Domy i mieszkania na sprzedaż Mielno (obszar wiejski)

Znajdź swoją nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Mielno: 169 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 274 387 zł do 5 900 000 zł, średnio 961 297 zł.

Średnia cena 961 297 zł cena sprzedaży
Przedział cen 274 387–5 900 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 122 m² na nieruchomość
Cena za m² 7 854 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

169 łącznie
41% mieszkania
  • Mieszkania 40,8%
    69 nieruchomości
  • Domy 38,5%
    65 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 20,7%
    35 nieruchomości

Ile pokoi

134 łącznie
28% 2 pokoje
  • 1 pokój 20,1%
    27 nieruchomości
  • 2 pokoje 28,4%
    38 nieruchomości
  • 3 pokoje 26,9%
    36 nieruchomości
  • 4 pokoje 7,5%
    10 nieruchomości
  • 5+ pokoi 17,2%
    23 nieruchomości

Przedziały cenowe

134 łącznie
  • 270 000–410 000 zł 20,1%
    27 nieruchomości
  • 465 000–595 000 zł 20,1%
    27 nieruchomości
  • 595 000–800 000 zł 20,9%
    28 nieruchomości
  • 800 000–1 295 000 zł 19,4%
    26 nieruchomości
  • 1 445 000–5 905 000 zł 19,4%
    26 nieruchomości

Przedziały powierzchni

134 łącznie
  • 20–40 m² 32,1%
    43 nieruchomości
  • 40–50 m² 14,9%
    20 nieruchomości
  • 50–80 m² 13,4%
    18 nieruchomości
  • 80–200 m² 20,1%
    27 nieruchomości
  • 200–710 m² 19,4%
    26 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 41 m² 208 m²
Cena za metr kwadratowy 12 954 zł/m² 6 777 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Mielno to 169 nieruchomości: 69 mieszkań i 65 domów oraz 35 innych nieruchomości. Mieszkania stanowią 51% oferty. Pod względem powierzchni mieszkania mają średnio 41 m² (12 954 zł/m²), a domy około 208 m² (6 777 zł/m²).

Pod względem typu największą część oferty stanowią mieszkania 2-pokojowe, a dalej opcje 3- i 1-pokojowe.

W 2025 roku 56 mieszkań zmieniło właściciela na obszarze wiejskim gminy Mielno, przy medianie ceny 533 165 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 134,5%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 13 877 zł.

Mediana ceny sprzedaży 533 165 zł 2025
Mediana ceny za m² 13 877 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 56 2025
Ceny w ciągu roku +9% mediana
Od 2010 roku +134,5% mediana
Wobec mediany gminy +6,6% Mielno: 500 000 zł
Wobec mediany krajowej +18,5% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Mielno obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 533 165 zł, czyli 13 877 zł/m², w obserwowanym przedziale od 259 375 zł do 795 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 230 000 zł do 570 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 270 000 zł a 450 000 zł, a 10,1% przekroczyło 570 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami jednoizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 45% sprzedanych lokali ma od 34 do 43 m², a 10,2% przekracza 51 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Mielno: 500 000 zł) o 6,6%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 18,5%.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 21 sprzedaży mieszkań, z medianą 530 000 zł i 14 763 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 499 000 zł (13 793 zł/m²) przy 45 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Mielno rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 21 530 000 zł -0,6% 14 763 zł/m²
2025 56 533 165 zł +9% 13 877 zł/m²
2024 50 489 250 zł +5,2% 13 678 zł/m²
2023 49 465 220 zł +5,6% 11 543 zł/m²
2022 182 440 430 zł +50,3% 11 061 zł/m²
2021 107 293 020 zł +12,8% 9 087 zł/m²
2020 129 259 799 zł -17,4% 7 520 zł/m²
2019 57 314 604 zł -1,7% 8 041 zł/m²
2018 31 319 896 zł +5,8% 7 125 zł/m²
2017 24 302 500 zł +4,8% 7 299 zł/m²
2016 33 288 572 zł +11,5% 8 575 zł/m²
2015 16 258 872 zł +1,5% 7 069 zł/m²
2014 10 255 000 zł -17% 6 862 zł/m²
2013 22 307 339 zł +4,8% 7 278 zł/m²
2012 17 293 224 zł +9,9% 6 912 zł/m²
2011 15 266 820 zł +17,4% 6 897 zł/m²
2010 26 227 363 zł — 6 250 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Mielno (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 56
Mediana ceny 533 165 zł
Cena za m² 13 877 zł/m²
Mediana powierzchni 40,1 m²
Typowy przedział 259 375 –
795 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mielno

Rozkład obliczony na podstawie 845 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 230 000 zł 11,5%
230 000 – 270 000 zł 16,8%
270 000 – 450 000 zł 43,6%
450 000 – 570 000 zł 18,1%
Powyżej 570 000 zł 10,1%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Mielno

Rozkład ceny za m² na podstawie 843 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 6 500 zł/m² 10%
6 500 – 7 500 zł/m² 17,6%
7 500 – 11 000 zł/m² 41,6%
11 000 – 14 000 zł/m² 18,6%
Powyżej 14 000 zł/m² 12,2%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mielno

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 28 m² 11,5%
28 – 34 m² 14,6%
34 – 43 m² 45%
43 – 51 m² 18,7%
Powyżej 51 m² 10,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Mielno (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 23,7% 254 562 zł 9 568 zł/m²
2 izby 65,7% 375 000 zł 9 959 zł/m²
3 izby 8,8% 394 200 zł 9 557 zł/m²
4 izby 1,1% 160 000 zł 5 113 zł/m²
5 izb 0,2% 280 000 zł 3 984 zł/m²
6 izb i więcej 0,5% 325 000 zł 2 475 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Mielno

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Sarbinowo 527 307 500 zł 96 zł/m²
Gąski 482 150 000 zł 66 zł/m²
Mielenko 354 — 64 zł/m²
Chłopy 220 — 56 zł/m²
Będzinko 5 — 105 zł/m²
Śmiechów 3 — 5,3 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Mielno: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 271 132 zł/m² 185 000 zł 1 543 m²
Grunty rolne 1 046 56 zł/m² 101 000 zł 2 048 m²
Wszystkie działki 1 639 69 zł/m² 122 000 zł 1 993 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mielno

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 319 115 0 96 108
2026 (do 17.08) 122 30 0 57 35
Razem 2010–2026 3 627 931 0 2 062 634

Zasadnicza część sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Mielno zamyka się między 259 375 zł a 795 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 11,5% nieruchomości sprzedano poniżej 230 000 zł, a 10,1% powyżej 570 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Mielno?

Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mielno trzeba przeznaczyć średnio 961 297 zł, czyli około 7 854 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 169: 69 mieszkań i 65 domów oraz 35 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 274 387 zł do 5 900 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mielno?

Średnio mają około 122 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 208 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 41 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Mielno:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój81 m²584 547 zł
2 pokoje38 m²523 742 zł
3 pokoje67 m²622 460 zł
4 pokoje90 m²1 104 100 zł
5 pokoi110 m²1 038 500 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Mielno?

Średnio wychodzi około 7 854 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 12 954 zł/m², a dla domów spada do 6 777 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mielno?

Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.