Zobacz 326 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Sianów: ceny od 180 000 zł do 3 800 000 zł, średnio 1 413 538 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Sianów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Sianów? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 269 000 zł — to mediana wyliczona z 20 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +173,1%.
Mediana ceny sprzedaży
269 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 748 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
20
2025
Ceny w ciągu roku
+32,8%
mediana
Od 2010 roku
+173,1%
mediana
Wobec mediany gminy
+10%
Sianów: 244 500 zł
Wobec mediany krajowej
-40,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Sianów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 269 000 zł, czyli 4 748 zł/m², w obserwowanym przedziale od 134 600 zł do 651 650 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 40 000 zł do 470 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 95 000 zł a 240 000 zł, a 10,3% przekroczyło 470 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,2% sprzedanych lokali ma od 46 do 68 m², a 11,7% przekracza 91 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Sianów: 244 500 zł) o 10%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 40,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 17 sprzedaży mieszkań, z medianą 500 000 zł i 7 738 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 500 000 zł (7 550 zł/m²) przy 25 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Sianów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
17 |
500 000 zł |
+85,9% |
7 738 zł/m² |
| 2025 |
20 |
269 000 zł |
+32,8% |
4 748 zł/m² |
| 2024 |
6 |
202 500 zł |
-13,1% |
2 551 zł/m² |
| 2023 |
4 |
233 000 zł |
+67,6% |
4 492 zł/m² |
| 2022 |
6 |
139 000 zł |
-18,2% |
2 455 zł/m² |
| 2021 |
13 |
170 000 zł |
-29,9% |
3 104 zł/m² |
| 2020 |
14 |
242 500 zł |
+70,8% |
3 039 zł/m² |
| 2019 |
13 |
142 000 zł |
+5,2% |
2 286 zł/m² |
| 2018 |
11 |
135 000 zł |
+103% |
2 456 zł/m² |
| 2017 |
8 |
66 500 zł |
+10,8% |
1 367 zł/m² |
| 2016 |
5 |
60 000 zł |
+0% |
725 zł/m² |
| 2015 |
11 |
60 000 zł |
-19,5% |
1 161 zł/m² |
| 2014 |
4 |
74 500 zł |
-31,7% |
1 514 zł/m² |
| 2013 |
8 |
109 000 zł |
+16,4% |
1 913 zł/m² |
| 2012 |
12 |
93 622 zł |
-25,1% |
2 168 zł/m² |
| 2011 |
5 |
125 000 zł |
+26,9% |
1 601 zł/m² |
| 2010 |
8 |
98 500 zł |
— |
1 721 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sianów (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
20 |
| Mediana ceny |
269 000 zł |
| Cena za m² |
4 748 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,9 m² |
| Typowy przedział |
134 600 – 651 650 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sianów
Rozkład obliczony na podstawie 165 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 000 zł |
8,5% |
| 40 000 – 95 000 zł |
19,4% |
| 95 000 – 240 000 zł |
43,6% |
| 240 000 – 470 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 470 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Sianów
Rozkład ceny za m² na podstawie 163 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 920 zł/m² |
10,4% |
| 920 – 1 700 zł/m² |
19,6% |
| 1 700 – 3 500 zł/m² |
41,7% |
| 3 500 – 7 100 zł/m² |
16,6% |
| Powyżej 7 100 zł/m² |
11,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sianów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
12,3% |
| 39 – 46 m² |
15,3% |
| 46 – 68 m² |
44,2% |
| 68 – 91 m² |
16,6% |
| Powyżej 91 m² |
11,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sianów (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,4% |
67 003 zł |
2 102 zł/m² |
| 2 izby |
17,6% |
108 109 zł |
2 748 zł/m² |
| 3 izby |
34,6% |
110 000 zł |
2 526 zł/m² |
| 4 izby |
29,6% |
210 000 zł |
3 500 zł/m² |
| 5 izb |
10,1% |
494 685 zł |
5 656 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,8% |
205 500 zł |
1 686 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Sianów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Skwierzynka |
280 |
407 500 zł |
66 zł/m² |
| Osieki |
131 |
— |
64 zł/m² |
| Sucha Koszalińska |
76 |
— |
5,1 zł/m² |
| Bielkowo |
74 |
— |
3,3 zł/m² |
| Skibno |
70 |
139 000 zł |
3,7 zł/m² |
| Szczeglino |
69 |
— |
20 zł/m² |
| Łazy |
63 |
— |
202 zł/m² |
| Kędzierzyn |
63 |
— |
20 zł/m² |
| Sierakowo |
53 |
63 000 zł |
1,8 zł/m² |
| Dąbrowa |
49 |
— |
2,6 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Sianów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
195 |
52 zł/m² |
85 000 zł |
1 243 m² |
| Grunty rolne |
763 |
11 zł/m² |
65 000 zł |
4 000 m² |
| Wszystkie działki |
1 072 |
19 zł/m² |
71 000 zł |
3 024 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sianów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
138 |
20 |
0 |
91 |
27 |
| 2026 (do 17.08) |
94 |
18 |
0 |
43 |
33 |
| Razem 2010–2026 |
2 081 |
183 |
0 |
1 397 |
501 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 269 000 zł (4 748 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (34,6% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Sianów
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sianów?
Licz się ze średnią kwotą 1 413 538 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Sianów, czyli około 7 184 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Sianów?
W tej chwili do wyboru są 326 nieruchomości: 7 domów i 6 mieszkań oraz 313 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Sianów?
Oferty zaczynają się od 180 000 zł i sięgają 3 800 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sianów?
Zazwyczaj oferują około 197 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 288 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 91 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Sianów?
Średnia cena to 7 184 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 162 zł/m², a dla domów spada do 6 381 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sianów?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.