Odkryj 148 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Borne Sulinowo. Ceny wahają się od 129 000 zł do 2 800 000 zł, a średnia cena to 547 861 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Borne Sulinowo według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 20 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 132 500 zł rynek obszaru wiejskiego gminy Borne Sulinowo najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2013–2025 mediana wzrosła o 231,2%.
Mediana ceny sprzedaży
132 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 727 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
20
2025
Ceny w ciągu roku
+47,2%
mediana
Od 2013 roku
+231,2%
mediana
Wobec mediany gminy
-31,5%
Borne Sulinowo: 193 300 zł
Wobec mediany krajowej
-70,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Borne Sulinowo obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 132 500 zł, czyli 2 727 zł/m², w obserwowanym przedziale od 49 500 zł do 281 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 25 000 zł do 180 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 46,5% transakcji zawarto między 45 000 zł a 110 000 zł, a 10,5% przekroczyło 180 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,4% sprzedanych lokali ma od 48 do 65 m², a 9,9% przekracza 80 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 31,5% niższa od mediany gminy (Borne Sulinowo: 193 300 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 70,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 169 750 zł i 2 961 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 187 000 zł (3 051 zł/m²) przy 15 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Borne Sulinowo rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
169 750 zł |
+28,1% |
2 961 zł/m² |
| 2025 |
20 |
132 500 zł |
+47,2% |
2 727 zł/m² |
| 2024 |
9 |
90 000 zł |
-44,6% |
2 413 zł/m² |
| 2023 |
8 |
162 500 zł |
+62,5% |
2 783 zł/m² |
| 2022 |
9 |
100 000 zł |
+47,1% |
1 443 zł/m² |
| 2021 |
11 |
68 000 zł |
+33,3% |
1 136 zł/m² |
| 2020 |
17 |
51 000 zł |
-36,2% |
1 064 zł/m² |
| 2019 |
21 |
80 000 zł |
+60% |
1 202 zł/m² |
| 2018 |
17 |
50 000 zł |
-19,4% |
1 045 zł/m² |
| 2017 |
11 |
62 000 zł |
+12,7% |
1 238 zł/m² |
| 2016 |
9 |
55 000 zł |
+59,4% |
948 zł/m² |
| 2015 |
8 |
34 500 zł |
-35,5% |
674 zł/m² |
| 2014 |
9 |
53 500 zł |
+33,8% |
810 zł/m² |
| 2013 |
9 |
40 000 zł |
+26% |
1 000 zł/m² |
| 2012 |
4 |
31 750 zł |
-49,2% |
663 zł/m² |
| 2011 |
2 |
62 500 zł |
— |
1 174 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Borne Sulinowo (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
20 |
| Mediana ceny |
132 500 zł |
| Cena za m² |
2 727 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,6 m² |
| Typowy przedział |
49 500 – 281 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Borne Sulinowo
Rozkład obliczony na podstawie 172 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 25 000 zł |
9,9% |
| 25 000 – 45 000 zł |
15,1% |
| 45 000 – 110 000 zł |
46,5% |
| 110 000 – 180 000 zł |
18% |
| Powyżej 180 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Borne Sulinowo
Rozkład ceny za m² na podstawie 172 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 500 zł/m² |
9,9% |
| 500 – 850 zł/m² |
18% |
| 850 – 1 800 zł/m² |
44,8% |
| 1 800 – 3 100 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 3 100 zł/m² |
8,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Borne Sulinowo
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
10,5% |
| 36 – 48 m² |
17,4% |
| 48 – 65 m² |
42,4% |
| 65 – 80 m² |
19,8% |
| Powyżej 80 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Borne Sulinowo (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,6% |
10 000 zł |
394 zł/m² |
| 2 izby |
17,4% |
40 000 zł |
1 286 zł/m² |
| 3 izby |
44,8% |
62 000 zł |
1 633 zł/m² |
| 4 izby |
26,2% |
92 200 zł |
1 649 zł/m² |
| 5 izb |
8,7% |
105 000 zł |
1 486 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,3% |
202 500 zł |
1 760 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Borne Sulinowo
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Silnowo |
160 |
92 500 zł |
14 zł/m² |
| Łubowo |
145 |
82 500 zł |
15 zł/m² |
| Radacz |
108 |
38 500 zł |
36 zł/m² |
| Piława |
107 |
40 000 zł |
30 zł/m² |
| Krągi |
89 |
— |
19 zł/m² |
| Ciemino |
83 |
— |
30 zł/m² |
| Nobliny |
60 |
— |
2,9 zł/m² |
| Rakowo |
60 |
— |
3,8 zł/m² |
| Dąbrowica |
55 |
— |
21 zł/m² |
| Jeleń |
48 |
— |
17 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Borne Sulinowo: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
170 |
36 zł/m² |
60 000 zł |
1 862 m² |
| Grunty rolne |
579 |
12 zł/m² |
50 000 zł |
3 500 m² |
| Grunty leśne |
7 |
12 zł/m² |
57 000 zł |
4 109 m² |
| Wszystkie działki |
918 |
15 zł/m² |
54 000 zł |
3 204 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Borne Sulinowo
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
147 |
20 |
0 |
105 |
22 |
| 2026 (do 17.08) |
57 |
8 |
0 |
41 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
1 919 |
188 |
0 |
1 355 |
376 |
Zasadnicza część sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Borne Sulinowo zamyka się między 49 500 zł a 281 200 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,9% nieruchomości sprzedano poniżej 25 000 zł, a 10,5% powyżej 180 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Borne Sulinowo: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Borne Sulinowo?
Licz się ze średnią kwotą 547 861 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Borne Sulinowo, czyli około 5 479 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 148 nieruchomości: 107 mieszkań i 41 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Borne Sulinowo?
Ceny wahają się od około 129 000 zł do 2 800 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Borne Sulinowo?
Zazwyczaj oferują około 100 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 199 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 62 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Borne Sulinowo:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 35 m² | 181 500 zł |
| 2 pokoje | 52 m² | 263 696 zł |
| 3 pokoje | 76 m² | 461 378 zł |
| 4 pokoje | 107 m² | 662 941 zł |
| 5 pokoi | 167 m² | 1 112 250 zł |
| 6 pokoi | 185 m² | 1 070 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Borne Sulinowo?
Wynosi ona około 5 479 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 028 zł/m², a dla domów rośnie do 5 846 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Borne Sulinowo?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.