obszar wiejski) |
805 |
9,9 zł/m² |
55 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Zalewa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
153 |
20 |
0 |
113 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
58 |
5 |
0 |
35 |
18 |
| Razem 2010–2026 |
1 896 |
183 |
0 |
1 307 |
406 |
Trajektorię cen Zalewa widać w dłuższej perspektywie: 60 000 zł mediany w 2011 roku, 124 000 zł w 2025 roku, czyli +106,7%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 28,6% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Zalewa: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Zalewa?
Na zakup nieruchomości na terenie Zalewa trzeba przeznaczyć średnio 1 086 783 zł, czyli około 8 731 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 23 nieruchomości: 18 domów i 5 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Zalewa?
Ceny wahają się od około 139 000 zł do 6 700 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Zalewa?
Zazwyczaj oferują około 124 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 146 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 47 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Zalewa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 50 m² | 224 714 zł |
| 3 pokoje | 59 m² | 365 000 zł |
| 6 pokoi | 200 m² | 2 640 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Zalewa?
Wynosi ona około 8 731 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 861 zł/m², a dla domów rośnie do 9 170 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Zalewa?
Zdecydowanym faworytem jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.