Zobacz 38 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Kępice: ceny od 245 000 zł do 890 000 zł, średnio 614 714 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Kępice według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 14 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 175 000 zł rynek obszaru wiejskiego gminy Kępice najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2019–2025 mediana wzrosła o 90,7%.
Mediana ceny sprzedaży
175 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 255 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
14
2025
Ceny w ciągu roku
+6,4%
mediana
Od 2019 roku
+90,7%
mediana
Wobec mediany gminy
-12,5%
Kępice: 200 000 zł
Wobec mediany krajowej
-61,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Kępice obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 175 000 zł, czyli 3 255 zł/m², w obserwowanym przedziale od 62 500 zł do 400 650 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 33 000 zł do 300 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 40,5% transakcji zawarto między 81 000 zł a 200 000 zł, a 10,8% przekroczyło 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 42,9% sprzedanych lokali ma od 51 do 72 m², a 11,4% przekracza 86 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 12,5% niższa od mediany gminy (Kępice: 200 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 61,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 135 000 zł i 2 493 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 180 000 zł (2 896 zł/m²) przy 15 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Kępice rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
135 000 zł |
-22,9% |
2 493 zł/m² |
| 2025 |
14 |
175 000 zł |
+6,4% |
3 255 zł/m² |
| 2024 |
4 |
164 500 zł |
— |
2 658 zł/m² |
| 2022 |
2 |
92 500 zł |
+68,2% |
1 711 zł/m² |
| 2021 |
2 |
55 000 zł |
— |
834 zł/m² |
| 2019 |
6 |
91 750 zł |
— |
1 669 zł/m² |
| 2015 |
1 |
65 000 zł |
— |
927 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kępice (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
14 |
| Mediana ceny |
175 000 zł |
| Cena za m² |
3 255 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
61,7 m² |
| Typowy przedział |
62 500 – 400 650 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kępice
Rozkład obliczony na podstawie 37 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 000 zł |
10,8% |
| 33 000 – 81 000 zł |
18,9% |
| 81 000 – 200 000 zł |
40,5% |
| 200 000 – 300 000 zł |
18,9% |
| Powyżej 300 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Kępice
Rozkład ceny za m² na podstawie 35 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 830 zł/m² |
11,4% |
| 830 – 1 500 zł/m² |
17,1% |
| 1 500 – 3 200 zł/m² |
42,9% |
| 3 200 – 4 800 zł/m² |
17,1% |
| Powyżej 4 800 zł/m² |
11,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kępice
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
11,4% |
| 39 – 51 m² |
17,1% |
| 51 – 72 m² |
42,9% |
| 72 – 86 m² |
17,1% |
| Powyżej 86 m² |
11,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kępice (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
3,4% |
20 000 zł |
431 zł/m² |
| 3 izby |
41,4% |
130 000 zł |
2 974 zł/m² |
| 4 izby |
44,8% |
170 000 zł |
2 599 zł/m² |
| 5 izb |
10,3% |
162 000 zł |
2 710 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Kępice
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Biesowice |
81 |
145 000 zł |
23 zł/m² |
| Korzybie |
69 |
— |
24 zł/m² |
| Warcino |
57 |
— |
31 zł/m² |
| Obłęże |
53 |
— |
4,6 zł/m² |
| Barcino |
51 |
193 500 zł |
20 zł/m² |
| Podgóry |
32 |
— |
2,5 zł/m² |
| Płocko |
31 |
— |
2,3 zł/m² |
| Darnowo |
25 |
— |
2,9 zł/m² |
| Mzdowo |
24 |
— |
1,9 zł/m² |
| Ciecholub |
17 |
185 000 zł |
4,8 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Kępice: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
58 |
36 zł/m² |
45 700 zł |
1 237 m² |
| Grunty rolne |
161 |
3,0 zł/m² |
40 000 zł |
8 900 m² |
| Wszystkie działki |
254 |
5,4 zł/m² |
40 000 zł |
4 340 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kępice
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
61 |
15 |
0 |
27 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
22 |
9 |
0 |
9 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
943 |
73 |
0 |
490 |
380 |
Trajektorię cen obszaru wiejskiego gminy Kępice widać w dłuższej perspektywie: 91 750 zł mediany w 2019 roku, 175 000 zł w 2025 roku, czyli +90,7%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 250% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Kępice w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Kępice?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kępice kosztują średnio około 614 714 zł, czyli około 1 310 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 38: 6 domów i 1 mieszkanie oraz 31 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Kępice?
Znajdziesz tu oferty od 245 000 zł do 890 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 469 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 538 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Kępice?
Średnia cena to 1 310 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 455 zł/m², a dla domów spada do 1 256 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kępice?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 7-pokojowy dom i 8-pokojowy dom.