Mamy 35 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Barwice, w cenach od 105 000 zł do 949 000 zł, przy średniej cenie 373 714 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Barwice według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na obszarze wiejskim gminy Barwice sprzedawano w 2025 roku za medianę 110 000 zł. Typowa nieruchomość: 59,2 m², 3 izby. Ceny zyskały 10% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
110 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
1 818 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
11
2025
Ceny w ciągu roku
+10%
mediana
Od 2010 roku
+120%
mediana
Wobec mediany gminy
-13,4%
Barwice: 127 000 zł
Wobec mediany krajowej
-75,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Barwice obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 110 000 zł, czyli 1 818 zł/m², w obserwowanym przedziale od 55 000 zł do 177 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 140 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 41,5% transakcji zawarto między 46 000 zł a 90 000 zł, a 9,7% przekroczyło 140 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42% sprzedanych lokali ma od 52 do 64 m², a 9,1% przekracza 76 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 13,4% niższa od mediany gminy (Barwice: 127 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 75,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 80 000 zł i 1 667 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 80 000 zł (1 543 zł/m²) przy 10 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Barwice rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
80 000 zł |
-27,3% |
1 667 zł/m² |
| 2025 |
11 |
110 000 zł |
+10% |
1 818 zł/m² |
| 2024 |
23 |
100 000 zł |
+11,1% |
1 724 zł/m² |
| 2023 |
15 |
90 000 zł |
+12,5% |
1 395 zł/m² |
| 2022 |
11 |
80 000 zł |
+14,3% |
1 582 zł/m² |
| 2021 |
15 |
70 000 zł |
+37,3% |
1 111 zł/m² |
| 2020 |
12 |
51 000 zł |
-15% |
989 zł/m² |
| 2019 |
7 |
60 000 zł |
-6,2% |
1 018 zł/m² |
| 2018 |
11 |
64 000 zł |
+28% |
1 051 zł/m² |
| 2017 |
9 |
50 000 zł |
+2% |
948 zł/m² |
| 2016 |
7 |
49 000 zł |
+50,8% |
1 018 zł/m² |
| 2015 |
8 |
32 500 zł |
-18,8% |
661 zł/m² |
| 2014 |
15 |
40 000 zł |
+45,5% |
700 zł/m² |
| 2013 |
8 |
27 500 zł |
-60,7% |
517 zł/m² |
| 2012 |
6 |
70 000 zł |
+55,6% |
1 270 zł/m² |
| 2011 |
6 |
45 000 zł |
-10% |
1 058 zł/m² |
| 2010 |
5 |
50 000 zł |
— |
943 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Barwice (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
11 |
| Mediana ceny |
110 000 zł |
| Cena za m² |
1 818 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
59,2 m² |
| Typowy przedział |
55 000 – 177 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Barwice
Rozkład obliczony na podstawie 176 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
9,1% |
| 30 000 – 46 000 zł |
18,8% |
| 46 000 – 90 000 zł |
41,5% |
| 90 000 – 140 000 zł |
21% |
| Powyżej 140 000 zł |
9,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Barwice
Rozkład ceny za m² na podstawie 176 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 470 zł/m² |
10,2% |
| 470 – 840 zł/m² |
18,2% |
| 840 – 1 600 zł/m² |
44,9% |
| 1 600 – 2 300 zł/m² |
16,5% |
| Powyżej 2 300 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Barwice
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
10,8% |
| 39 – 52 m² |
17,6% |
| 52 – 64 m² |
42% |
| 64 – 76 m² |
20,5% |
| Powyżej 76 m² |
9,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Barwice (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,4% |
42 500 zł |
946 zł/m² |
| 2 izby |
15,9% |
50 000 zł |
1 409 zł/m² |
| 3 izby |
52,8% |
65 000 zł |
1 384 zł/m² |
| 4 izby |
20,5% |
83 000 zł |
1 258 zł/m² |
| 5 izb |
6,8% |
70 000 zł |
993 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
110 000 zł |
771 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Barwice
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Stary Chwalim |
97 |
45 000 zł |
2,1 zł/m² |
| Knyki |
55 |
75 000 zł |
2,1 zł/m² |
| Sulikowo |
53 |
— |
1,7 zł/m² |
| Łeknica |
44 |
92 500 zł |
1,8 zł/m² |
| Stary Grabiąż |
42 |
— |
2,1 zł/m² |
| Polne |
37 |
— |
2,6 zł/m² |
| Nowy Chwalim |
36 |
— |
14 zł/m² |
| Przybkowo |
34 |
60 500 zł |
3,5 zł/m² |
| Chłopowo |
34 |
— |
3,5 zł/m² |
| Nowe Koprzywno |
29 |
— |
7,7 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Barwice: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
263 |
2,4 zł/m² |
49 000 zł |
17 800 m² |
| Wszystkie działki |
361 |
2,4 zł/m² |
50 000 zł |
20 000 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Barwice
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
61 |
11 |
0 |
34 |
16 |
| 2026 (do 17.08) |
33 |
7 |
0 |
21 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
1 151 |
195 |
0 |
708 |
248 |
W porównaniu z medianą gminy (Barwice: 127 000 zł) ceny obszaru wiejskiego gminy Barwice są o 13,4% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -75,6%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +120%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Barwice w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Barwice?
Licz się ze średnią kwotą 373 714 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Barwice, czyli około 2 275 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Barwice?
W tej chwili do wyboru są 35 nieruchomości: 19 mieszkań i 16 domów.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Barwice?
Ceny wahają się od około 105 000 zł do 949 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 164 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 280 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 67 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Barwice:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 51 m² | 178 846 zł |
| 3 pokoje | 206 m² | 298 429 zł |
| 4 pokoje | 110 m² | 369 714 zł |
| 5 pokoi | 523 m² | 919 500 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Barwice?
Wynosi ona około 2 275 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 194 zł/m², a dla domów spada do 2 015 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Barwice?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 4-pokojowe mieszkanie.