Znajdź 34 nieruchomości na sprzedaż na terenie Sianowa, w cenach między 115 000 zł a 2 290 000 zł, przy średniej cenie 415 392 zł.
Ceny nieruchomości Sianowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Sianowa sprzedawano w 2025 roku za medianę 224 500 zł. Typowa nieruchomość: 48 m², 3 izby. Ceny zyskały 18,8% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
224 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 387 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
18
2025
Ceny w ciągu roku
+18,8%
mediana
Od 2010 roku
+87,1%
mediana
Wobec mediany gminy
-8,2%
Sianów: 244 500 zł
Wobec mediany krajowej
-50,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Sianowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 224 500 zł, czyli 5 387 zł/m², w obserwowanym przedziale od 69 750 zł do 383 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 66 000 zł do 250 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,8% transakcji zawarto między 96 000 zł a 180 000 zł, a 10,9% przekroczyło 250 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,9% sprzedanych lokali ma od 34 do 53 m², a 10% przekracza 68 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 8,2% niższa od mediany gminy (Sianów: 244 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 50,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 21 sprzedaży mieszkań, z medianą 225 000 zł i 4 750 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 222 500 zł (4 738 zł/m²) przy 26 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sianowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
21 |
225 000 zł |
+0,2% |
4 750 zł/m² |
| 2025 |
18 |
224 500 zł |
+18,8% |
5 387 zł/m² |
| 2024 |
35 |
189 000 zł |
+8% |
4 832 zł/m² |
| 2023 |
18 |
175 000 zł |
-6,4% |
4 211 zł/m² |
| 2022 |
27 |
187 000 zł |
+17,6% |
3 754 zł/m² |
| 2021 |
23 |
159 000 zł |
+6% |
3 585 zł/m² |
| 2020 |
27 |
150 000 zł |
+15,4% |
3 226 zł/m² |
| 2019 |
51 |
130 000 zł |
+13% |
3 807 zł/m² |
| 2018 |
25 |
115 000 zł |
+4,5% |
2 449 zł/m² |
| 2017 |
43 |
110 000 zł |
+14,6% |
2 969 zł/m² |
| 2016 |
44 |
96 000 zł |
-20% |
2 766 zł/m² |
| 2015 |
15 |
120 000 zł |
+4,3% |
2 381 zł/m² |
| 2014 |
15 |
115 000 zł |
+27,8% |
2 471 zł/m² |
| 2013 |
15 |
90 000 zł |
-25,6% |
1 994 zł/m² |
| 2012 |
14 |
121 000 zł |
+39,1% |
2 470 zł/m² |
| 2011 |
7 |
87 000 zł |
-27,5% |
2 609 zł/m² |
| 2010 |
6 |
120 000 zł |
— |
2 628 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sianów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
18 |
| Mediana ceny |
224 500 zł |
| Cena za m² |
5 387 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48 m² |
| Typowy przedział |
69 750 – 383 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sianowa
Rozkład obliczony na podstawie 404 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 66 000 zł |
9,9% |
| 66 000 – 96 000 zł |
17,6% |
| 96 000 – 180 000 zł |
44,8% |
| 180 000 – 250 000 zł |
16,8% |
| Powyżej 250 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sianowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 401 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 600 zł/m² |
9,5% |
| 1 600 – 2 400 zł/m² |
19,2% |
| 2 400 – 4 000 zł/m² |
42,4% |
| 4 000 – 5 500 zł/m² |
18,5% |
| Powyżej 5 500 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sianowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
11% |
| 29 – 34 m² |
17% |
| 34 – 53 m² |
42,9% |
| 53 – 68 m² |
19,2% |
| Powyżej 68 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sianów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7,4% |
90 000 zł |
4 234 zł/m² |
| 2 izby |
25% |
102 000 zł |
3 464 zł/m² |
| 3 izby |
37,5% |
140 000 zł |
3 213 zł/m² |
| 4 izby |
23,5% |
180 000 zł |
3 508 zł/m² |
| 5 izb |
6,4% |
200 000 zł |
3 079 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
120 000 zł |
1 913 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Sianowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Sianów 3 |
212 |
150 000 zł |
49 zł/m² |
| Sianów 7 |
175 |
100 000 zł |
73 zł/m² |
| Sianów 6 |
63 |
— |
23 zł/m² |
| Sianów 4 |
52 |
— |
21 zł/m² |
| Sianów 2 |
49 |
174 488 zł |
46 zł/m² |
| Sianów 1 |
12 |
205 000 zł |
100 zł/m² |
Ceny działek na terenie Sianowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
69 |
35 zł/m² |
60 000 zł |
1 483 m² |
| Grunty rolne |
152 |
23 zł/m² |
60 000 zł |
2 142 m² |
| Wszystkie działki |
283 |
28 zł/m² |
60 000 zł |
1 582 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sianowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
69 |
23 |
0 |
27 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
50 |
22 |
0 |
14 |
14 |
| Razem 2010–2026 |
1 149 |
478 |
0 |
436 |
235 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Sianowa: 48 m², 3 izby, za 224 500 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Sianowa w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Sianowa?
Licz się ze średnią kwotą 415 392 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Sianowa, czyli około 6 205 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 34: 29 mieszkań i 5 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 115 000 zł do 2 290 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Sianowa?
Średnio mają około 67 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 233 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 38 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Sianowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 30 m² | 193 606 zł |
| 2 pokoje | 36 m² | 251 169 zł |
| 3 pokoje | 57 m² | 317 839 zł |
| 4 pokoje | 171 m² | 1 411 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 6 205 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 477 zł/m², a dla domów spada do 5 946 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Sianowa?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.