Porównaj 177 nieruchomości na sprzedaż na terenie Mielna — średnia cena to 886 661 zł, a ceny sięgają od 350 000 zł do 10 000 000 zł.
Ceny nieruchomości Mielna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Mielna oscylowały w 2025 roku wokół 450 000 zł (mediana). To około 13 253 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 48,7% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
450 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
13 253 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
35
2025
Ceny w ciągu roku
-11,8%
mediana
Od 2010 roku
+119,5%
mediana
Wobec mediany gminy
-10%
Mielno: 500 000 zł
Wobec mediany krajowej
tyle samo
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Mielna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 450 000 zł, czyli 13 253 zł/m², w obserwowanym przedziale od 224 500 zł do 1 291 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 850 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 250 000 zł a 500 000 zł, a 9,8% przekroczyło 850 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami jednoizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 44,3% sprzedanych lokali ma od 29 do 50 m², a 10,1% przekracza 65 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 10% niższa od mediany gminy (Mielno: 500 000 zł) i jest równa medianie krajowej (450 010 zł).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 29 sprzedaży mieszkań, z medianą 520 000 zł i 13 825 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 509 772 zł (13 718 zł/m²) przy 39 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Mielna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
29 |
520 000 zł |
+15,6% |
13 825 zł/m² |
| 2025 |
35 |
450 000 zł |
-11,8% |
13 253 zł/m² |
| 2024 |
28 |
510 000 zł |
-2,6% |
13 926 zł/m² |
| 2023 |
35 |
523 800 zł |
-10,2% |
14 801 zł/m² |
| 2022 |
49 |
583 320 zł |
+27% |
15 000 zł/m² |
| 2021 |
148 |
459 356 zł |
+14,8% |
11 139 zł/m² |
| 2020 |
141 |
400 000 zł |
+1,5% |
10 025 zł/m² |
| 2019 |
165 |
393 949 zł |
+23,8% |
9 258 zł/m² |
| 2018 |
100 |
318 128 zł |
+4,3% |
9 989 zł/m² |
| 2017 |
59 |
305 000 zł |
+8,9% |
8 290 zł/m² |
| 2016 |
53 |
280 000 zł |
-17,2% |
8 365 zł/m² |
| 2015 |
52 |
337 965 zł |
+35,9% |
8 003 zł/m² |
| 2014 |
182 |
248 670 zł |
-38,9% |
8 977 zł/m² |
| 2013 |
96 |
406 750 zł |
+65,7% |
9 965 zł/m² |
| 2012 |
29 |
245 462 zł |
-30,5% |
6 000 zł/m² |
| 2011 |
28 |
353 070 zł |
+72,2% |
7 561 zł/m² |
| 2010 |
7 |
205 000 zł |
— |
6 620 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Mielno: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
35 |
| Mediana ceny |
450 000 zł |
| Cena za m² |
13 253 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
35,1 m² |
| Typowy przedział |
224 500 – 1 291 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Mielna
Rozkład obliczony na podstawie 1 236 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
9,2% |
| 180 000 – 250 000 zł |
19,6% |
| 250 000 – 500 000 zł |
43,1% |
| 500 000 – 850 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 850 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Mielna
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 233 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 800 zł/m² |
9,9% |
| 4 800 – 8 000 zł/m² |
18,2% |
| 8 000 – 12 000 zł/m² |
44,8% |
| 12 000 – 17 000 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 17 000 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Mielna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 27 m² |
9,3% |
| 27 – 29 m² |
19,5% |
| 29 – 50 m² |
44,3% |
| 50 – 65 m² |
16,9% |
| Powyżej 65 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Mielno: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
35,1% |
248 670 zł |
9 640 zł/m² |
| 2 izby |
47% |
435 000 zł |
10 985 zł/m² |
| 3 izby |
13,4% |
532 500 zł |
11 228 zł/m² |
| 4 izby |
3,4% |
345 000 zł |
7 439 zł/m² |
| 5 izb |
0,7% |
988 620 zł |
9 646 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
690 000 zł |
4 960 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Mielna
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Mielno |
661 |
241 000 zł |
306 zł/m² |
| Dobiesławiec |
5 |
— |
— |
| 0054 |
3 |
— |
4,6 zł/m² |
Ceny działek na terenie Mielna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
62 |
448 zł/m² |
250 000 zł |
608 m² |
| Grunty rolne |
158 |
162 zł/m² |
131 000 zł |
941 m² |
| Wszystkie działki |
430 |
242 zł/m² |
200 200 zł |
800 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Mielna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
201 |
43 |
0 |
16 |
142 |
| 2026 (do 17.08) |
183 |
34 |
0 |
29 |
120 |
| Razem 2010–2026 |
3 230 |
1 428 |
0 |
622 |
1 180 |
Między 2010 a 2025 rokiem mediana na terenie Mielna przeszła z 205 000 zł na 450 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 48,7% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Mielna: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Mielna?
Na zakup nieruchomości na terenie Mielna trzeba przeznaczyć średnio 886 661 zł, czyli około 12 103 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Mielna?
Aktualna oferta to około 177 nieruchomości: 120 mieszkań i 57 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 350 000 zł do 10 000 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Mielna?
Średnia powierzchnia to około 73 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 119 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 52 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Mielna:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 521 462 zł |
| 2 pokoje | 45 m² | 760 677 zł |
| 3 pokoje | 63 m² | 788 728 zł |
| 4 pokoje | 90 m² | 1 134 019 zł |
| 5 pokoi | 185 m² | 1 120 200 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Mielna?
Średnio wychodzi około 12 103 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 16 030 zł/m², a dla domów spada do 8 507 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Mielna?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.