Zobacz 38 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Bobolice: ceny od 78 666 zł do 3 600 000 zł, średnio 656 175 zł.
Mediana ceny sprzedaży
118 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 149 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
16
2025
Ceny w ciągu roku
+21,5%
mediana
Od 2010 roku
+166,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-35,9%
Bobolice: 185 000 zł
Wobec mediany krajowej
-73,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Bobolice obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 118 500 zł, czyli 2 149 zł/m², w obserwowanym przedziale od 56 750 zł do 272 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 29 000 zł do 160 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 45 000 zł a 100 000 zł, a 11,4% przekroczyło 160 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,1% sprzedanych lokali ma od 48 do 65 m², a 9,9% przekracza 77 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 35,9% niższa od mediany gminy (Bobolice: 185 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 73,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 10 sprzedaży mieszkań, z medianą 83 750 zł i 1 575 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 82 500 zł (1 825 zł/m²) przy 15 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Bobolice rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
10 |
83 750 zł |
-29,3% |
1 575 zł/m² |
| 2025 |
16 |
118 500 zł |
+21,5% |
2 149 zł/m² |
| 2024 |
16 |
97 500 zł |
-1,5% |
1 986 zł/m² |
| 2023 |
8 |
99 000 zł |
+10% |
2 234 zł/m² |
| 2022 |
13 |
90 000 zł |
+20,8% |
1 621 zł/m² |
| 2021 |
23 |
74 500 zł |
+14,6% |
1 625 zł/m² |
| 2020 |
15 |
65 000 zł |
+31,3% |
1 501 zł/m² |
| 2019 |
13 |
49 500 zł |
-34% |
995 zł/m² |
| 2018 |
9 |
75 000 zł |
+4,2% |
846 zł/m² |
| 2017 |
9 |
72 000 zł |
+8,3% |
945 zł/m² |
| 2016 |
8 |
66 500 zł |
+20,9% |
1 113 zł/m² |
| 2015 |
13 |
55 000 zł |
+83,3% |
979 zł/m² |
| 2014 |
7 |
30 000 zł |
-14,3% |
690 zł/m² |
| 2013 |
14 |
35 000 zł |
-50% |
951 zł/m² |
| 2012 |
13 |
70 000 zł |
+45,8% |
1 226 zł/m² |
| 2011 |
7 |
48 000 zł |
+7,9% |
1 062 zł/m² |
| 2010 |
8 |
44 500 zł |
— |
1 030 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Bobolice (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
16 |
| Mediana ceny |
118 500 zł |
| Cena za m² |
2 149 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
56,2 m² |
| Typowy przedział |
56 750 – 272 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bobolice
Rozkład obliczony na podstawie 202 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 000 zł |
9,4% |
| 29 000 – 45 000 zł |
16,8% |
| 45 000 – 100 000 zł |
43,6% |
| 100 000 – 160 000 zł |
18,8% |
| Powyżej 160 000 zł |
11,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Bobolice
Rozkład ceny za m² na podstawie 202 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 540 zł/m² |
10,4% |
| 540 – 910 zł/m² |
17,3% |
| 910 – 1 800 zł/m² |
42,6% |
| 1 800 – 2 700 zł/m² |
19,8% |
| Powyżej 2 700 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bobolice
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
10,4% |
| 29 – 48 m² |
17,3% |
| 48 – 65 m² |
44,1% |
| 65 – 77 m² |
18,3% |
| Powyżej 77 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Bobolice (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5% |
18 250 zł |
952 zł/m² |
| 2 izby |
18,8% |
49 750 zł |
1 519 zł/m² |
| 3 izby |
42,6% |
65 000 zł |
1 456 zł/m² |
| 4 izby |
24,3% |
90 000 zł |
1 504 zł/m² |
| 5 izb |
7,4% |
140 000 zł |
1 761 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2% |
194 500 zł |
1 408 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Bobolice
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Porost |
166 |
— |
23 zł/m² |
| Drzewiany |
80 |
110 000 zł |
2,0 zł/m² |
| Chmielno |
40 |
— |
2,1 zł/m² |
| Kłanino |
39 |
92 500 zł |
2,4 zł/m² |
| Kurowo |
37 |
33 500 zł |
3,9 zł/m² |
| Ubiedrze |
37 |
— |
8,3 zł/m² |
| Dargiń |
36 |
30 000 zł |
4,2 zł/m² |
| Łozice |
35 |
57 500 zł |
3,1 zł/m² |
| Chociwle |
30 |
— |
4,6 zł/m² |
| Świelino |
24 |
66 000 zł |
— |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Bobolice: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
5 |
18 zł/m² |
56 560 zł |
1 375 m² |
| Grunty rolne |
304 |
4,3 zł/m² |
40 000 zł |
6 206 m² |
| Grunty leśne |
12 |
5,6 zł/m² |
110 000 zł |
17 700 m² |
| Wszystkie działki |
397 |
4,2 zł/m² |
40 000 zł |
7 400 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bobolice
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
106 |
20 |
0 |
53 |
33 |
| 2026 (do 17.08) |
33 |
10 |
0 |
18 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
1 315 |
228 |
0 |
764 |
323 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 118 500 zł (2 149 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (42,6% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Bobolice
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Bobolice?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bobolice kosztują średnio około 656 175 zł, czyli około 4 333 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 38 nieruchomości: 28 domów i 10 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Bobolice?
Ceny wahają się od około 78 666 zł do 3 600 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bobolice?
Średnia powierzchnia to około 151 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 183 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Bobolice:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 60 m² | 263 333 zł |
| 3 pokoje | 92 m² | 325 857 zł |
| 4 pokoje | 124 m² | 567 000 zł |
| 5 pokoi | 295 m² | 1 774 333 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 4 333 zł/m². Dla mieszkań spada do 2 807 zł/m², a dla domów rośnie do 4 524 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bobolice?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.