Zobacz 45 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Połczyn-Zdrój: ceny od 129 900 zł do 3 190 000 zł, średnio 494 813 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Połczyn-Zdrój według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na obszarze wiejskim gminy Połczyn-Zdrój sprzedawano w 2025 roku za medianę 110 000 zł. Typowa nieruchomość: 62,6 m², 3 izby. Ceny straciły 4,3% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
110 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
1 681 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
17
2025
Ceny w ciągu roku
-4,3%
mediana
Od 2010 roku
+51,7%
mediana
Wobec mediany gminy
-26,7%
Połczyn-Zdrój: 150 000 zł
Wobec mediany krajowej
-75,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Połczyn-Zdrój obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 110 000 zł, czyli 1 681 zł/m², w obserwowanym przedziale od 40 000 zł do 228 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 35 000 zł do 160 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42,4% transakcji zawarto między 55 000 zł a 110 000 zł, a 10,5% przekroczyło 160 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,7% sprzedanych lokali ma od 50 do 66 m², a 10,1% przekracza 79 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 26,7% niższa od mediany gminy (Połczyn-Zdrój: 150 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 75,6% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 110 000 zł (1 681 zł/m²) przy 7 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Połczyn-Zdrój rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
130 000 zł |
+18,2% |
1 986 zł/m² |
| 2025 |
17 |
110 000 zł |
-4,3% |
1 681 zł/m² |
| 2024 |
28 |
115 000 zł |
+46,5% |
2 086 zł/m² |
| 2023 |
18 |
78 500 zł |
-23,4% |
1 495 zł/m² |
| 2022 |
20 |
102 500 zł |
+36,7% |
2 023 zł/m² |
| 2021 |
12 |
75 000 zł |
-6,2% |
1 511 zł/m² |
| 2020 |
15 |
80 000 zł |
+36,8% |
1 400 zł/m² |
| 2019 |
12 |
58 500 zł |
-25,9% |
1 245 zł/m² |
| 2018 |
14 |
79 000 zł |
-20,2% |
1 323 zł/m² |
| 2017 |
14 |
99 000 zł |
+59,7% |
1 521 zł/m² |
| 2016 |
15 |
62 000 zł |
-4,6% |
1 307 zł/m² |
| 2015 |
17 |
65 000 zł |
+25% |
1 148 zł/m² |
| 2014 |
22 |
52 000 zł |
-35% |
1 102 zł/m² |
| 2013 |
11 |
80 000 zł |
+6,7% |
1 478 zł/m² |
| 2012 |
17 |
75 000 zł |
+25% |
1 431 zł/m² |
| 2011 |
11 |
60 000 zł |
-17,2% |
1 274 zł/m² |
| 2010 |
12 |
72 500 zł |
— |
1 067 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Połczyn-Zdrój (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
17 |
| Mediana ceny |
110 000 zł |
| Cena za m² |
1 681 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
62,6 m² |
| Typowy przedział |
40 000 – 228 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Połczyn-Zdrój
Rozkład obliczony na podstawie 257 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 000 zł |
8,9% |
| 35 000 – 55 000 zł |
18,3% |
| 55 000 – 110 000 zł |
42,4% |
| 110 000 – 160 000 zł |
19,8% |
| Powyżej 160 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Połczyn-Zdrój
Rozkład ceny za m² na podstawie 257 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 720 zł/m² |
10,1% |
| 720 – 1 100 zł/m² |
20,6% |
| 1 100 – 1 800 zł/m² |
38,9% |
| 1 800 – 2 600 zł/m² |
20,2% |
| Powyżej 2 600 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Połczyn-Zdrój
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
10,5% |
| 40 – 50 m² |
17,5% |
| 50 – 66 m² |
44,7% |
| 66 – 79 m² |
17,1% |
| Powyżej 79 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Połczyn-Zdrój (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,8% |
40 900 zł |
1 141 zł/m² |
| 2 izby |
19,9% |
51 500 zł |
1 366 zł/m² |
| 3 izby |
39% |
70 000 zł |
1 522 zł/m² |
| 4 izby |
25,1% |
110 000 zł |
1 698 zł/m² |
| 5 izb |
11,2% |
100 000 zł |
1 750 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2% |
88 000 zł |
1 325 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Połczyn-Zdrój
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Redło |
107 |
125 000 zł |
2,8 zł/m² |
| Dziwogóra |
97 |
100 000 zł |
8,5 zł/m² |
| Toporzyk |
74 |
57 550 zł |
2,5 zł/m² |
| Kołacz |
49 |
105 000 zł |
5,1 zł/m² |
| Popielewo |
49 |
— |
2,2 zł/m² |
| Ogartowo |
36 |
— |
3,9 zł/m² |
| Gaworkowo |
35 |
125 000 zł |
2,7 zł/m² |
| Buślarki |
34 |
— |
16 zł/m² |
| Wardyń Górny |
31 |
77 500 zł |
2,1 zł/m² |
| Bolkowo |
30 |
— |
2,7 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Połczyn-Zdrój: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
7 |
20 zł/m² |
25 000 zł |
900 m² |
| Grunty rolne |
417 |
3,0 zł/m² |
50 000 zł |
11 900 m² |
| Wszystkie działki |
533 |
3,1 zł/m² |
50 000 zł |
13 265 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Połczyn-Zdrój
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
113 |
17 |
0 |
64 |
32 |
| 2026 (do 17.08) |
5 |
2 |
0 |
0 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
1 681 |
314 |
0 |
868 |
499 |
W porównaniu z medianą gminy (Połczyn-Zdrój: 150 000 zł) ceny obszaru wiejskiego gminy Połczyn-Zdrój są o 26,7% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -75,6%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +51,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Połczyn-Zdrój: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Połczyn-Zdrój?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Połczyn-Zdrój kosztują średnio około 494 813 zł, czyli około 147 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Połczyn-Zdrój?
Aktualna oferta to około 45 nieruchomości: 25 domów i 20 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 129 900 zł do 3 190 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 3 368 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 6 021 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Połczyn-Zdrój:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 49 m² | 213 121 zł |
| 3 pokoje | 65 m² | 243 988 zł |
| 4 pokoje | 163 m² | 575 615 zł |
| 6 pokoi | 184 m² | 869 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 147 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 542 zł/m², a dla domów spada do 117 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Połczyn-Zdrój?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.