Znajdź swoją nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Miastko: 65 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 115 000 zł do 1 999 000 zł, średnio 625 721 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Miastko według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Miastko? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 145 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 44 000 zł a 250 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
145 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 534 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
23
2025
Ceny w ciągu roku
bez zmian
mediana
Od 2015 roku
+61,1%
mediana
Wobec mediany gminy
-7,1%
Miastko: 156 000 zł
Wobec mediany krajowej
-67,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Miastko obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 145 000 zł, czyli 2 534 zł/m², w obserwowanym przedziale od 44 000 zł do 250 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 40 000 zł do 190 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 74 000 zł a 140 000 zł, a 12,2% przekroczyło 190 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,5% sprzedanych lokali ma od 51 do 65 m², a 10,4% przekracza 77 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 7,1% niższa od mediany gminy (Miastko: 156 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 67,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 155 000 zł i 2 474 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 151 000 zł (2 334 zł/m²) przy 15 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Miastko rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
9 |
155 000 zł |
+6,9% |
2 474 zł/m² |
| 2025 |
23 |
145 000 zł |
+0% |
2 534 zł/m² |
| 2024 |
18 |
145 000 zł |
-9,4% |
2 442 zł/m² |
| 2023 |
14 |
160 000 zł |
+33,3% |
2 631 zł/m² |
| 2022 |
20 |
120 000 zł |
+21,8% |
1 919 zł/m² |
| 2021 |
26 |
98 500 zł |
+27,9% |
1 616 zł/m² |
| 2020 |
15 |
77 000 zł |
-16,3% |
1 323 zł/m² |
| 2019 |
19 |
92 000 zł |
-3,2% |
1 380 zł/m² |
| 2018 |
18 |
95 000 zł |
-0,8% |
1 313 zł/m² |
| 2017 |
23 |
95 800 zł |
+35,9% |
1 563 zł/m² |
| 2016 |
12 |
70 500 zł |
-21,7% |
1 351 zł/m² |
| 2015 |
5 |
90 000 zł |
— |
1 494 zł/m² |
| 2012 |
3 |
70 000 zł |
— |
1 283 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Miastko (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
23 |
| Mediana ceny |
145 000 zł |
| Cena za m² |
2 534 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,5 m² |
| Typowy przedział |
44 000 – 250 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Miastko
Rozkład obliczony na podstawie 205 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 000 zł |
9,3% |
| 40 000 – 74 000 zł |
19% |
| 74 000 – 140 000 zł |
42,9% |
| 140 000 – 190 000 zł |
16,6% |
| Powyżej 190 000 zł |
12,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Miastko
Rozkład ceny za m² na podstawie 193 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 880 zł/m² |
10,4% |
| 880 – 1 300 zł/m² |
17,1% |
| 1 300 – 2 400 zł/m² |
44,6% |
| 2 400 – 3 300 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 3 300 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Miastko
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
9,8% |
| 40 – 51 m² |
17,1% |
| 51 – 65 m² |
42,5% |
| 65 – 77 m² |
20,2% |
| Powyżej 77 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Miastko (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,5% |
1 000 zł |
56 zł/m² |
| 2 izby |
10,3% |
52 500 zł |
1 620 zł/m² |
| 3 izby |
46,2% |
95 000 zł |
1 924 zł/m² |
| 4 izby |
36,9% |
127 000 zł |
2 082 zł/m² |
| 5 izb |
5,6% |
140 000 zł |
2 097 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
15 000 zł |
103 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Miastko
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Pasieka |
189 |
190 000 zł |
22 zł/m² |
| Przęsin |
79 |
270 000 zł |
11 zł/m² |
| Świeszyno |
70 |
— |
28 zł/m² |
| Węgorzynko |
67 |
— |
11 zł/m² |
| Dretyń |
60 |
— |
7,7 zł/m² |
| Wołcza Wielka |
55 |
95 500 zł |
4,7 zł/m² |
| Miłocice |
49 |
70 000 zł |
7,2 zł/m² |
| Wałdowo |
44 |
77 000 zł |
7,1 zł/m² |
| Bobięcino |
44 |
75 000 zł |
42 zł/m² |
| Wołcza Mała |
37 |
— |
3,7 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Miastko: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
5 |
24 zł/m² |
50 500 zł |
2 077 m² |
| Grunty rolne |
655 |
7,4 zł/m² |
44 000 zł |
4 600 m² |
| Grunty leśne |
8 |
4,8 zł/m² |
47 639 zł |
7 617 m² |
| Wszystkie działki |
767 |
8,2 zł/m² |
44 260 zł |
4 234 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Miastko
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
101 |
23 |
0 |
62 |
16 |
| 2026 (do 17.08) |
45 |
11 |
0 |
24 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
2 046 |
222 |
0 |
1 402 |
422 |
Typowa nieruchomość sprzedana na obszarze wiejskim gminy Miastko: 55,5 m², 3 izby, za 145 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Miastko: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Miastko?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Miastko kosztują średnio około 625 721 zł, czyli około 4 141 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Miastko?
W tej chwili do wyboru są 65 nieruchomości: 34 mieszkania i 31 domów.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Miastko?
Oferty zaczynają się od 115 000 zł i sięgają 1 999 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Miastko?
Średnia powierzchnia to około 151 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 249 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 62 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Miastko:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 62 m² | 265 032 zł |
| 3 pokoje | 79 m² | 332 269 zł |
| 4 pokoje | 230 m² | 826 692 zł |
| 5 pokoi | 186 m² | 1 136 000 zł |
| 6 pokoi | 231 m² | 1 196 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 4 141 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 783 zł/m², a dla domów rośnie do 4 238 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Miastko?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.