Domy i mieszkania na sprzedaż Barwice

Znajdź 23 nieruchomości na sprzedaż na terenie Barwic, w cenach między 115 000 zł a 350 000 zł, przy średniej cenie 239 538 zł.

10 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Barwic

Średnia cena 239 538 zł cena sprzedaży
Przedział cen 115 000–350 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 82 m² na nieruchomość
Cena za m² 2 927 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

23 łącznie
48% mieszkania
  • Mieszkania 47,8%
    11 nieruchomości
  • Domy 8,7%
    2 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 43,5%
    10 nieruchomości

Ile pokoi

13 łącznie
62% 2 pokoje
  • 2 pokoje 61,5%
    8 nieruchomości
  • 4 pokoje 23,1%
    3 nieruchomości
  • 5+ pokoi 15,4%
    2 nieruchomości

Przedziały cenowe

13 łącznie
  • 115 000–165 000 zł 23,1%
    3 nieruchomości
  • 195 000–250 000 zł 30,8%
    4 nieruchomości
  • 265 000–270 000 zł 23,1%
    3 nieruchomości
  • 290 000–295 000 zł 7,7%
    1 nieruchomość
  • 350 000–355 000 zł 15,4%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

13 łącznie
  • 40–50 m² 23,1%
    3 nieruchomości
  • 50–60 m² 38,5%
    5 nieruchomości
  • 90–120 m² 23,1%
    3 nieruchomości
  • 190–200 m² 15,4%
    2 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 62 m² 190 m²
Cena za metr kwadratowy 3 529 zł/m² 1 842 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na terenie Barwic to 23 nieruchomości: 11 mieszkań i 2 domy oraz 10 innych nieruchomości. Mieszkania stanowią 85% oferty. Pod względem powierzchni mieszkania mają średnio 62 m² (3 529 zł/m²), a domy około 190 m² (1 842 zł/m²).

Najczęściej spotykany typ to mieszkania 2-pokojowe, a zaraz po nich opcje 4-pokojowe.

Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Barwic wyniosła 182 500 zł w 2025 roku, na podstawie 12 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 34,2%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 3 337 zł.

Mediana ceny sprzedaży 182 500 zł 2025
Mediana ceny za m² 3 337 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 12 2025
Ceny w ciągu roku +34,2% mediana
Od 2011 roku +114,7% mediana
Wobec mediany gminy +43,7% Barwice: 127 000 zł
Wobec mediany krajowej -59,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Barwic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 182 500 zł, czyli 3 337 zł/m², w obserwowanym przedziale od 91 000 zł do 299 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 44 000 zł do 180 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 47% transakcji zawarto między 60 000 zł a 130 000 zł, a 12,5% przekroczyło 180 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,5% sprzedanych lokali ma od 46 do 60 m², a 10,3% przekracza 73 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Barwice: 127 000 zł) o 43,7%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 59,4% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 11 sprzedaży mieszkań, z medianą 180 000 zł i 3 103 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 180 000 zł (3 103 zł/m²) przy 15 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Barwic rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 11 180 000 zł -1,4% 3 103 zł/m²
2025 12 182 500 zł +34,2% 3 337 zł/m²
2024 26 136 000 zł -20,9% 2 739 zł/m²
2023 12 172 000 zł +32,3% 3 061 zł/m²
2022 16 130 000 zł +81,8% 2 594 zł/m²
2021 16 71 500 zł -28,5% 1 776 zł/m²
2020 17 100 000 zł +33,3% 1 953 zł/m²
2019 15 75 000 zł -16,7% 1 695 zł/m²
2018 19 90 000 zł +60,5% 1 575 zł/m²
2017 9 56 090 zł -6,5% 1 308 zł/m²
2016 21 60 000 zł +15,4% 1 082 zł/m²
2015 13 52 000 zł -38,8% 1 108 zł/m²
2014 14 85 000 zł +46,6% 1 489 zł/m²
2013 11 58 000 zł -15,3% 1 245 zł/m²
2012 10 68 500 zł -19,4% 1 339 zł/m²
2011 7 85 000 zł -28% 1 647 zł/m²
2010 3 118 000 zł — 1 329 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Barwice: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 12
Mediana ceny 182 500 zł
Cena za m² 3 337 zł/m²
Mediana powierzchni 62 m²
Typowy przedział 91 000 –
299 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Barwic

Rozkład obliczony na podstawie 232 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 44 000 zł 9,9%
44 000 – 60 000 zł 13,4%
60 000 – 130 000 zł 47%
130 000 – 180 000 zł 17,2%
Powyżej 180 000 zł 12,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Barwic

Rozkład ceny za m² na podstawie 232 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 910 zł/m² 9,9%
910 – 1 400 zł/m² 19,4%
1 400 – 2 300 zł/m² 43,5%
2 300 – 3 500 zł/m² 17,2%
Powyżej 3 500 zł/m² 9,9%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Barwic

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 36 m² 10,8%
36 – 46 m² 17,2%
46 – 60 m² 43,5%
60 – 73 m² 18,1%
Powyżej 73 m² 10,3%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Barwice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 3,9% 50 000 zł 1 485 zł/m²
2 izby 32,8% 62 500 zł 1 729 zł/m²
3 izby 36,6% 100 000 zł 2 007 zł/m²
4 izby 23,3% 138 000 zł 2 574 zł/m²
5 izb 3,4% 152 500 zł 1 900 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Barwic

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Barwice 03 229 82 500 zł 39 zł/m²
Barwice 01 19 — 8,8 zł/m²
Barwice 06 14 — 6,1 zł/m²
Barwice 02 6 — —
Barwice 05 5 — 42 zł/m²
Barwice 04 3 — 2,0 zł/m²

Ceny działek na terenie Barwic: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 18 65 zł/m² 56 000 zł 844 m²
Grunty rolne 34 12 zł/m² 34 000 zł 3 001 m²
Wszystkie działki 77 26 zł/m² 33 000 zł 1 278 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Barwic

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 31 15 0 8 8
2026 (do 17.08) 23 14 0 2 7
Razem 2010–2026 627 274 0 168 185

Trajektorię cen Barwic widać w dłuższej perspektywie: 85 000 zł mediany w 2011 roku, 182 500 zł w 2025 roku, czyli +114,7%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 53,8% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Barwic?

Nieruchomości na terenie Barwic kosztują średnio około 239 538 zł, czyli około 2 927 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Barwic?

Aktualna oferta to około 23 nieruchomości: 11 mieszkań i 2 domy oraz 10 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 115 000 zł do 350 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Barwic?

Średnia powierzchnia to około 82 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 190 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 62 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Barwic?

Średnio wychodzi około 2 927 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 529 zł/m², a dla domów spada do 1 842 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Barwic?

Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 7-pokojowy dom.