Mamy 36 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Tychowo, w cenach od 87 680 zł do 349 000 zł, przy średniej cenie 237 631 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Tychowo według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Tychowo? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 166 000 zł — to mediana wyliczona z 13 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +110,1%.
Mediana ceny sprzedaży
166 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 511 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
13
2025
Ceny w ciągu roku
+54,4%
mediana
Od 2010 roku
+110,1%
mediana
Wobec mediany gminy
+13,7%
Tychowo: 146 000 zł
Wobec mediany krajowej
-63,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Tychowo obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 166 000 zł, czyli 2 511 zł/m², w obserwowanym przedziale od 26 120 zł do 244 400 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 160 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 41,8% transakcji zawarto między 41 000 zł a 100 000 zł, a 10,7% przekroczyło 160 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 37,9% sprzedanych lokali ma od 53 do 65 m², a 10,2% przekracza 74 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Tychowo: 146 000 zł) o 13,7%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 63,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 152 500 zł i 2 519 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 156 250 zł (2 374 zł/m²) przy 12 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Tychowo rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
152 500 zł |
-8,1% |
2 519 zł/m² |
| 2025 |
13 |
166 000 zł |
+54,4% |
2 511 zł/m² |
| 2024 |
6 |
107 500 zł |
+79,2% |
1 783 zł/m² |
| 2023 |
11 |
60 000 zł |
-25% |
967 zł/m² |
| 2022 |
13 |
80 000 zł |
-18,4% |
1 498 zł/m² |
| 2021 |
16 |
98 000 zł |
+45,2% |
1 705 zł/m² |
| 2020 |
12 |
67 500 zł |
+22,7% |
1 010 zł/m² |
| 2019 |
16 |
55 000 zł |
-7,9% |
978 zł/m² |
| 2018 |
12 |
59 750 zł |
+29,9% |
1 124 zł/m² |
| 2017 |
12 |
46 000 zł |
-8% |
982 zł/m² |
| 2016 |
17 |
50 000 zł |
-16,7% |
985 zł/m² |
| 2015 |
9 |
60 000 zł |
+11,1% |
1 245 zł/m² |
| 2014 |
8 |
54 000 zł |
+42,1% |
896 zł/m² |
| 2013 |
7 |
38 000 zł |
-31,5% |
825 zł/m² |
| 2012 |
4 |
55 500 zł |
-10,8% |
1 312 zł/m² |
| 2011 |
4 |
62 250 zł |
-21,2% |
1 063 zł/m² |
| 2010 |
10 |
79 000 zł |
— |
1 560 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Tychowo (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
13 |
| Mediana ceny |
166 000 zł |
| Cena za m² |
2 511 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
63,6 m² |
| Typowy przedział |
26 120 – 244 400 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Tychowo
Rozkład obliczony na podstawie 177 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
9% |
| 30 000 – 41 000 zł |
19,2% |
| 41 000 – 100 000 zł |
41,8% |
| 100 000 – 160 000 zł |
19,2% |
| Powyżej 160 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Tychowo
Rozkład ceny za m² na podstawie 177 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 450 zł/m² |
10,2% |
| 450 – 830 zł/m² |
18,1% |
| 830 – 1 700 zł/m² |
45,8% |
| 1 700 – 2 500 zł/m² |
15,3% |
| Powyżej 2 500 zł/m² |
10,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Tychowo
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 m² |
10,7% |
| 42 – 53 m² |
20,9% |
| 53 – 65 m² |
37,9% |
| 65 – 74 m² |
20,3% |
| Powyżej 74 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Tychowo (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
13,1% |
42 000 zł |
1 308 zł/m² |
| 3 izby |
48,9% |
50 000 zł |
1 287 zł/m² |
| 4 izby |
29,5% |
100 000 zł |
1 648 zł/m² |
| 5 izb |
8,5% |
125 000 zł |
1 491 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Tychowo
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Dobrowo |
79 |
80 000 zł |
1,8 zł/m² |
| Sadkowo |
69 |
— |
4,5 zł/m² |
| Pobądź |
48 |
— |
2,2 zł/m² |
| Osówko |
47 |
82 500 zł |
2,3 zł/m² |
| Stare Dębno |
32 |
37 500 zł |
4,9 zł/m² |
| Motarzyn |
31 |
— |
2,5 zł/m² |
| Kowalki |
27 |
— |
2,3 zł/m² |
| Bukówko |
26 |
85 000 zł |
3,2 zł/m² |
| Zaspy Wielkie |
22 |
63 750 zł |
2,3 zł/m² |
| Borzysław |
19 |
— |
2,6 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Tychowo: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
223 |
2,4 zł/m² |
30 000 zł |
10 347 m² |
| Wszystkie działki |
267 |
2,4 zł/m² |
32 000 zł |
10 600 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Tychowo
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
64 |
15 |
0 |
29 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
41 |
8 |
0 |
23 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
924 |
193 |
0 |
480 |
251 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 166 000 zł (2 511 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (48,9% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Tychowo — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Tychowo?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Tychowo kosztują średnio około 237 631 zł, czyli około 2 781 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Tychowo?
Obecnie dostępnych ofert: 36.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Tychowo?
Oferty zaczynają się od 87 680 zł i sięgają 349 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Tychowo?
Zazwyczaj oferują około 85 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Tychowo?
Średnia cena to 2 781 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Tychowo?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.