Mamy 25 nieruchomości na sprzedaż na terenie Nowego Miasta Lubawskiego, w cenach od 260 000 zł do 1 880 000 zł, przy średniej cenie 677 480 zł.
Ceny nieruchomości Nowego Miasta Lubawskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Nowego Miasta Lubawskiego zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 200 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 212 333 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 8,3% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
200 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 883 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
11
2025
Ceny w ciągu roku
+73,9%
mediana
Od 2010 roku
+166,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
-25,2%
Nowomiejski: 267 450 zł
Wobec mediany krajowej
-55,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Nowego Miasta Lubawskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 200 000 zł, czyli 2 883 zł/m², w obserwowanym przedziale od 48 000 zł do 449 950 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 46 000 zł do 250 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 42,5% transakcji zawarto między 79 000 zł a 170 000 zł, a 10,3% przekroczyło 250 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,2% sprzedanych lokali ma od 37 do 54 m², a 9,8% przekracza 66 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 25,2% niższa od mediany powiatu (Nowomiejski: 267 450 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 55,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 10 sprzedaży mieszkań, z medianą 140 000 zł i 3 127 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 115 000 zł (2 699 zł/m²) przy 14 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Nowego Miasta Lubawskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
10 |
140 000 zł |
-30% |
3 127 zł/m² |
| 2025 |
11 |
200 000 zł |
+73,9% |
2 883 zł/m² |
| 2024 |
12 |
115 000 zł |
-23,3% |
2 279 zł/m² |
| 2023 |
13 |
150 000 zł |
-15,3% |
2 897 zł/m² |
| 2022 |
15 |
177 000 zł |
+12,8% |
3 234 zł/m² |
| 2021 |
15 |
156 870 zł |
-4,8% |
3 380 zł/m² |
| 2020 |
20 |
164 751 zł |
+2,3% |
3 700 zł/m² |
| 2019 |
24 |
161 035 zł |
+38,5% |
3 500 zł/m² |
| 2018 |
16 |
116 308 zł |
+93,8% |
3 217 zł/m² |
| 2017 |
5 |
60 000 zł |
-25% |
1 923 zł/m² |
| 2016 |
7 |
80 000 zł |
-2,4% |
1 541 zł/m² |
| 2015 |
3 |
82 000 zł |
+27,6% |
2 855 zł/m² |
| 2014 |
2 |
64 250 zł |
-19,7% |
2 113 zł/m² |
| 2013 |
7 |
80 000 zł |
-11,1% |
1 865 zł/m² |
| 2012 |
1 |
90 000 zł |
+16,9% |
1 731 zł/m² |
| 2011 |
7 |
77 000 zł |
+2,7% |
1 682 zł/m² |
| 2010 |
6 |
75 000 zł |
— |
2 272 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Nowe Miasto Lubawskie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
11 |
| Mediana ceny |
200 000 zł |
| Cena za m² |
2 883 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
57,3 m² |
| Typowy przedział |
48 000 – 449 950 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Nowego Miasta Lubawskiego
Rozkład obliczony na podstawie 174 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 46 000 zł |
10,3% |
| 46 000 – 79 000 zł |
17,8% |
| 79 000 – 170 000 zł |
42,5% |
| 170 000 – 250 000 zł |
19% |
| Powyżej 250 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Nowego Miasta Lubawskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 173 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
9,8% |
| 1 100 – 2 000 zł/m² |
17,9% |
| 2 000 – 3 500 zł/m² |
37% |
| 3 500 – 4 400 zł/m² |
23,7% |
| Powyżej 4 400 zł/m² |
11,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Nowego Miasta Lubawskiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
9,2% |
| 29 – 37 m² |
17,9% |
| 37 – 54 m² |
42,2% |
| 54 – 66 m² |
20,8% |
| Powyżej 66 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Nowe Miasto Lubawskie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,8% |
51 150 zł |
2 984 zł/m² |
| 2 izby |
30,2% |
83 000 zł |
2 764 zł/m² |
| 3 izby |
48,3% |
155 000 zł |
2 907 zł/m² |
| 4 izby |
12,8% |
142 500 zł |
2 680 zł/m² |
| 5 izb |
2,3% |
274 500 zł |
3 039 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
200 000 zł |
2 122 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Nowego Miasta Lubawskiego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Bratian |
394 |
161 070 zł |
22 zł/m² |
| Jamielnik |
164 |
162 450 zł |
28 zł/m² |
| Pacółtowo |
159 |
— |
18 zł/m² |
| Skarlin |
135 |
— |
11 zł/m² |
| Radomno |
132 |
83 500 zł |
12 zł/m² |
| Gwiździny |
106 |
87 500 zł |
6,3 zł/m² |
| Lekarty |
97 |
— |
14 zł/m² |
| Nawra |
56 |
76 000 zł |
9,9 zł/m² |
| Tylice |
51 |
50 000 zł |
4,6 zł/m² |
| Bagno |
47 |
87 000 zł |
46 zł/m² |
Ceny działek na terenie Nowego Miasta Lubawskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
580 |
22 zł/m² |
45 000 zł |
1 970 m² |
| Grunty rolne |
456 |
7,9 zł/m² |
54 000 zł |
5 178 m² |
| Grunty leśne |
9 |
4,8 zł/m² |
40 000 zł |
10 500 m² |
| Wszystkie działki |
1 066 |
15 zł/m² |
47 000 zł |
2 635 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Nowego Miasta Lubawskiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
158 |
11 |
0 |
119 |
28 |
| 2026 (do 17.08) |
73 |
10 |
0 |
45 |
18 |
| Razem 2010–2026 |
1 839 |
182 |
0 |
1 292 |
365 |
W porównaniu z medianą powiatu (Nowomiejski: 267 450 zł) ceny Nowego Miasta Lubawskiego są o 25,2% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -55,6%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +166,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Nowego Miasta Lubawskiego — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Nowego Miasta Lubawskiego?
Licz się ze średnią kwotą 677 480 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Nowego Miasta Lubawskiego, czyli około 5 062 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Nowego Miasta Lubawskiego?
Aktualna oferta to około 25 nieruchomości: 22 domy i 3 mieszkania.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Nowego Miasta Lubawskiego?
Ceny wahają się od około 260 000 zł do 1 880 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 134 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 145 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 52 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Nowego Miasta Lubawskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 114 m² | 865 111 zł |
| 4 pokoje | 140 m² | 369 500 zł |
| 5 pokoi | 191 m² | 590 714 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 5 062 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 611 zł/m², a dla domów spada do 4 986 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Nowego Miasta Lubawskiego?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.